Drama / Muzikál / Romantický / Komedie

USA, 2016, 128 min

Spíše taková hra na muzikál, na můj vkus příliš umělá a za srdce nechytající. Dobrá hudba, ano, zručně zrežírovaná taneční čísla, správně kýčovitá výprava a kouzelná Emma Stone... Jenže nebýt (zaplaťpámbu působivého) finále, nezbavil bych se za celé dvě hodiny pocitu, že se tady někdo pouze efektně předvádí, plní si sen natočit něco, co bude vypadat jako to, co už se netočí, a tak nějak při tom zapomíná na diváka.(17.1.2017)

Takové to když... film úplně nenaplnil vaše očekávání a vy mu místo 5 * dáte jen 4. Uvodní taneční scéna je super, má šmrnc, drajv. Pak střih na představení postav, které projdou klasickým, ale přesto podmanivým vývojem hate->love. (Mimochodem, film začíná tím, že Goslingově postavě sestra nabízí nezadanou slečnu na vztah a on odmítá. Obával jsem se finále a la My Sassy Girl, ale naštěstí se to nekonalo.) No a pak v nějaké fázi, cca 3/4 filmu to najednou začalo, ne vyloženě drhnout, ale povolilo to sevření diváka, a příběh začal působit trochu natahovaně. Jinak hudba super a dvojici Ryan+ Emma to fakt sluší.(4.1.2017)

Po Neon Demon a The Nice Guys tretia tohtoročná óda na L.A. Rok 2016 nemohol skončiť príznačnejšie ako filmom o posadnutí nostalgiou a snahe žiť v zidealizovanej minulosti. Pozerá sa na to skvelo, piesne sú chytľavé, kulisy krásne farebné, občas je to aj vtipné (I Ran!), ale nesie si to so sebou klasické vady muzikálov ako riedky dej a prepálenú stopáž. A niekedy zlý lip sync.(1.1.2017)

Jedním slovem kouzelný snímek, který vás přenese do světa snílků... úplně jsem se v něm viděl. Příběh může někomu přijít banální, ale je tomu myslím právě naopak. A myslím, že François Truffaut & Gene Kelly by měli radost. Tak úžasnou práci s kamerou, scénografií a hudbou se jen tak nevidí... ach. Chce se mi tančit!(5.1.2017)

"Jazz umiera..., ale ja to nedopustím..." Muzikály nie sú práve moja parketa. Začul som zvesti o senzácii menom La La Land, ale nevenoval som tomu veľkú pozornosť, dokonca som nevidel ani trailer, ako zvyknem. Až meno mladého režiséra, tvorcu výborného filmu Whiplash ma presvedčil, že to môže byť fajn...A po filme uznávam, že je to najlepší muzikál , aký som videl, možno i preto, že spievaných a tanečných scén nie je zas tak veľa a keď sú, majú svoje kúzlo. Výnimkou je iba úvodná scéna na diaľnici, tá mi nesedela. Piesne sú pekné, niektoré výborné a prvý koncert pred divákmi úplne úžasný a v sále sa ozývala nádherná pieseň , ktorá by možno bodovala aj v súčasných hitparádach. E. Stone som v ničom lepšom nevidel a R. Gosling bol jednoducho skvelý, pravdepodobne jeho najlepšia rola. Ako romantický film boduje naplno, pripomínalo mi to Titanic a lásku medzi Leom a Kate. Celý film je plný farieb, že sme v súčastnosti prezrádza len mobil alebo iné malé detaily. Inak by som dal ruku do ohňa, že sme niekde v 60-tych rokoch. Má to kúzlo, neuveriteľnú atmosféru, ktorá vás vtiahne a nájdeme tu mnoho odkazov na hudobníkov, jazz, hollywood, filmy a hviezdy filmového plátna. Film má nádherný záver, ten dlhý pohľad do očí ma dojal a šance na oscara sú vážne veľmi vysoké. 100%.(23.1.2017)

Očakávania som mal po nadšených ohlasoch vysoké a La La Land ich ešte prekonal. Je to príjemné osvieženie v čase, keď z Hollywoodu prichádza samý remake či sequel. Spojenie úžasnej hudby so silným príbehom dvoch ľudí, ktorých stretnutie obom navždy zmenilo život. Na záverečných 10 minút budem ešte dlho spomínať, to bola čistá radosť z filmu a ja som dúfal, že ani neskončí. Tak krásne a kruté zároveň. Mám chuť si to dať celé ešte raz. Pre mňa hneď na začiatku roka zážitok, ktorý len ťažko niečo prekoná. A ide sa počúvať soundtrack.(2.1.2017)

