Christian Wolff (Affleck) je matematický génius, který má lepší vztah k číslům než k lidem. Pod zástěrkou maloměstské účetní kanceláře pracuje jako nezávislý účetní pro několik nejnebezpečnějších zločineckých organizací na světě. S postupným stahováním smyčky ze strany oddělení pro boj s organizovaným zločinem ministerstva financí, v jehož čele stojí Ray King (J. K. Simmons), Christian přijme legálního klienta: dobře zavedenou společnost zabývající se robotikou, ve které účetní (Anna Kendrick) zjistila účetní nesrovnalosti ve výši miliónů dolarů. Ale s tím, jak Christian rozkrývá účetní záznamy a přibližuje se k odhalení pravdy, začíná v jeho okolí stoupat počet mrtvých. (Freeman Ent.)

Nix

Další z řad Wicků, spešl agentů a ranařů a terminátorů. Ale to mne na tom baví, Affleck je ultimátní stroj, který si ví rady v každé situaci a tuhle roli vyšvihl s patřičnou grácií. Má to boží akci i kameru, ale co víc tak to má opravdu parádní děj. Tady to nejde jinak než to tam napálit. To já můžu a doporučuju. ()

junxi91

Stereotyp účetního je obvykle postarší, brýlatý a nudný chlápek, který se rýpe v účtech, dává dohromady „má dáti“ a „dal“ a nakonec mu musí vyjít nula. Christian Wolff je však úplně jiný typ účetního – certifikovaný veřejný účetní, který čistí špinavé toky peněz pro kriminální a teroristické organizace po celém světě, které mají problémy s vnitřní zpronevěrou. Je to vysoce funkční autista, kterého chce jako malého poslat matka do léčebného centra, ale otec nesouhlasí a raději začne jej a jeho bratra Braxtona trénovat v bojových uměních a také nutí svého syna, aby se přizpůsoboval silným světlům a hlasitým zvukům, které spouštějí jeho záchvaty vzteku. Christian provozuje malou účetní kancelář v Plainfieldu, stát Illinois, a klienti jej kontaktují pomocí jedné nejmenované ženy. Je najat, aby provedl vnitřní audit firmy Living Robotics, jelikož se generální ředitel společnosti Lamar Blackburn a jeho sestra Rita dozvěděli o účetních nesrovnalostech, a pomáhat mu má mladá a krásná Dana Cummingsová. Mezitím se také setkává finanční ředitel Ray King s analytičkou jménem Marybeth Medina, která má v trestním rejstříku záznam z období nerozvážného mládí, a přitom to neuvedla během žádosti o zaměstnání. King vyhrožuje, že jí hrozí vězení, pokud informaci prozradí, a pověří ji úkolem zjistit Wolffovu skutečnou identitu. Medina je schopná a pracovitá žena, které nedělá problém se dostat přes daňové záznamy k Wolffově kanceláři. Wolff mezitím během jedné noci prohlížení daňových záznamů zjistí, že ve společnosti bylo zpronevěřeno 61 milionů dolarů, a tím spustí kaskádu podezřelých úmrtí – generální ředitel se musí pod nátlakem nájemného vraha předávkovat inzulínem a Lamar Wolffa propustí. Nájemní vrahové jdou nyní po Wolffovi, a ten musí zachránit také Danu, která je také cílem. Wolff je nejen dobrý účetní, který zvládá počítat z hlavy, ale také ovládá bojová umění a je velmi efektivním zabijákem. Také sbírá originály uměleckých děl a s Danou si velmi dobře rozumí na intelektuální úrovni. Prostě autista, který zvládá spoustu věcí, na rozdíl ode mě. Po Wolffovi jde sice Medina, ale King o něm ví více, než původně řekl – přijímá od něj informace ohledně účetních zpronevěr, což se jí moc nelíbí. Film se skvělým příběhem, s ústřední postavou velmi neobyčejného účetního, který je sice vrah, ale není to žádná nelidská zrůda a vraždí jenom zmrdy. A během filmu se objevují nová fakta, skutečnosti a dějové zvraty, které diváka šokují a mění jeho pohled na to, co se dělo před tím. Tohle se prostě fakt povedlo! ()

