Tajemství jejich očí

• USA Secret in Their Eyes (více)

Vyšetřovatelé FBI Jess a Ray jsou sehraní, jsou si blízcí a jejich společná kariéra je na vzestupu. Nový případ s nimi ale pořádně zamává a do duší jim nesmazatelně vypálí cejch bolesti. Dostanou za úkol vyšetřit nález brutálně zavražděné mrtvoly pohozené v popelnici a na místě zjišťují, že mrtvá dívka je Jessinou nezletilou dcerou. Další zděšení následuje. Přestože se podaří najít a zadržet podezřelého, případ se zhroutí, údajný vrah zůstává na svobodě a mizí neznámo kam. Po třinácti letech posedlého pátrání na vlastní pěst objeví Ray nové vodítko, jež by mohlo přinést vyřešení případu. Do objevené stopy se zakousne a zároveň vyvíjí nátlak na státní návladní (Nicole Kidman), aby mu pomohla dotáhnout vyšetřování do konce. Někteří jsou při tom ochotní zajít dál než ostatní. Nikdo však není připravený na šokující tajemství, které se nakonec objeví. (Bontonfilm)

bararich8

Příběh vcelku zajímavý, provedení dost nudné, tempo pomalejší a nad vodou to drží hlavně (čím dál hezčí) Kidmanka. Rozhodně to mělo na víc, takhle je to jen průměrný thriller, J. Roberts tu vypadá vážně hrozně, 3*. ()

DAPDO

Tajemství jejich očí je tuctová kriminálka, kterejch je ve světě jak imigrantů v Evropě, to znamená po kokot. Pořád pěkná pichna Nikol Kidman s naopak nechutně vypadající pretty woman Robertsovou, doplněný hercem v hlavní roli, kterýho neznám, to je trojlístek " našich hrdinů". Je to vcelku nuda, to šokující odhalení není zase tak šokující. Víc šokující pro mě bylo, když hlavní hrdina spolu se svým kolegou neomylně najdou ve vyprodaným šedesátitisícovým kotli Dodgers podezřelýho Merzina - no asi slušnej oddíl. ()

Cruchot

Celkem zručně natočený thriller, u něhož očekáváte nějaký šokující závěr, který vás sejme. Tady ale nic takového nepřijde. Pointa je chabá. Žádná katarze, žádné emoce. Film tak nakonec vyznívá úplně naprázdno. Španělský originál jsem neviděl, americká verze dobrá. Ale neslané nemastné vyústění celý film pohřbí. Škoda. ()

dalziel

Zo začiatku sa to tvári ako niečo o triedu vyššie,len potom sa to v okamihu zvrtne smerom do neprehľadného priemeru a čas sa spomalí ako na horizonte udalostí čiernej diery... ()

Hpatrik

Pro mě nepochopitelně zmatené a nepřehledné přechody do flashbacků. Ze začátku to ještě šlo, ale později už jsem ztrácel přehled o tom, jestli jsme v současnosti nebo v minulosti. Atmosféra velmi slabá a závěr neuspokojivý, trochu to ale zachranují výborní herci. ()

Acrobat

https://www.youtube.com/watch?v=_MGMFXdtiJ8 Koho oči? Kam pozerá? Opätovne je priamo dokázané, že ak dvaja robia to isté, nie je to to isté. Prisoners ani podobné veci (de behandeling) to nebudú. Tu totižto niekto zabudol rozprávať a urobiť pohnútky, že prečo nie "celý zásobník". Žili by ste tak? V tomto je to úžasné, lebo nechápem na čo?! Trýzniť seba ? Ako pamiatku? Dej nič neposúva vpred, lebo stará láska síce nehrdzavie, ale tu to bolo k čomu? Je vidno, že je tu veľa otáznikov, ale ukrutne pomalé tempo nemôže na záver vzrušiť, lebo ste v hladine alfa spánku. Veľmi kvitujem civilnosť snímku a strohé postupy. Ale 13 rokov? To nie. Julia Roberts geniálne vyčnieva svojím lookom, ale ináč ma film pristihol nepripraveného (alebo je to jeho vina?). Neviem sa rozhodnúť a som zmätený v zlom slova zmysle. Necítim sa byť istý, žiadne víťazstvo v spore. Takmer nemožnosť to zvládnuť vidieť opäť. (videné 03.03.2016, BDrip) ()

