Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (209)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Kong! Kong! Kong! Kong! Kong!“ V roce 1976, kdy Dude Lebowski byl líný jen holit se a stříhat, natočil Guillermin svou verzi o opravdu velkém Bigfootovi, kterému se kvůli jedné pornoherečce ocitly lejtka v plamenech a nutno říct, že stejně jako autoři před ním i po něm, nedokázal patřičně rozvést romantickou linii. Mě třeba zajímá, kolik by si ten zamilovaný pár musel koupit lístků, kdyby šel do kina, jaké množství trsů banánů by padlo při romantické večeři, zdali stačí obruč ze sudu jako snubní prsten a hlavně, jakým způsobem by byly ukojeny Kongovy reprodukční touhy. Vždyť nacpat Kaplanovu turbínu do ruličky od toaletního papíru je prakticky nemožné. Jenže toto nechce nikdo řešit, tak musí vždycky přiletět vrtulníky, stíhačky, nebo dvojplošníky, co přinutí opičku opustit některou z newyorkských výškových budov jinak než po schodech nebo výtahem.. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

V rámci možností 70. let je tahle verze King Konga udělaná docela dobře trikově, ale po dějové stránce to opravdu není žádná pecka. Dějová linie se snaží být pokud možno přímá, aby náhodou nepředvidatelnou kličkou nezmátla průměrného diváka, herecké výkony tomu v rámci mezí také odpovídají, ale přesto se jedná o relativně solidně řemeslně odvedenou práci. ()

Reklama

fiLLthe3DD 

všechny recenze uživatele

Byť mne k tomuto snímku neváže tak silné citové pouto jako k "Jacksonově" remaku, či trikově revolučnímu (a kupodivu i dějově dynamickému) originálu z roku 1933, tak ze všech tří počinů má právě tento asi tu nejlepší "myšlenku" a zdůvodnění, proč se vlastně naši hrdinové na ostrov vydali - těžba ropy a nenasytné korporace jako základ pro film o obří opici jsou mi totiž milejší než děj z prostředí filmařského zákulisí. Rovněž musím ocenit i technické zpracování - byť se zub času na vizuálních efektech viditelně podepaal, není to tak okaté jako například v japonských "Godzillách" (což je logické, jednak měli amíci vyšší rozpočet a jednak se vyvarovali vyloženě přepáleným akčním sekvencím). Na druhou stranu mi vadilo dosti rozvláčné tempo, kvůli kterému je zde řada hluchých a až tristně nudných pasáží, které pak musejí zachraňovat ikonický "Kong," podmanivá hudba a naivně roztomilá Jessica Lange. Slabší čtyři hvězdičky, vím že by se to dalo zpracovat i hůř (mám na mysli tu sra**u "Kong: Skull Island"). ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Dnes už kultovní záležitost a jinak skvělý romanticko-dobrodružný snímek, který jsem jako dítě miloval. V dnešní době se sice směšným efektům už směju, ale pořád v sobě mají to kouzlo, které jsem si kdysi zamiloval. Navíc Jessica Lange byla vážně kus a scénka s vyfoukáváním vlasů a svlékáním šatů nadrženým opičákem je prostě nej! ()

Němi 

všechny recenze uživatele

Do 70.let přenesený příběh prošel nezbytnou proměnou tak, aby odpovídal světu tehdejší doby. V tom není žádný problém až na to, že objevení ostrova, který není na mapě už působí narozdíl od roku 1933 krapet "na nadzvihlé obočí". V čem je problém, že nejslavnější scény z milovaného originálu Guillermin podal nově naprosto bez fantazie (kus, kdy Kong shazuje namořníky z klády do rokle je zase vrcholným příkladem toho, jak nejvíc se dá odfláknout celá scéna - režisér to snad ani nechtěl natočit). V čem také film oproti originálu dost hapruje je nijaká návaznost ve scénách, kdy se střihem prolínají momenty s chlápkem v opičím kostýmu, obrovskou robotickou rukou držící Dwan (?!) a studiovou výpravou. Je tak strašně očividné, že se každá scéna natáčela o týdny jindy, že to neuvěřitelně ruší... víc jak zadní projekce, která je nečekaně snesitelná. Kong - narozdíl od nového i starého bratříčka - je až moc polidštěný a chůze po dvou a vůbec celkově očividný "chlap v kožichu" je strašný omyl. Majestátnost se vytratila. Kam se hrabe na film z roku 1933! Občasné "výpadky inteligence" scénáře vynahrazují Bridges a Lange (kočka), kteří dohromady fungují dobře a není pochyb o jejich kvalitách. __ Bohužel slušnému filmu nejvíc podráží nohy sám režisér, který ho zpracoval s nezájmem a bez atmosféry. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (35)

  • Rick Baker používal při natáčení animační masku, to znamená, že při natáčení ve studiu maska nahrávala tvar obličeje Konga ve filmu. Jediný rozdíl byl v tom, jak herec uvedl: „Když jsme točili Konga, já to většinou točil v kostýmu všechno, ale ve filmové podobě Kong vypadal neuvěřitelně a já když jsem to viděl pak na premiéře, tak jsem řekl, že to byla skvělá práce. Sám jsem navrhl kostým gorily, podle které vznikla jeho postava. Hodně lidí si myslí, že Kong jsem já, ale omyl, Kong byl robot, já mu jenom efekty dodával podobu.“ (Fuhman.Dajar)
  • V závěrečné konfrontaci na WTC nalétají na Konga tři vrtulníky. Kong jeden z nich zničí, přesto jsou v dalším záběru vrtulníky znovu tři. A opět, tím stejným způsobem, zničí jeden vrtulník. (Guilemot)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (více)

Reklama

Reklama