poster

Zkáza krásou

 • Slovensko

  Zkáza krásou

 • Velká Británie

  Doomed Beauty

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2016, 91 min

(další profese)
 • Mr.Cinephile
  ****

  Měla všechno, co kdy chtěla. Byla talentovaná, krásná, bohatá, všichni jí chtěli a přitom stačila jedna jediná chyba a všechno co kdy měla, bylo pryč. Překvapivě silný dokument, ze kterého chvilkami mrazí.(7.5.2016)

 • kajas
  ***

  Nejsem historik, nemám o Lídině životě nic načteno, ale z dokumentu na mě působila jako pohrdavě smýšlející osoba, která měla ráda jen sebe a kterou více mrzelo pojídání pouhého chleba (na útěku z Československa) než smrt maminky a sestry.(29.1.2017)

 • mchnk
  ***

  Marně si lámu hlavu nad názvem, který režisérka zvolila, nicméně není pochyb, že paní Baarová, v tomto stavu a s tímto osudem, je pro Helenu Třeštíkovou tím správným objektem, když si připomenu její předešlé dokumenty.(7.9.2016)

 • Stanislaus
  ****

  Rok 2016 je na české filmové scéně bezesporu ve znamení Lídy Baarové, prvorepublikové herečky, jejíž kontroverzní život si přímo říká o to, aby byl převyprávěn na velkém plátně. Zatímco Renčův opulentní snímek se snaží světovým způsobem a s velkým rozpočtem podat lesk a bídu života této divy, tak Třeštíková se zaměřuje intimním pohledem na Baarovou jako na osobu, která si zažila své dobré i zlé časy a zobrazuje vlastní verzi pohledu na život překrásné herečky, které kdysi ležel u nohou ledasjaký muž. Diváci mají možnost vidět téměř vše od úplných počátků, přes hvězdný vzestup a strmý pád, až ke staré Baarové, která s cigaretou a vínem v ruce vzpomíná na Hitlera, Goebbelse, svojí rodinu, kolegy z práce atd. Zkrátka kvalitně natočený dokument o osudu ženy, která byla jak milována tak nenáviděna aneb Milujeme to, co ztrácíme.(8.2.2016)

 • Enšpígl
  ****

  Po tomhle dokumentu se Renčův blábol stála ještě bezvýznamnější. Život Lídy Baarové to je teda nervák sám o sobě, stačí jí posadit před kameru a nechat vyprávět a jede thriller jak vyšetej. Chudák holka, ona prostě nevychatala dobu ve který žila, sice to nechápu, že se mohla zamilovat do takovýho ultrazmrda jako je Goebbels a možná jsem naivní, ale tu lásku k němu jí věřím. V každým případě to byla neskutečně krásná ženská a talentovaná herečka u který je její život zajímavější než filmy ve kterých hrála.(29.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace