Sára (Linda Cardellini) kdysi udělala tradiční chybu. Vzala si zlobivého kluka Dustyho (Mark Wahlberg), který byl zábavný a sexy, nicméně jen do chvíle, než se stal otcem. Jako táta zoufale nefungoval. I proto ho později vyměnila za Brada (Will Ferrell), jehož vždy zdobila zodpovědnost a serióznost, které si její děti bohužel neustále pletou s nudou. Brad by se klidně rozkrájel, kdyby ho braly jako tátu, ale ono jim to prostě nějak nejde. Pak se po čase navíc zjeví Dusty, který je pořád tou testosteronovou mašinou přetékající nápady, a rozhodne se Brada zašlapat do země. Brad si záhy uvědomí, že se slušností a zodpovědností by tomhle nerovném souboji neměl šanci obstát, a tak se do Dustyho pustí jeho vlastními zbraněmi, které však zoufale neovládá. I proto se z nenápadného pošťuchování stane regulérní válka, do které se coby rukojmí zapletou i ti, o které probíhá, tedy Sára a obě děti. (Cinemart)

superzurda

Asi nejnižší koncentrace vtipů na stopáž u filmů Willa Ferrella, ale zase ty vtipy nejsou nasypaný do první dvacetiminutovky, aby se divák zbývající hodinu nudil. ()

LencaN

Will Ferrell zase hraje troubu. On má opravdu tak typický obličej, že může hrát snad jen hňupy. Tenhle film má alespoň trochu grády díky Marku Wahlbergovi a Lindě Cardelliny, kteří film trochu pozvedávají z bahna podprůměrnosti. Ale jen lehce, protože příběh je sice příjemný, nerve to mozkové závity svojí otravností, ale je to takové předvídatelné. ()

gpx

Vzhledem k Ferrellovi v hlavní roli jsem očekával záplavu trapáren, ale nakonec to zas tak hrozné nebylo. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

oli9

Will Ferrell jako vždy tahá film o úroveň výš. Pohodová oddychovka, kterou si nejspíš víckrát nepustíte. Ovšem neurazí ani nenadchne ()

bigmatko

potenciál komediálneho talentu oboch hlavných postáv spôsobil že táto komédia sa pre mňa zaradila do priemerných pokusov o dobrý film. nie to však až taká tragédia ako tu niektorí popisujú. ferrell a wahlberg spoločne v komédií to nie je nič nové ale dalo sa z toho vyťažiť viac. Film má zopár podarených momentov a dokonca sa dá na tom aj zasmiať. celkovo to však pôsobí ospalo. ()

nevergiveup

Průměrný film, který je pro mne nadprůměrný tím, že mám rád Mike Wahlberga a podprůměrný tím, že nemám rád Willa Ferrela. Výsledkem, je tedy průměrná komedie :) 50 ()

Mark1983

Celkem pohodová komedie s průměrným zpracováním a s několika vtipnými momenty. Musím konstatovat, že film neurazí, ale někoho ani nenadchne. Tyto styly komedií jsou spíše určené pro ty nejnenáročnější diváky pod sluncem či se to dá někde brát i jako jednoduchá rodinná komedie, od níž nelze očekávat nic neočekávaného. Pokud se divák bude řídit tím druhým způsobem tak si u tohoto snímku jakž takž na chvíli odpočine. ()

Pythonator

Will Ferrell je tentokrát dost civilní, jako by mu někdo zakázal ty jeho ujetosti. Navíc zestárnul do dědkovské polohy a očividně se snaží celý film udržet na pro mě nepřijatelné rodinné zábavě. Mohl to být daleko větší masakr. Jediná opravdu Ferrellovsky ujetá a až na dřeň trapná scéna je jeho výstup na basketbalu. Tam jsem se zasmál ani nejvíc. Jinde jsem ale Willa skoro nepoznával. Každopádně Wahlberg po Méďovi opět ukázal, že do komedií patří, ať si kdo chce říká co chce. Jako dvojka fungovali překvapivě skvěle. Celkově z toho mám ovšem smutný pocit, že někdo promarnil potenciál vynikajícího námětu a skvělé herecké dvojice. Přesto dávám čtyři, protože za spolubydlícího černocha Gryfa a za šéfa v podání Thomase Hadena Churche si to film zaslouží. Doufám, že dojde i na druhý díl. Perfektní závěr si o to vyloženě říká. ()

Sheemass

Rodinná komedie, která v některých případech se nebojí jít do extrémů. Uťáplý nevlastní otec Will Farrell vs. super cool namakaný Mark Wahlberg, bojující o přízeň jedné ženy. Jednoduchý příběh i zápletka s občas povedeným vtípkem a dobrým obsazením, sice se žádný extra zázrak nekonná, ale ve výsledku tento film neurazí a místy i slušně pobaví, navíc mezi Willem a Markem to celkem funguje. ()

Sidenius

Miluju kdyz mi nekdo relne ,, to je super komedie” a vas to stve po deseti minutach... nuuuuudaaa (homer simpson) bohuzel natocili i dvojku :) ()

mia.com

Typicka americka rodinna kravina. Ale Mark je proste mnam a Will vtipny, takze kouknout se na to da. Za me jednou teda maximalne. ()

Tom Cruise a další neskutečný kousek

Tom Cruise a další neskutečný kousek

22.04.2015

Studio Paramount právě na CinemaConu představilo svoje nadcházející filmy. Komedie o tom, jestli je lepší táta Will Ferrell nebo Mark Wahlberg, si moc pozornosti neodnesla, stejně ale nešlo o zlatý… (více)