RAFT

Gavin O´ Connor a jeho další režijní snímek.Tenhle skvělí thriller, spolu s hlavním hrdinou Ben Affleckem,který se do filmu náramě hodí.Sice záčátek filmu se ,tak trochu táhne ale,po větší délce se nám film obrací k lepšímu filmovému kousku.Takový ten naoínavý temný thriller.John Wick v podání Afflecka a že se mu film opravdu povedl.Dobrou zápornou roli měl i Jon Bernthal ,který si zahrál v seriálu Daredevil , v tomto filmu další skvělá role.Za mě 80% ()

MAAUZ

Spojte si AUTISMUS + OCD a vznikne vám klidnej, nelítostnej perfekcionalista a účetní, kterej ovládá každej gun včetně sniperky Barrett .50 cal. K jeho rituálům a koníčkům mimo svůj klidný stav patří například mlácení do holeně při hlasité metalové hudbě, odstřelování dýňových hlav na zahradě u jeho klientů-důchodců, poslech vážné hudby či sbírání umění. Ben Affleck je prostě Alfa samec a rozdává pěsti a headshoty na potkání. Anna Kendrick je roztomilá, malá samička, která narozdíl od účetního rozdává příjemný úsměv po celý film. Narvaný sympatickejma hlavama jako je Simmons.. Seděli mi i záporáci jako Jon Bernthal nebo John Lithgow... Pěkně zasazený příběh Wolffa z dětství.. Podle mého hlavní role byla Benovi opravdu šitá na míru! Nemám co vypíchnout. 6 z 5ti. ()

Shaqual

Čekal jsem hodně. Velkolepou podívanou se skvělými herci, parádní akcí a chytrým scénářem, fešným soundtrackem a kvalitní režií. Bál jsem se, že nízká procenta z Rotten Tomatoes mají své odůvodnění a že to vlastně bude jedno velké zklamání. Ale tohle jsem nečekal. Protože ke všem těm pozitivům se přidali i skvěle napsané charaktery, vynikajícně poskládaný příběh, perfektní obsazení, vtipné i napínavé pasáže, originální a šokující zvraty a hodně moc u srdce hřejivý zakončení. Zamotal jsem se do toho během těch dvou hodin sice neskutečně, ale i přes jisté ďuzny v příběhu jsem byl tak nadšenej, že bylo plné hodnocení samozřejmostí. Pán režisér se mi začíná opravdu zamlouvat a vydrží-li mu současná forma i nadále, tak budu jedině rád. ()

DD

Je to fajn. Zápletka vyřízená teda tak ve třech scénách, takže se na to navalují další linky (které můžou mít význam jen v případě sequelů - ten Simmons to v rámci finanční a časové úspory mohl klidně celé odvykládat v kanclu btw), ale Affleck dobrej a je příjemný, že tam nenutili romantickou linku, když by byla totálně nepatřičná. Takovej Benův Jack Reacher. 7/10 ()

Kukolar

S hodnotením aké tento film má nesúhlasím ani na 1%. Anna Kendrick - zbytočná postava. Koniec klišé. Affleck - bavil ma prvých 20 minút, nuda. Zápletka - mix 35 filmov. Únavné a čudné, nasilu, tváriace sa ako diamant, pritom je to blato. Milión postáv. Pol milióna zbytočných. 20% film. ()

john.h

Líbilo se mi prokreslení hlavního hrdiny přes flashbacky a policejní vyšetřování, po kterém jsme si o něm mohli udělat slušný obrázek, co je zač. Problém je, že pak nezbývá moc času na akci, která ve filmu zabírá dohromady tak patnáct minut a je strašně dobrá, jen prostě krátká. Momenty, kdy dělá Affleck díry do hlavy efektivníma způsobama jsou totiž asi to nejlepší. Také je škoda, že vrcholná pointa byla průhledná snad od poloviny filmu. Celkově ale příjemné překvapení. ()

