Film založený na skutečných událostech při nechvalně známém "Stanfordském vězeňském experimentu", který proběhl v roce 1971. Uměle vybudované vězení se nachází v prostorách výzkumné laboratoře - kompletně s celami, mřížemi a s neustále přítomnými kamerami. Na dva týdny je najato za slib vysoké odměny dvacet mužů ke hře na vězně a dozorce. "Vězni" jsou uzavřeni a musí se podvolit zdánlivě mírným pravidlům. "Dozorcům" je nařízeno jednoduše udržet pořádek bez použití fyzického násilí. Každý má možnost skončit v kteroukoli chvíli, čímž ale pozbyde nároku na odměnu. Na začátku nálada mezi oběma skupinami je poměrně dobrá. Ale už brzy nastanou hádky a dozorci používají stále drastičtější metody k udržení pořádku... (oficiální text distributora)

v.indruchova

Dost působivé. Jediné, co mě neoslovilo, byl vztah taxikáře s jeho holkou. Není to náhoda, jak Němci poukazují na tenkou linií mezi kontrolou a násilím? Možná je to minulost. Je správné ukázat lidem, v co se mění, když mají moc. ()

sibskyn

Ještě ze začátku jsem si myslel, že je to pravdivý příběh, no ke konci jsem byl už vyveden z omylu. To ale neznamená, že by to nebyl dobrý film. Je to právě paráda. Především Moritz Bleibtreu je skvělý. Německo válí, kvalitní masíčko od německého dovozce. ()

Fjera

Jeden z lepších německých filmů. Slušné psycho. Věrohodně natočené, ale štvaly mě flashbacky s holkou. To jsem přetáčela, protože mě to děsně nebavilo a taky nezajímalo. Ale jinak nadprůměrně dobrý snímek. ()

Ace.A.T.L.

Jak to dopadne, když se k experimentu s falešným vezením přihlásí 2 typy magorů. Jedni saďouši a druhý masouši. Myšlenka rozhodně zajímavá, ale film je už jen takovej nadprůměr. Je pravda, že jsem se na to koukal v roce 2021 a je to z roku 2001, což mi určitě dost zkresluje úsudek. Ani proto tomu nedávám tolik, kolik bych da, kdyby takovejhle fim vzniknul dneska. Rozhodně to stojí za shlédnutí. Za mě silný 3* a DOPORUČUJU ()

PanPyzamo

Zajímavý film, který začal celkem nevinně, ovšem postupně začal gradovat a skončil v pořádném stylu. Vězení mělo svou atmosféru a vše to ještě zlepšoval fakt, že se jedná o film na experiment podle skutečné události. Co se mi též líbilo byla místy brutalita, které se film nebránil. Za mě dobrý film, který můžu doporučit. 7,5/10 ()

Easykill

Tak tady jsem docela nerozhodný, který experiment je lepší. První jsem totiž viděl remake z roku 2010 a přišel mi víc než dobrý. Tento je ovšem taky parádní, sice jde vidět značné rozdíly (hlavně psychologie postav), ale v zásadě se nic extra nezměnilo a funguje to dost podobně. ()

Pan.Antonin

Ony i skutečné události jsou dostatečně děsivé, ale když se k nim přidá fantazie scénáristů, vyjde z toho opravdu drsná záležitost. Tento německý film má bohužel ze začátku slabé tempo, naštěstí ale postupně graduje a jeho finále je naprosto excelentní. V kombinaci se slušným herectvím to tak těsně dosáhne i na čtvrtou hvězdičku. ()

ttoper

Vynikajici film. Vyborne vykreslena atmosfera a kdyz vezmu v uvahu, ze jde o Nemcky film, tak klobouk dolu. Nejlepsi film, ktery jsem letos videl. ()