Jubilejní stý komentář u tohoto kousku začnu tím, že se jedná o, stejně jako loni u the Big Short, nejlepší film co jsem letos zatím viděl. HAHA a nyní i bez humoru mohu říci, že ačkoliv nejsem muzikálový nadšenec a krom Moulin Rouge jsem nic zásadního neviděl, La la Land mě k sobě připoutal už od nápaditého začátku a ačkoliv se závěrečný akt poměrně táhl, úplně závěr mě zase téměř natrvalo zarazil do nekomfortní sedačky pražské Lucerny. Miles Teller byl v režisérově prvotině Whiplash skvělý, ovšem zde si ho naprosto nedokážu představit a bez výtečného dynamického dua by ten film byl né-li poloviční. Ryan Gosling je co se týče uvěřitelnosti a určité neprůhlednosti jistota a čkoliv s ním už viděl několik filmů, do kterých se příliš nehodil, absolutně si nedovedu představit nikoho lepšího, kdo by tak výborně a flexibilně sekundoval výborné Emmě Stone, v jejichž obřích kukadlech jsem se ztratil hlavně v Birdmanovi a nejen tam. Druhým středobodem filmu je vymazlená choreografie v kombinaci s režisérskou vůlí natočit něco neotřelého a zároveň bezprecedentního, jejíž každý záběr ladí a koresponduje s výtečnou kamerou, která jestli toho zlatýho plešouna nezíská, tak už fakt nevím. Tomuhle nemůže konkurovat ani dvojnásobný vítěz Roger Deakins ani Arrival jakožto největší želízko v ohni. Damien Chazelle se u mě stává dalším filmařem, u něhož budu sledovat každý nadcházející projekt, ať už bude o čemkoliv. 9/10...[4.1.2016_ČSFD projekce_kino Lucerna](5.1.2017)

Můj letošní favorit Oscarů. Whiplash se mi líbil ale v La La Landu jde Chezelle ještě hlouběji, ač je to naprosto "jednoduché", tak je to složité. Opravdu povedená stylová/muzikálová romantika, příběh honu za sny, za osudem, láskou a o životních rozhodnutích. Gosling a Stone se ukázali v Crazy, Stupid Love a tady jsou ještě v lepší formě. [CSFD premiéra Kino Lucerna](4.1.2017)

Výraz feel-good tímto filmem nabývá nových rozměrů. 85%(5.1.2017)

Emmu Stone mám rád, Ryana Goslinga také, ale nemohu si pomoc, cítím z nich umělost. Jejich láska působí předvídatelně a nuceně. Navíc se k sobě jako pár obsolutně nehodí. Emma je sladká a roztomilá, možná mít vedle sebe jiného herce, bylo by to jiné. Ryan je nemastný a neslaný, jeho role není vůbec věrohodná. Klasický hollywoodský muzikálový trhák, který pravděpodobně posbírá pár cen, ale do mého srdce se nevryje. Ono se na druhou stranu není čemu divit, když Jazz je hudba vzdálená mému stylu. Nebudu jen pesimistický, pochválit mohu třeba kostými nebo občas povedené a příjemně poslouchající songy, kterých je bohužel málo. Každý rok vyjde pár snímků útočících na ceny a La La Land je jedním z nich. Jen díky příjemnému muzikálovému závěru jsem ochotný skočit přes průměr, který po hudební stránce neměl chybu. Takový mix hudebních žánrů od Jazzu, po klasickou hudbu. Obrovským a nejspíš největším kladem je právě vážná a klasická hudba, kterou si poslechnu mile rád .. 5/10 = 53%(23.1.2017)

Úplně průměrná rom-com. Tohle je něco podobnýho, ale ve všech ohledech lepšího. Co se Oscarů týče, akceptoval bych nějaký technický kategorie a možná Emmu Stone, jinak je to omyl. 55%(29.1.2017)

Paraplíčka z Hollywoodu.(29.9.2016)