Lavinia

Dokonalý akční psycho-filmík po staru, kdy hrdina se silně podchlazenými emocemi kosí zloduchy vpravo vlevo, aby nakonec ukázal trochu lidské tváře. Aniž by si ovšem zadal s násilným happy-endem, takže ta ženská zůstane hezky doma u sebe a nějaká idylka o lááásce se naštěstí nekoná. Obsah: složitý. Logika: nulová. Zážitek: blaho na entou. Rozhodně doporučuji!!! ()

sosi

Po zhliadnutí traileru som vedel, že v tomto filme máme istotu štyroch hviezdičiek, po zhliadnutí filmu sa nebojím dať aj celých päť, takže veľmi milé prekvapenie. Zaujímavo vyvíjajúca sa dejová línia ani na chvíľu nenudila a ponúkla nám skvelé akčné scény. Rola hlavného hrdinu s aspergerovým syndrómom bola ako na mieru ušitá pre Bena Afflecka, skvelý výber. Myslím, že autori by sa nemuseli báť ísť do pokračovania príbehu, určite by bolo o čom. ()

Looka

40% ukázka současné halivůdské impotence. Scénář nejspíše vypadl z nějakého náhodného generátoru slov. O herectví Bena a Fleka již byly také popsány stohy. Opravdu ten člověk netrpí akutním ochrnutím mimického svalstva? ()

Shitonit

Bezesporu jeden z nejzajímavějších filmů co jsem kdy viděl. Zamotaný začátek, jen velmi neochotně se rozbalující příběh, provázanost postav která se ukáže až téměř na konec, konec, který nás vrací na začátek. Akční scény jsou strhující, věrohodné, žádná zbytečná přikrášlenost, film si frčí bez sebemenšího zaškobrtnutí až do totálního uspokojení divákovy duše. ()

Clark_Kent

Ben Affleck tentokrát z trochu jiného soudku! Chytrý scénář + autistická porucha pak nadprůměrný intelekt a skrytý zabijácký instinkt vše ladilo přímo fantasticky. Můžu potvrdit, že ta kamenná tvář Benovi slušela. ()

mac000

Skvěle natočený trhiller, kde se dějová zápletka i pozadí životních osudů hlavních postav příběhu postupně odhaluje a skládá dohromady jako ta puzzle, která se objevuje v první scéně filmu. Výborný výkon Bena Afflecka v roli autistického účetního Christiana. ()

Cooller

tohle jde affleckovi daleko lepe jak temnej gothamskej hrdina a doufám že s annou kendrick se budu setkávat více... moc krásná slečna x) ()

ANTYCHRYST

Svižnej akční filmek. Ze začátku to nevypadá moc valně... nevěděl jsem co si myslet a čekat od toho...ale jakmile se Afleck začne ohánět matematikou...říkám si hmm hustyy... a kdYž se začne ohánět i jako vycvycenej zabiják ouu Yees :) paráda.. dobře si je tam dává.. Děj občas trošku zmatenej než se člověk orientuje... ale Vše perfektně šlape.. Ta holčina účetní je roztomilá...(tajně jsem doufal v postelovou scénku :) :) 75% ()

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

Ben Affleck a Matt Damon míří na Netflix

26.01.2024

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

Sebevražedný oddíl 2 má režiséra

07.09.2017

Loňský Sebevražedný oddíl se díky famózní marketingové kampani proměnil v hit. Studio Warner Bros. se tudíž vykašlalo na slabší přijetí a začalo chystat dvojku, k níž se však rozhodl nevrátit David… (více)