filipvrbik

Luxusní nářez, fakt super film... Jediné, co trošku snižuje úroveň je konec, protože jsem ho odhadl - asi nejsu úplně blbej.. Ale i tak je to stokrát lepší, než Hunger Games (hru na OliheŇ jsem zatím neviděl). Je to skvěle natočené a technicky je to celé super. Sice su na tento typ filmů asi starý, ale je to hodně napínavé a pokud se ponoříte do příběhu, je to fakt bomba..95% ()

Dunadan

Filmov, ktoré pracujú s rovnakým, respektíve nápadne podobným základným prvkom, sme mohli vidieť hneď niekoľko. Minimálne na trojku Die Hard, The Game od Finchera či Eagle Eye s LaBeoufom si musel spomenúť snáď každý. Nerve sa preto musel vydať trochu inou, svojou vlastnou cestou, na čo evidentne myslela aj režisérska dvojica, a tak bolo od prvých minút jasné, že snímku si najviac užije práve mladšie, prevažne násťročné publikum, ktoré zároveň predstavuje aj hlavnú cieľovú skupinu. Dĺžka stopáže je navyše veľmi ideálna, divák sa bez zbytočných omáčok hneď na začiatku zoznamuje so všetkým dôležitým a dianie na plátne odsýpa celkom plynule bez akýchkoľvek väčších zádrheľov. Ďalším výraznejším plusom, z ktorého sa Nerve snaží vyťažiť čo najviac, je bezpochyby audiovizuál. Farebné svetlá, rôzne neóny či iné grafické vychytávky obohatia nejednu scénu a vďaka nápaditej kamere sa je takmer vždy na čo pozerať. Energická hudba plná príjemných motívov a známych skladieb zasa vkusne dopĺňa ako dynamickejšie, tak aj tie pomalšie pasáže, takže po tejto stránke sa toho filmu asi tiež veľa vytknúť nedá. Takisto herecké výkony väčšiny hercov sú na slušnej úrovni a vôbec, celá prvá polovica, ktorá je najmä o cool momentoch a zábavnom blbnutí dvoch mladých ľudí v meste, funguje nadmieru dobre. Žiaľ, akonáhle sa Nerve začne tváriť ako niečo viac a pokúša sa o akúsi dramatickejšiu gradáciu deja, zlyháva. Nech už sú vám postavy na pohľad akokoľvek sympatické, na ich osude vám pravdepodobne záležať nebude. Kvôli nezáživným dialógom, ktorým nechýba úctyhodná dávka klasického klišé, sa totiž k jednotlivcom vytvára vzťah iba veľmi ťažko. A rozhodne tomu nepomáhajú ani nelogické a miestami až vyslovene stupídne konania hrdinov v niektorých situáciách. Správajú sa tak jednoducho iba preto, lebo je to dôležité pre potreby príbehu a ďalšieho napredovania deja. V dnešnej dobe síce nejde o nič nové, divákov nezáujem o postavy však naozaj nie je dobrým znamením. A v prípade záverečnej pasáže, ktorá tým pádom neoplýva ani tou najmenšou štipkou napätia, to platí dvojnásobne. 6/10 ()

dee.n

Konečně! Konečně odcházím z kina nadšená a svých penízků utracených za lístky nelituji. Dobré herecké obsazení v čele s Emmou Roberts a sexy Dave Francem, zajímavý, nervydrásající příběh, který skvěle vystihuje dnešní zpropadenou dobu, kdy lidi jenom zírají do mobilů a již nekomunikují jeden s druhým. :) Akce, napětí, láska, no prostě film pro mě jako určený. Není důvod dát méně než pět hvězdiček. ()

Furmi

Presne kôli týmto snímok som začal pred 5. rokmi rozmýšľať nad tým či to má ešte zmysel a pred 4. som ich aj prestal na dlhšiu dobu úplne sledovať. Nerve sa mi pozeralo veľmi ťažko pretože zosobňovalo všetko čomu sa vo filmoch chcem vyhnúť. Gýč, bliskavý nočný New York, kopa "feši" ksichtíkov s najmodernejšími smartfónmi v ruke, všetko je tam také cool a moderné a so super hypermoderným nápadom dohnať zas ďalší film do čo najväčších absurít a i tak je to len ďalšie obyčajné a dokonca podpriemerné americké klišé. 1* za Emmu Roberts ktorá mi je veľmi sympatická ináč nič. ()

Illy

Asi (určitě) už jsem starej....ale tenhle moderní "Running Man" mě příliš neoslovil. I když hru bych povolil...jako selekci mladejch dementů.... ()

Flopik

Taký príjemný oddychový film, s vynikajúcim koncom.Postavy sympatické, Emma je kočka , hudba vo filme vynikajúca a príbeh celkom zaujímavý.Vďaka svojej dĺžke film nemá ani kedy nudiť.Sklamania možno, že to nemusel byť happyend.Na konci super zvrat u mňa nadpriemer. ()

