Danny Meehan býval fotbalovou superhvězdou a miláčkem Británie. Měl slávu, peníze, rychlá auta, krásnou přítelkyni. Jako kapitán anglické reprezentace však udělal osudovou chybu, když „prodal“ důležitý zápas Světového poháru s Německem, a zasloužil se tak o sestup národního týmu. Jeho kariéra se zhroutila, začal pít a na dno dopadl, když v opilosti napadl dva policisty a byl odsouzen na tři roky do věznice se zvýšenou ostrahou v Longmarshu. Je jasné, že to nebude mít lehké, protože i vězni a dozorci jsou fotbalovými fandy a dávají mu od začátku najevo, co si o něm myslí. Na druhou stranu tu má Danny i vlivného příznivce, vězeňského správce, který sestavil fotbalový tým z dozorců a dalších zaměstnanců a chce, aby ho Danny trénoval. On ale navrhne, že dá dohromady mužstvo z vězňů a mohou uspořádat zápas. Dannyho pomocníky se stanou silák Massive a starý vězeň Doc, který ho zasvětí do vězeňských tradic a praktik. Stále je tu ovšem otázka, zda dokáže změnit partu ztracených existencí a nepřizpůsobivých psychopatů v sehraný a úspěšný tým. Zejména když ho tvoří taková individua, jako svalnatý šílenec Mnich, děsivý, ale čestný Billy Limpit, pyroman Nitro či nadšenec Raj. Danny si uvědomuje, že když zklame, spoluvězně to pořádně naštve. Navíc se ocitá před stejným problémem jako kdysi, když ho správce nutí vydíráním k zahození zápasu. Zpočátku myslí především na své zájmy, jenže časem si mnohé uvědomí a rozhodne se neudělat stejnou chybu dvakrát. (TV Nova)

angel.CZ

Jde vydět že rozpočet nebyl moc velký zato nápad světový (viz. Trestná lavice).Přeci jen mi Fotbal i Dobří britští herci (Vinnie Jones, Jason Statham) je blíže u srdce než rugby a Sandler. ()

ostravak30

Další film totálně neznámého režiséra, jež má na kontě pouze tento jeden film, alespoň dle zdejšího serveru. Fotbal za mřížemi je film, který se opírá o jedno z nejtradičnějších klišé - jedna skupina se postaví druhé, přičemž divák je postupně přesvědčován o tom, kteří jsou ti lepší. Pravda je, že běžně by člověk asi vrahům, zlodějům a násilníkům zrovna nefandil. To by ale nesměli být jejich protivníci dozorci a zaměstnanci, mezi nimiž se najdou rasisté a servítky si zrovna neberou. Film je plný klišé, které už jsem viděl v lepších filmech - Vykoupení z věznice Shawshank či Zelená míle. Ten nejhlavnější se opírá o fakt, že leckteří vězni vlastně nejsou tak úplně špatní lidé, jen se v určitý životní moment vydali špatnou cestou. Zápas se pro ně vyvíjí skvěle, pak se to vyrovná, hlavní hrdina nejprve opět zklame, aby se vzápětí rozhodl správně a vězňové vítězí, zlouni prohrávají. Pravda, dlouho jsem nevěděl, zda se jedná o komedii či vážně míněný film. Je to něco napůl, ale bohužel nic, čím by mohl snímek překvapit, včetně dějových zvratů. Snad jediná věc, nad kterou jsem pozvedl obočí byl Světový pohár a sestup Anglie. Tvůrci tak nejspíš vizionářsky předvídali Ligu národů. ()

ric

Vinnie Jonese mám rád, ale sedí mi více v rolích padoucha z lehkou psychickou disfunkcí, než v roli téměř-klaďase. Nemůžu říct, že by to bylo špatné, nicméně jsem čekal více britského humoru ať už v jakékoliv podobě. Americká produkce se asi také dost podeposala na množství ohraných klišé. Také škoda toho začátku, ve kterém se v kostce máme dovědět co+proč+jak. To bylo snad nejvíc ploché intro jaké jsem kdy viděl. ()