"Here's to the ones who dream, foolish as they may seem." Filmy jako je La La Land už se v dnešní době netočí. Je to udělané tak zvláštně, kouzelně, skoro až nepopsatelně. Vtáhne vás to a vy dostanete pocit, že se díváte na film z jiné doby, pak vás ale najednou vyruší zvonění mobilu hlavního hrdiny, a vy si uvědomíte, že to je film ze současnosti. Kromě originálního pojetí a chytlavého soundtracku, který z hlavy jen tak nedostanete, je ještě jako bonus příjemné obsazení v podobě Emmy Stone a Ryana Goslinga, kteří k sobě tak nějak (aspoň filmově) patří. Hlavní herci se sice pěvecky moc nevytáhli, ale to filmu nevadilo, písničky nebyly nijak náročné. Ryan Gosling navíc svoje zpívání dost slušně vynahradil hrou na piano. Upřímně to působí jako pohlazení po duši pro všechny romantiky a snílky. 5*(7.1.2017)

Pá pá Émo do La La Land, pá pá Émo do La La Land, pá pá Émo do La La Land, pá pá Émo do La La Laaand. V lednovejch kinech je La La Land, peckovej film, kde ctí to nej. Nemaj tam patos a sentiment, La La Land najdi a s holkou ho dej. Pá pá Émo do La La Land, pá pá Émo...(17.1.2017)

La La Land je jednak přezdívka pro Los Angeles a jednak označení pro mentální stav někoho, kdo neví, co se kolem něj děje. A to sedí. Tenhle film je milostným dopisem L.A. - už je to dlouho, co to tomuhle městu na filmovém plátně takhle slušelo. Chazelle mu totiž dal zasněnou atmosféru letní noci, kterou je těžké si nezamilovat. A hlavní hrdinové jsou zároveň snílci, kteří jdou tvrdohlavě za svými sny. Jak ale na konci oni i diváci zjistí, i splnění snů něco stojí. Chazelle je skvělý režisér a má můj velký obdiv, že ve svém věku (31 let!) dokáže vytvořit takhle profesionální a sofistikovaný film. Zklamala mě průměrná pěvecká čísla (kromě dvou hlavních motivů je těžké si zapamatovat jiné songy), ale Gosling s Emmou Stone podávají skvělé výkony a i díky jejich vzájemné chemii krásně funguje romantická - ale nepřeslazená - složka filmu. Chazelle si totiž udělal čas na to, aby vztah hlavních hrdinů pěkně pomalu rozvinul. (SPOILER:) O to víc se mi nelíbil časový skok na konci filmu, kdy je divák nucen si některé věci domyslet a zvlášť postava Mii z toho nevychází dobře. Je konec realistický a hořkosladký? Ano, splnění snů zkrátka něco stojí. Ale já si připadala ochuzená o kus předtím pečlivě vyprávěného příběhu, jako by někdo z knížky vytrhl deset stránek. To ale nic nemění na tom, že stejně jako u Whiplashe je konec La La Landu tím neefektnějším z celého filmu. 80 %(5.1.2017)

La La Land kombinuje všechno, co na muzikálech tak zbožňuju, a možná to dělá až moc cíleně, ale tentokrát mi to je úplně jedno, ten film jsem si prostě náramně užil. Chazelleho režie je famózní, ten kluk se mazlí s žánrem a s vyprávěním pomocí kamery pomalu jako Scorsese (neříkám, že je až tak dobrý, ale spíše má od něho hodně nakoukáno...). No a Ryan a Emma, to je prostě hollywoodský oldschool pár snů. Motiv City of Stars asi jen tak z hlavy nedostanu. Možná to je krapet kalkul, ale to srdíčko tam prostě je.(14.3.2017)

Krásný, barvitý muzikál plný chytlavých písní, s oslňujícími hereckými výkony. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(24.1.2017)

Na mě toho bylo za těch 128 minut prostě až moc.(30.3.2017)

Úžasný zážitok; nepamätám sa, kedy ma niečo v kine tak dojalo. La la land a City of Stars dnes večer získajú ceny akadémie, zaslúžene; Damien Chazelle je nový ..... Vlastne nie, nikoho takého tu nemáme. A už roky chýba.(26.2.2017)

Filmová magie ve své nejčistší podobě. Vykouzlí úsměv i slzy. Chazelle je génius, který během dvou filmů dokázal to, co někteří nezvládnou během celé kariéry. Emma Stone je úžasná a její chemie s Goslingem je teď už něco, o čem by se měly psát filmové eseje. Ať už muzikály milujete nebo ne (jako já), tenhle film a jeho melodie z hlavy už nedostanete. (LFF 8/10/16)(10.10.2016)

1 2 3 4 5 6 10 19 27 36