La La Land

• USA La La Land (více)

Moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí. (Freeman Ent.)

SAINTS

Mozno trochu precenovavy film ale rozhodne ma svoje caro a filmove kvality sa mu nedaju upriet.Pesnicky neurazia celkom dobre sa pocuvaju a herecke obsadenie je tiez ok. ()

kymla

Pocta klasickým muzikálům, nechybí barevnost, úžasná taneční čísla, kterých tam mohlo být více. Vtipný snímek nejen pro snílky. ()

ervina

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami.Je to pěkně natočené,pěkná kamera,ale bylo to na mě moc sladké a romantické.Posledních deset minut přidalo tu 4 hvězdu.Konec se mi moc líbil.No a hlavně Ryan Gosling je k sežrání.A ještě tancuje,zpívá a hraje na klavír.Pecka.Je něco,co mu nejde? ()

ratpile

Nevim cim zazit. Kouzelnym technicko-krasotvornym ztvarnenim? Nadhernou kamerou? Chytlavou hudbou? Spoustou neotrelych, tak akorat ostrych hlasek a malych forku? Citlivou, hravou romanci? Touhou plnit si sny? Oscarove zarici Emmou Stone ci naprosto suverenim stramakem ze starych casu Goslingem? Jejich vzajemnou chemii? Atmosferou snimku? Soustredenim na hlavni hrdiny a odstinenim jakychkoliv vedlejsich postav? Hmatatelnou filmovou magii? Zaverecnou montazi? Ehm. Chazelle uz podruhe serviruje filmovy zazitek roku. Nesnasim jazz! City of stars... Are you shining just for me? City of staaaars.. ()

Persephone9

3 hviezdy ale cisto iba kvoli Emme. Muzikaly ma nikdy nebavili a pribeh je tiez tuctovy. 14. nominacii na oskara? Majte sa krasne v tomto divnom svete. ()

PAVLIS

Přestože nejsem milovník muzikálů, v podstatě mám pouze jednu vážnou výtku. Scénář mě nedokázal naplno napojit na ústřední dvojici a to trochu zeslabuje celkový prožitek. Ale jinak to byla radost sledovat. Už po úvodní několikaminutové jednozáběrové scéně (Another Day of Sun) jsem měl chuť zatleskat a pak ještě párkrát. Radostné, energické, retro a s hudbou, kterou si lze užít už napoprvé. ()

DjsVorel

Doufala jsem, že jako milovník starých romantických filmů si budu rochnit. Bohužel je to asi můj problém, že jsem svojí skepsi nedokázala před zhlédnutím filmu potlačit.Tenhle film je plný protikladů a je opravdu velmi těžké ho zařadit. Má rysy starých romantických filmů, ale v moderním hávu. Měla jsem trochu strach z toho, že je to muzikál. Nenechte se mýlit, já miluju muzikály, ale obávala jsem se, že to bude paskvil. No první scéna mě z těchto obav úplně nevymanila. Trochu mně to připomínalo Jesus Christ Superstar, který na svou dobu byla moderní rocková opera zasazená do biblické doby. Tady je to naopak, příběh moderní doby s nádechem starých filmů. Začátek mně nepřišel úplně jako šťastný úvod filmu. Vůbec jsem nepobrala tu úvodní taneční scénu. A to byl můj problém s celým filmem, že jsem některé scény prostě nepochopila. Ve chvíli, kdy jsem začala hlouběji pronikat do filmu, přišla scéna, která mě usadila pěkně na zem. Přesně jako u scény v kině, kdy se málem políbí a najednou přichází scéna v planetáriu, která na mě působí uměle, hrozně neuceleně a tak trochu násilně. Poté co všichni mluvili o nečekaném konci, jsem si celou dobu lámala hlavou, jak by to mohlo skončit. Nevím, co na tom bylo unexpected?! Takovýhle konec jsem tak nějak předpokládala. Ve starých dobrých filmech typu Casablanca, Prázdniny v Římě apod. se také nedočkáme happyendu. Za mě nic převratného, ale tím nechci říct, že by se mně konec nelíbil. Jen vyzdvihovat nějakou nečekanost či jedinečnost je úplně mimo. Čím si mě La La Land získal je jednoznačně kamera. Je pravda, že kolikrát ji ve filmu nevnímám, ale tady mě záběry ihned zaujaly. Skvělá práce. Hudba byla příjemná, tam také nemám námitek. Jako milovník jazzu naprosto chápu i určité postřehy. A teď k hlavní dvojici. Některé dialogy byly naprosto přirozené (např.když vedli debatu o jazzu), což mě mile překvapilo. Přiznám se, že ani Gosling ani Stone nepatří mezi mé herecké favority, ale tady mně vůbec nevadili. Trochu nechápu, co všichni z hereckého hlediska na Goslingovi vidí, protože jsem od něj snad nikdy nějaký "oscarový" výkon neviděla. A opravdu nepochopím, pokud svojí nominaci letos promění. Nicméně pohodový projev. Bohužel ale ani po stránce chemie mě film nepřesvědčil. Na mě La La Land kromě kamery asi nedýchnul. Nevím, jestli jsem tak trochu jako Sebastian moc zaseknutá v "staré době" a nedokážu se odpoutat od starých filmů, nebo jsem jen už emociálně osekaná, ale na mě je to mezi 3-4*. ()