TheSpearCZ

Parádní thriller, který musí bavit snad opravdu každého teenegera. Ve velice případech film vystihuje dnešní dobu a to je velké plus a i když konec byl slabší, tak to (aspoň u mě) nemění nic na tom, že tenhle film je paráda. Lepší 4* ()

Janko_Vlyrd

Keby to režíroval David Fincher, to by bola lahoda. Takto Nerve ostáva iba light ochutnáukou dnešnej doby sociálnych sietí, ktorá sa tvári vážne a nestane sa filmovou klasikou. Film hodný každoročného pokračovania, pretože podobných nápadov je množstvo. ()

Gulde

Zváštní, ne že ne. Scenáristicky nic extra, na druhou stranu má to svoje vcelku zajímavý detaily a je to trochu "nastavení zrcadla" (komickej slovní obrat, uznávám, ale hodí se sem) společnosti a to tomu dává i jistej šmrnc. Ale ta tuctovost to jednoduše sráží, ale u tohohle typu filmu to ani dost dobře jinak udělat nejde. Ale na hodinu a půl relaxu to neni špatný. ()

Steel32

Podle traileru jsem se na to hrozně těšila a o to víc jsem se bála, že budu zklamaná. Naštěstí to bylo naopak. Líbil se mi ten nápad, kterej nádherně vystihuje dnešní dobu. Pokud je to ještě skvěle natočený a nese to takovou tu atmošku velkoměsta, nemůžu tomu nic vytknout. Vážně jsem se nenudila ani chvíli, žrala jsem to úplně od začátku až do konce, napětí tomu rozhodně nechybí. Navíc Emma s Davem jsou skvělá kombinace. ()

warrenur

Dobry sposob ako vymyvat, mnohym mladym ludom, co 24h visia na socialnych sietach, ich i uz tak dost okresany "obzor". Nehovoriac o ubohom herectve a hlupostiach. Ale tak, cielovka si to zrejme nevsimla. Spolocnost, kde by ludia hazardovali so svojim, ci cudzimi zivotmi len kliknutim, by bola vrchol skazenosti a idiokracie, kam sme nastastie este nedospeli. Alebo sa mylim? :) ()

jasanka

No... To bylo celkem něco. Myslím, že "nerve" sedí přesně. Konec byl trochu přitažený za vlasy, ale jinak jsem byla napnutá jako kšandy. ()

zahadum

Silný potenciál ktorý je postupne - potupne utopený v svetle neónov...nelogiky a trápneho konca...škoda preškoda lebo začalo to fakt nádejne...čo sa týka doby v ktorej žijeme tak snáď by to radšej chcelo vypnúť celosvetovo elektriku...dej sa čo chceš ! ()

Bozvav

Velmi slušná sonda do duše dnešních internetových maniaků. Kdysi jsme hráli podobnou hru, jen bez počítačů, internetu a mobilů. Taky to byla pěkná hlína a došlo i na pár karambolů, ale takoví maniaci jsme nebyli. To je ta anonymita, která dělá z lidí bestie. Děsná hudba a dialogy, ale jako poselství pro mladé, psané jejich jazykem velmi dobré. Za mne 65%. ()

Marykus

Očekávání jsem měl opravdu veliká a asi proto nebyla zcela naplněna. Ovšem i tak to nebylo zas tak hrozné. Hlavní herečka byla opravdu pěkná a k hlavnímu herci seděla. Film ubíhal rychle a já si ani nevzpomínám na chvili kdy jsem se nějak zásadně nudil abych si na to vzpomněl, že se nudím. Ačkoli to nebyl nejlepší film roku určitě ani nebyl špatný.. Dávat nízký počet hvězd jen kvůli tomu tomu že to tak ostatní dělají mě neláká. ()

Hapretor

Podle popisu a hodnocení jsem čekal napínavý thriller s několika povedenými úmrtími ... omyl ... je to romantická ptákovina o mladých debilních lidech, kteří nemají co pořádného dělat, a tak dělají samé píčoviony a kontrololují stav přátel na FaceBooku ... bohužel je to dost přesvědčivě reálné, mladí lidé tímto velmi otupují ... pro mě dost nuda. Jen milé překvapení je (nejsem gay ani nemám pindu) Dave Franco - přijde mi jako mnohem větší frajer (více sympatický) a herec než jeho známější bratr. ()

Rockerman

Pochopit, co nám chtějí tvůrci říci není těžké. Anonymita na Síti dovoluje mnoha magorům se vyjadřovat i k věcem o nichž nemají páru a pak lze odhlasovat i vraždu v přímém přenosu. Nepochybuji, že něco podobného někdo vymyslí nebo už vymyslel. Přes všechnu chladnost a plytkost je nutné uznat, že to je natočeno zručně. Samozřejmě to není film hodný zapamatování, ale za jedno vidění to stojí. ()