mira.l

Tajemství jejich OČÍ. OČÍ? Proč? Asi nejsem sám, kdo si tuhle otázku položil. Průměrná detektivka s koncovým rozuzlením, které někoho asi rozseká, mě teda přišlo docela divné a důkazem, že ani Nicole Kidman, o Julii Roberts nemluvě, teda rozhodně nemládnou. V "Blízko od sebe" už na Julii bylo vidět, že jí léta přibývají a je z ní, kulantně řečeno, zralá žena, ale pořád se na ní ještě dalo koukat. Nevím, do jaké míry byla tady její vizáž dílem maskérů, ale tady teda vypadala dost odporně, čemuž ještě pomoh ten vytahaný svetr. Nepotěšilo ani neustálé střídání přítomnosti a flashbacků, ještě že Nicole měla aspoň jinak udělaný vlasy a ten jeden strejc hůl, jinak bych se v tom ztratil úplně, Julia vypadala stejně odporně v přítomnosti jako 13 let zpátky. Ze dvou hodin mě tak nějak významněji zaujaly dvě scény, každá cca po 2 minutách. Totální zhroucení celého světa, když Julia Roberts objeví v kontejneru mrtvé tělo své dcery, a pak jak Nicole rozebrala při výslechu toho parchanta. Což je ovšem, řek bych, navzdory tomu, že Julia celkově zvládla roli zdrcené matky, která přišla o dceru, velmi dobře, trochu málo. Jako úplnou kravinu bych to nehodnotil, byly filmy, u kterých jsem se nudil víc, ale na čtyři to nebude, že jsem si to stáh se slovenskýma titulkama, to je deatil:). Slušné 3*, ale asi bez potřeby to v nejbližší pětiletce vidět znova. ()

bearmeedek

Kriminálka hodná spíše označení - televizní, ale vidět se dá a neuškodí. Závěr (údajný) sice mírně překvapí a vzápětí si řekneme: proč se tedy tady tak dlouho plácáme? A tu přiběhne opravdový konec a je na co čučet ... ()

E lan

Slušná, vlastně velmi slušná kriminálka jak ze starých časů kdy thrillery vládly kinům a vé-há-eskám:-) Trochu ponurá atmosféra, morální dilemata, relativně překvapivý konec. Na to se prostě dá dívat. ()

Lavinia

Dráma. Nepřehledné střídání současnosti a minulosti před 13 lety, přičemž herci nezestárli o den, jediný rozdíl je jiný účes právničky a kulhání s hůlkou jednoho poldy, díky bohu za to, jinak bych se ztratila totálně. Vyšetřovací přístupy a metody hlavního detektiva-hrdiny připomínají pubertální hysteráky vcelku s kontraproduktivními výsledky. Konečné tajemství je spíše znechucující než šokující, zejména s ohledem na "logiku" nešťastné matky; tak pitomý konec, že ho ani nehodlám odhalovat. Navíc mi někde unikl význam oněch očí z názvu - jediné oči byly oči vraha, který civěl na svou oběť, žádné další se neobjevily. Nedoporučuji. ()

liberita

Americká verzia argentínskeho filmu je plná známych hollywodských mien, hoci paradoxne ani to jej neprinieslo dostatočnú reklamu. Pre ľudí, ktorí videli originál s Ricardom Darínom je porovnávanie oboch diel nevyhnutné, mne sa ho však zatiaľ nepodarilo zhliadnuť a tak komparovať nebudem. Secret in their eyes je napínavý triler, v ktorom sa prelína minulosť spred 13 rokov so súčasnosťou, pričom indikátorom toho, v ktorej dobe práve scénu sledujeme je často len mierne odlišná podoba hlavných hrdinov. Nie všetky pasáže sú na rovnakej úrovni a úloha Nicole Kidman si podľa mňa vyžadovala niekoho tvrdšieho a presvedčivejšieho, dajme tomu aj takú Sandru Bullock. Záver je mrazivý, hoci keď si zrekapitulujete celý film, dal sa predvídať. Hor sa teraz do Argetíny. ()