DominoTempus

Do kinosálu jsem vcházel nejistý. Z kinosálu jsem vycházel... nadšený? Příběh se může zdát kriminálně přímočarý. A možná je. A přízvisko "Hollywood Handjob" je skutečně zasloužené. Nicméně film na vás hodí krásnou směsici fungující hudby, velkolepé choreografie, krásného vizuálu, dobrého herectví, povedené romance s realistickým vývojem, dvou silných postav, které hoří pro jejich sny, a zdrcující životní pravdu nakonec, díky které se filmu podaří utéct z koncových "klišé smyček", které žánr obvykle nabízí. (Chci hrát a tančit a zpívat! Připadám si jako Seb, Goslingova postava... Akorát nejsem pohledný. Nebo talentovaný. Nebo Ryan Gosling.) Pravdou je, že film je očividně obeznámen s tím, že je filmem. Pravdou je, že je to film, který se nebude líbit každému. A pravdou je, že při třetím aktu jsem byl ze vší té na mne házené barevné inovativnosti a inovativní romance poněkud otupělý. Stále je to však krásný film, který jsem rád viděl. ()

Syna.1990

Únik od reality, který jsem si užíval od začátku do konce. Muzikál, který by zasloužil 5 hvězd, ale bohužel mi chyběl klasický americký happyend a bez něj dávám "pouze" čtyři hvězdičky. Ale musím uznat, že oba hlavní představitelé byli super.. Skladba City of stars byla parádní ostatně jako celý film, škoda toho konce. Jakoby nestačilo, že v životě je pořád všechno negativní, už ani romantické filmy nekončí tak jak mají, ale i tak bych tento snímek doporučil všem snímkům a romantikům. ()

derive

Písničky by nejspíš fungovaly, ale pan režisér z toho udělal takový ten prázdný slepenec - onen nešvar, který se poslední dobou nezadržitelně rozšiřuje v hollywoodském feature filmu. On a já máme naprosto odlišný názor na to, jak má být muzikál natočen a sesříhán a nejen to. Pak nemají být Oscary k smíchu, když se porotcům podlamujou kolena kvůli takové pseudoartistické slátanině... ()

curfew77

Když máte víceméně banální příběh, spíš jen takovou historku skoro odnikud nikam, musíte film natočit tak, aby po všech ostatních stránkách bral dech. Ryan Gosling a Emma Stone bezkonkurenční. 90 %. PS: Nejlepším tanečním číslem R+E ovšem samozřejmě zůstává legendární zvedačka z CRAZY, STUPID, LOVE ;) ()

fordhont

První polovina filmu byla pro mě "muzikálově" nesnesitelná... Vše kolem jazzu super, vše kolem muzikálu osobní nuda a utrpení. ...takže po delší pauze jsem se dodíval na druhou polovinu, ve které vyvrcholila pointa a pěkný závěr filmu. ()

Nely

Já vám lidi nevím, co na tomto filmu všichni viděli. Jako romance dobrý, ale nic, co by tady už nebylo. Hlavní dvojice byla fajn, to beze všeho...jen trochu nechápu toho Oscara pro Emmu Stone. Né, že by byla v roli špatná, ale z mého pohledu to nebylo hodné ani té oscarové nominace. Emma je super herečka, ale tady to byl fakt pro mě dost průměr...on ten film celý byl takový průměrný, první půlka mě nebavila, druhá to trochu zachránila. Až moc jsem se dívala na to, kolik času ještě zbývá. Nicméně, abych napsala nějaké plusy....líbily se mi vybrané lokace, pěkná hudba, i když na muzikál tam bylo hodně málo zpěvu, bylo to barevné a to že to působilo jako film z 50. nebo 60. let se mi fakt líbilo...ale to je tak nějak všechno bohužel. Takže za mě slabé 3*. ()

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary

Jimmy Kimmel bude zachraňovat Oscary