DooFooS

Nic vás nepřekvapí, vše čekáte, nakonec i happy end se dostaví a přesto jsem se u toho nejdenou zasmál, navíc vyučování likvidačních faulů, které se pak předvedou elegantně i v praxi, nemá chybu. ()

Blazis34

Téma, které už tady tolikrát bylo, tentokrát v hlavní roli s nejpopulárnější hrou na světě - fotbalem. Děj byl velice předvídatelný, výkonu herců průměrné a ostatní také nenadchlo, ale ani neurazilo. Dávám 55% - tři hvězdy. ()

Crybaby

Taky film "do pohody". Necakal som od neho skoro nic, len vyplnenie rana. To sa mu podarilo, a k tomu este nieco pridal. Stopaz bola primerana, obsadenie dobre, scenar obohraty ale slusne podany. ()

rasto87

K tomuto filmu som sa dostal až nedávno a keď som ho konečne pozrel, strašne som ho porovnával s Trestnou lavicou, ktorá mi prišla lepšia, vtipnejšia a omnoho zábavnejšia. V tejto časti je síce taktiež vynikajúce herecké obsadenie či už Vinnie alebo Statham, ale vďaka slabej réžie bohužiaľ tak nevynikli ako A. Sandler v Trestnej lavici, kde hral Americký futbal. Futbal za mrežami však určite stojí aspoň na to jedno pozretie. U mňa je to taký priemer 50%. ()

hrumsrt

Evropská a starší variace na mně mnohem známější Trestnou lavici.. Ostřílená fotbalová hvězdička, která po kariéře neví co dělat, tak blbne. Až ho jednou jeho vlastní ego a arogance zavedou přímo za mříže, kde se vždycky najde někdo, kdo fandil tomu druhému.. Vinnie Jones sám fotbal ve svých nejlepších letech hrál a i když nikdy nešlo o nějakou ústřední hvězdu, může se za svoji kariéru pyšnit angažmá v Chelsea anebo vítězstvím v FA Cupu za Wimbledon FC, který už dneska na fotbalové mapě nenajdeme. Což z něj dělá skoro ideální casting do podobné role... Je to taková špinavější sportovní storka o outsiderech, ale když se sem tam mihne labilní a vlasatej Jason Statham docela to jde. A když se vyloženě hraje ten špinavej anglickej fotbal na blátě, fungující skoro bez pravidel, rozhodně jde o zábavu.. Jen když jste viděli již zmíněnou Trestnou lavici, nejen že to má podobné prvky, ale navíc i menší šarm než americký fotbal, což je sakra škoda! 55% ()

FandaF

Bezva komedie. Asi mi neuvěříte, ale nemám rád fotbal a hokej, uznávám spíše individuální sporty. Tento filmeček mě ale docela příjemně překvapil a potěšil. Slušně hrající Vinnie Jones podle mně mohl ještě svou postavu zahrát líp. Skvěle si svou pidiroličku užil Jason Statham (až tak, že jsem nedočkavě čekal na jeho další kejkle ;-)). Ten film by měl i na lepší hodnocení, ale chtělo na tom ještě zapracovat (scénář, kamera) - zřejmě nedostatek peněz a času... ()

Innos

film som pozeral len kvoli jasonovi :-). V pohode nenarocna oddychovka za 3 hviezdy, ale kvoli jasonovi som este jednu pridal, lebo bol proste super :-D ()

superzurda

Tak tenhle film jakoby sám nevěděl co má být. Prvky dramatu a komedie lze sice míchat, podle mě však trochu jinak. Nicméně se jedná o koukatelné dílo a pro všechny fotbalisty nebude na škodu, když se na něj podívaj. ()

bonvivan

Celkovo šedo šedý priemer, ľahký film od ktorého sa viac čakať ani nedalo. Ale tie záchvaty smiechu, ktoré mi počas záverečného zápasu spôsobil Statham, boli prvotriedne. ()