Washik

Od německého filmu a zvlášt pak od režiséra komisaře Rexe bych toho tolik nečekal. Dobrý nápad s dobrým zpracováním. Pořád se něco děje...rozhodně jsem se ani chvilku nenudil. Povedl se hlavní záporňák kterého prostě musíte nenávidět. Tomu jsem fakt přál aby mu někdo rozšlehal hasící přístroj o hlavu :) ()

SakyLand

Zajímavý děj hned od okamžiku převlékání do dozorského a vězeňského mundůru. V závěru filmu se s psychothrilleru stává spíše krvák, ale vcelku dobře zpracovaný :). ()

regin

Nejhorší na tomhle filmu je skutečnost, že je to celé založeno na realitě. A tohle, vážení, se může stát i vám! ()

jcall2bad

Nebýt pár nemístných záběrů, bez váhání bych udělil plné hodnocení. Skvělé herecké výkony, hodně dobrá myšlenka a KONEČNĚ pořádný důkaz toho, že němce by nebylo moudré odepisovat. Navíc, těm hodným chlapcům jsem ze srdce přál, aby to vyhráli. ()

Merzin

Stanfordský vězeňský experiment je pěknou ukázkou toho, jak málo stačí aby se lidé začali chovat jak zvířata... Philip Zimbardo, autor skutečného experimentu se později přiznal, že tento experiment zarazila až jeho žena. Protože on sám se nevědomky pasoval do role ředitele věznice a tudíž neměl dostatečný odstup, aby si uvědomil co se to všechno odehrává... A film? Hodně syrová záležitost, která jde až na kost. A i když jsou tam místa, kde je jasně vidět že to tam tvůrci přidali kvůli větší "filmovosti", tak mi to tentokrát vůbec nevadilo :) 90 procent, hlavně za atmosféru. ()

naytsirk

Docela slušný pohled na normálního člověka (lidi), který jakmile dostane moc, se jako mávnutím proutku změní v naprostý hovado… ()

D||X

Experiment mohl být opravdu skvělý psychologický film ztvárňující reálný Stanfordský experiment. Bohužel film v celé své délce obrovsky přehání a dělá místy z lidí úplně idioty. Jsem si docela jistý, že takhle by nikdo nenechal v reálu situaci vyhrotit a reálnost je to co u těchto snímků očekávám. Z hlediska psychologie nám to spoustu napoví, ale uvítal bych opravdu mnohem reálnější zpracování. Škoda. 3* ()

Rozmarýna

Nemohu si pomoct, ale Experiment s Adrienem Brodym se mi líbil mnohem víc, tam jsem víc cítila to ponížení a bezmocnost vězňů než tady. V tomto filmu jsem nedokázala ani soucítit s žádnou postavou ani jsem k žádné nemohla cítit odpor. Z psychologického hlediska podle mně špatně natočené. Vzhledem k tomu, že to bylo založeno na Stanfordském experimentu, o kterém jsem četla, tak mi to přišlo dost nevěrohodné s tím, že do toho vězení zatáhli nakonec i ty vědce. Nechápu proč tento film má vyšší hodnocení než ten americký, který byl podle mně jednoznačně lepší. ()

cajda77

Námět trochu profláklý, vězeňský experiment ..., takže má očekávání nebyla příliš silná, ale film jsem podcenil. Po emoční stránce neuvěřitelně silná záležitost, skvěle zrežírováno, nevídaná atmosféra. Určitě lepší, než americký remake, možná i díky němčině, která dá filmu správný říz. Dějové finále, kdy vypukne doslova peklo, hledá těžko konkurenci ... ()

PetrMinarik

Až na nudné pasáže (vzpomínky Tareka) jsem byl v napětí až do poslední minuty. Jeden z mála německých filmů, které se dají sledovat. ()

johabe

Houstnoucí atmosféra ve věznici byla opravdu působivá, stejně jako fakt, že je to podle skutečné události. Nebýt té lovestory a otravných flashbacků, byly by to krásné 4 hvězdičky. ()