TSZ

Áčkové zpracování i obsazení, ale přesto to působí tak nějak béčkově. Hlavně mi vadilo to neustálé dění ve dvou časových liniích, které se prolínaly tak často, že jsem brzy nevěděl, kde zrovna jsem. Jinak nic proti, pointa mě vlastně i vcelku překvapila a délka mi přišla docela rozumná. ()

TommyDiamond

Zbytečně tajuplný a zamotaný příběh s unaveným tempem, který efektivně míchá minulostí, a mlží v důležitých bodech, aby mohl na konci z namotaného diváka udělat prvotřídního de.bila.... Postava Kidmanky byla naprosto zbytečná, Ejiofon jde slepě za svou pravdou, aby nakonec zjistil, že 13let byl za hlupáka a Robertska, která mlžila z toho nakonec vyšla úplně nejlíp. Snímek mě neurazil, ale myslím, že se časem vytratí z mé paměti. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Poutavý příběh, zajímavé střihy do minulosti a to napětí se dalo krájet...ale hovno, dělám si prdel. Jenom díky závěru dávám 2*. ()

papadoce

Vôbec nie zlý thriller. V prvom rade je postavený na úplne skvelých hereckých výkonoch. Každý jeden herec, herečka si perfektne zastali svoju rolu. Bol to koncert hviezd. Neuveriteľný kontrast priniesli Julia vs Nicole. Zatiaľ čo Nikoleta bola nádherne vyhladená botoxom a človek pri pohľade na ňu mal tie najsexi predstavy o tom ako ju obracia zľava sprava, Džulia vyzerala brutálne strhane a až extrémne škaredo obyčajne, možno aj horšie. Tá ofina, pleť, vyziabnutá tvár, teda ak šlo o zámer a nie o nenalíčený prirodzený dotyk prírody, potom waw, účel splnilo. Páčila sa mi samotná zápletka, zo začiatku ma bavil aj príbeh postavený na dvoch časových líniách. Neskôr som sa totálne stratil kde som a teda už tá časová línia natoľko nezaujala. Stratilo to tempo a to si myslím, že je dôvodom nízkeho hodnotenia na csfd. To čo prišlo na záver sa od určitého bodu dalo predvídať, ale nie úplne od začiatku takže tá predvídateľnosť v konečnom dôsledku nevadila. Mám rád, keď film nemá happyend v tom prvoplánovom móde, ale chystá si na diváka niečo ťažšie, možno až dokonca dilemu, morálnu, či inú, čo je vlastne správne. Ja myslím, že prísť dnes s originálnym thrillerom resp. zápletkou, ktorá nebola tisíckrát videná nie je vôbec jednoduché, ale ich očiam sa to podarilo. Pieseň na záver v titulkoch už bola len pod kožu lezúcou pridanou hodnotou, ktorá umocnila dojem z práve videného. Palce nahor napriek chybičkám, ktoré nemuseli byť. ()

joelly01

Nevim proc, ale z nejakeho iracionalniho duvodu jsem se na tenhle film strasne tesila, uplne jsem se tedy tetelila nadsenim kdyz jsme se na nej meli koukat. Ovsem dostavilo se mirne zklamani. Hlavne prvni pulka byla neskutecne unyla! Od prvni "sokantni" pointy uz to pak docela slo, ovsem nadsene jasani se nekona. Navic nechapu, proc jeste do nejakych filmu obsazuji Nicole Kidman. Ta ma z toho botoxu uz tak zprzneny ksicht a neexistujici miminku ze pro me uz jako herecka nema zadnou cenu. Ja doufam ze jestli se nekdy za par let na ten klobasovy jed take vrhnu ze to neprezenu jako Nicole! Ta bude za chvili vypadat jako Meg "Joker" Ryan. A takove to byly hezke zenske! ()