Být úspěšným lupičem vyžaduje mít pevné nervy. A když jste k tomu i učitelem na střední, potřebujete nervy jako špagáty a vražednou bezohlednost. A přesně díky tomu u školní tabule uspěl bývalý zločinec a současný samozvaný učitel Zeki Müller (Elyas M'Barek) v bláznivé školní komedii Fakjů pane učiteli. A nyní je všemi milovaný kantor Zeki Müller zpět.  K jeho smůle jej v pedagogické kariéře čekají i zásadní nepříjemnosti: především ranní vstávání a voprsklí studenti. Prostě a jednoduše mu kariéra učitele připadá mnohem náročnější než jeho dosavadní poněkud trestná činnost. Díky kontaktům z minulosti také přijde ke slušné hromádce kradených diamantů, které rafinovaně ukryje do plyšového medvídka. Jenže jeho tak trochu potrhlá kolegyně Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurth) plyšáka bezelstně věnuje dětské charitě v Thajsku. Souhrou náhod ředitelka školy zoufale shání učitele, který by jel se studenty na školní výlet do zahraničí. Chce, aby její "Goethovo gymnázium" předčilo svého namyšleného konkurenta, "Schillerovo gymnázium". Obě školy totiž soupeří o uznání ministerstva školství. Zeki se této příležitosti chytí. Vidí v tom šanci, jak získat diamanty z východoasijské země zpátky. Spolu se školním kroužkem ekologie, mezi nimiž nechybí exot Etienne, který z 11% trpí Aspergerovým syndromem, a parta grázlíků z 10. B v čele s Chantal, odcestuje do chudé rybářské vesnice v Thajsku. A tam se všichni tvrdě a nemilosrdně střetnou s učitelem Hauke Wölkim a jeho třídou šprtů a šplhounů ze Schillerova gymnázia. A aby toho na Zekiho nebylo málo, tak se jeho studenti navíc rozhodnou zabránit svému zbožňovanému učiteli, aby našel „své" diamanty a pověsil učitelování na hřebík. Jak Zeki, který je pořád jednou nohou v podsvětí a druhou ve sborovně, skončí? (Cinemart)

kubilov

"Mám Aspergera, 11%! A já mám vodku, 40%!" Fakjů napodruhý a o chlup hůře, což se ostatně dalo čekat. Družstvo kreténů tentokráte opustí Goetheho gympl a utkají se spolu s úlisnými Schilleráky v Thajsku, což vyústí v dost vtipné i dosti smíšeně kvalitní scénky. I tak ale lehký nadprůměr. ()

lobo87

Jednotka bola príjemnou komédiou, dvojka je u mňa ešte o level vyššie. Miestami uletené, miestami aj poučné, ale stále v pozitívnej nálade, s viac-menej sympatickými postavami, ktorým dominuje Elyas. Zmena prostredia filmu pomohla a režisér Dagtekin zapracoval ešte viac na humornej stránke filmu, ktorá ma dostala. Jednoduchá, ale veľmi príjemná zábava... 75% ()

klichem

Sice to od jednotky stratilo nejake to malinke percento jednoduchosti a nestrojenosti, ale stale sa pri tom prijemne zabavite a schuti zasmejete. Lákavé je aj exotické prostredie, v ktorom sa film odohráva a tak sa stáva ideálnou letnou peckou so skvelým soundtrackom k tomu. ()

blondboss

Pokračovanie megaúspešnej komédie z nemeckej produkcie vyšlo celkom fajn, keď berieme do úvahy, že dvojky sú väčšinou horšie. Toto je síce len taký výplach jednotky, ale má podobný jedinečný humor a ľahkosť, ktorá je proste typická práve pre tento film. Ja som sa celkom pobavil a určite odporúčam. 60 % ()

Knightey

Nemam rad filmy nemecke tvorby ale na tuhle komedii proste clovek jde s tim, ze je to nemecke a ze to bude priblble desne. Coz taky je! Ale clovek to tak nejak bere a pocita s tim. Obcas se zasmeje a muze na chvili vypnout a odreagovat se u tohoto filmu. ()

ZHODNOTITEL

Skvělé na tomto pokračování je to, že se na příběh jde tentokrát maličko odjinud a filmu to prospívá. Opět zábavná komedie. ()

holka218

Jednička mi přijde lepší než dvojka. Ve dvojce je děj méně zajímavý a ani jsem se tolik nezasmála, ale jsem docela zvědavá, jaký bude třetí díl. ()

K1NGSLAYER

Za mě tohle bylo lepší, než první díl. Jak jsem již zmínil, nejsem moc zastáncem tohoto pubertálního humoru, ale tady se prostě nešlo nesmát. Byl zde dokonce lepší "příběh" než v předchozím. Takové lepší 4*. ()

Rewisheed

Trochu jsem se bál, že budu nejstarší divák v sále. Nebyl. Po tom co jsem si léta vymýval mozek americkými komediemi, byla jednička nečekaně příjemné osvěžení. Na dvojku jsem byl hodně zvědav. Je opravdu možné, aby to nebyla jenom vykrádající sračka? Je. Smál jsem se snad úplně všemu. A dokonce bych mohl říct, že to je jedno z těch mála pokračování, co předčily jedničku. Ultrasprostá mluva, narážky na vidláky, asiati, nácky, všechno vedené tím největším Dangerovským hovadem. Ono by to už ani nemělo být vtipný tolikrát za sebou, ale je. "Vole Buraku jsme u vás doma ty vole!" nevím proč mě to tak odjebalo, tohle fakt můžu. ()

Lykr

Výborné pokračování prvního dílu. Až na pár, řekl bych, trapných či přeplácaných chvilek je komedie opravdu zábavná a originální. Rozhodně doporučuji. ()

MaxQ69

Na nečekaný ujetý nášup, který představovala jednička téhle pedagogické crazygrafie, se těžko navazuje a co víc - těžko se mu konkuruje. Zeki Müller is back...bitches! Komedie občas přerůstá v absurdní, nezbytnou vulgární žumpu, ale musím říct, že družstvo kreténů to nakonec ustálo. Šílenější, sprostější, otevřenější. Sice se film sám muel trochu hledat, a jsou dobře vidět prázdná místa, která museli zaplácat "něčím", aby film neměl jenom hodinu, ale pobavil jsem se. Stejnou atmošku, která vládna v kinosále u jedničky, jsem vnímal i tentokrát. Přes veškerou snahu bylo fungujícího humoru méně než v jedničce, ale některé hlášky z dvojky asi nikdy nezapomenu. Za mě super oddychovka. /80%/ ()

Kub21

Z pokračování této úspěšné komedie jsem měl trochu obavy,aby neskončila fiaskem.Nakonec však dopadla nad mé očekávání,byť první díl se mi líbil o trochu více.Školní výlet do Thajska opravdu nebyl špatný nápad,což se mi na první pohled nezdálo.Velmi mně zaujal v tomto filmu Elyas M'Barek,jenž opět skvěle ztvárnil roli Zackiho Millera,bez něho by tento film nebyl tak úspěšný. ()