Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

necisty

Až na nějaké nechutnosti s babkou je to kvalitní komedie, Ben si to jako vždy užívá a jeho herecké umění přidává tomuto filmu 4tou hvězdu. ()

emo

Veľmi príjemná komédia plná čierneho humoru. Moja najobľúbenejšia Stillerovka-asi preto, že ho neobľubujem. Koniec je dosť fádny, čo je veľká škoda. Tempo filmu je tiež veľmi nevyrovnané.Nedosahuje to síce kvalít Vojny Roseovcov,ale každopádne doporučujem checknúť! ()

KajusaK

S Adamsama nejlepší černá komedie. To zakončení - jéééj.. Jelikož jsem vůbec nic nečekala , tak jsem příjemně překvapena a ráda na film koukám znovu a znovu. Scénka s rozinkou,počítání peněz a další, opravdu dokonalé a promyšlené. ()

otík

Chvílemi naprosto nudná, občas slušná komedie o dvojici, která se přistěhuje s dobrými úmysly do domu, kde v poschodí bydlí "ubohá" stařenka. Jenže tahle babizna je vskutku neuvěřitelně protivná, otravná a nezaslouží si nic jiného než sejmout. Jenže .... ano, nevyjde to a také proto snižuji hodnocení na 40 %, neboť bych kromě scénáristy a režiséra téhle kraviny nejraději zabil hlavně onu otravnou a nechutnou babku. PS: nemám nic proti starám lidem, ale co je moc, to je moc ()

Radiq

Většinou to nebylo nic moc, ale pak se vždy zčistajasna zvevil nějakej fór, kterýmu jsem neodolal, třeba "Ríšánek považuje zvratky za pochoutku. Už slintá." nebo scénka s tleskáním. ()

bartias

Na režijní stoličce Danny DeVito a před kamerou Ben Stiller s Drew Barrymore. Téma: komedie o majitelích moc hezkého domu a ne moc vítané staré nájemnice. Výsledek sranda snů? Ani ne. Tedy, ne že by to nebyl dobrý film se spoustou zajímavých momentů a vtipnou pointou. Ale k Válce Roseových má daleko. ()

tomeek

Vydařená komedie plná černého humoru, která rozhodně neurazí a hlavní dvojici jejich role naprosto věřím... Jim doopravdy přejete, aby ta baba zakalila :)) ()

fantoci

Miluji černý humor. U této komedie si báječně odpočinete a odreagujete. Ale stačí je jej vidět tak maximálně dvakrát. ()

filmmovier

Neskutečně zábavná černá komedie s podle mě velmi vydařeným scénářem a ještě lepším obsazením. Drew a Ben jsou jako manželský pár skvělá dvojka a ta babka je prostě výborná.... Viděk jsem to už několikrát a ani jednou mě to nezklamalo. Spousta vtipných situací, které opravdu stojí za to. Skoro vždy se u toho MÁLEM válím smíchy... Jedna z nejlepších amerických komedií. 100%. ()

Magneto

Vcelku príjemná komédia,ale na moj vkus príliš málo stillerovského humoru. Je to také uhladenejšie a kvalít Zoolandera alebo Starskyho and Hutcha to nedosahuje... ()

Stegman

Dal bych 4 hvězdičky, ale prostě nemůžu zapomenout na scénku se sajrajtem v umyvadle. PROČ to tam proboha dávají?! ()

Avathar

Priemer. A je to škoda, pretože námet mal na to rozpútať poriadne čiernohumordné, morbídne peklo, ale miesto toho nám DeVito naservíroval celkom tuctovú komédiu (t.j. komédia, ktorá občas rozosmeje, ale do jedného dňa na ňu zabudnete) ako stvorenú na zabitie jedného sobotného večera. ()

Samuel7

Já nevím ale stařečkové a stařenky mi přijdou skoro stejně roztomilí jako děti, kromě toho, že to bylo docela zábavné tu hrála právě jedna taková a příjemně otravná, takže *** :) ()