Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

Mrkvič

Je to teda humus skoro jako ty drsnější teenagerský komedie, ale mnohonásobně vtipnější hlavně díky skvělému Stillerovi a Drew Barrymore. I ta stará babka je výborná, ale spíš ta její postava než herečka. ()

Bobik9

Humor Bena Stillera mám opravdu rád a tento film patří mezi nejpovedenější. Kromě Stillera byla samozřejmě výborná i Drew Barrymore, takže co se týče herců tak super. Příběh mi plynul rychle a chvilkama sem se i slušně zasmál, takže další plus. Jediným lehkým mínusem byl někdy až přehnaný černý humor, ale celkový dojem skvělý. ()

ivan_drago

Baba na zabití... to si distributor dělá srandu. V originále Duplex. Copak nešlo vymyslet něco lepšího....???? No nic. Na to jakej ta komedia má potenciál tak mi to příde takový utopený a ani nedokázali pořádně využít komediálních vloh obou hlavních představitelů. Konec ale docela dobrej a jeden, dva vtípky se taky povedly. ()

LiborGondek

Teda chudák Ben s Drew, takovouhle sousedku bych nechtěl. Než to, tak bych jí radši zabil a pak si užíval relativního klidu ve vězení... 65% ()

Ryuuhei

» Předmluva: Kde je Stiller, tam je i jistota, že půjde při nejmenším o průměrnou komedii. » Pozitiva: Je to zkrátka komedie, jak má být a hlavně - baví. Nesnesitelná baba skrývající se pod rouškou nevinnosti je výtečně uvěřitelná. » Negativa: Bohužel ne kdovíjak dobrá pointa, která osobně srazila vše, co se děj snažil po celou dobu budovat. » Subjektivně: Slušně se mi kolikrát zvedl žaludek. Fekální humor sice můžu, ale v tomto případě jsem byl zrovna rád, že jsem si k sledování nedonesl něco dobrého k snědku. Asi by mi to kroužilo v oblasti mezi žaludkem a hrdlem. » Celkově: Dobrá komedie s dobrým námětem, která zabaví. » Mé hodnocení: 70% » Viděno: Na Primě. ()

_DAVE_

Beny Stiller tentokrate resi "problemovou" najemnici ve svem dome. Musim uznat ze ta babka dokazala byt velmi rafinovane neprijemna. Na druhou stranu je treba rict, ze zaverecnou pointu lze vypozorovat jiz velmi brzy. Celkove je to pohodova komedie, ktera na hodku a pul slusne pobavi. ()

xerno

Fakt hustej film, ale ne že bych ho chtěl vidět každej měsíc, možná lehce nudnej, ale za vidění určit stojí - 4* jsou naprosto oprávněné... ()

July

Taková baba by byla opravdu k nesnesení. Ale jakožto mírumilovný člověk bych se snažila udolat ji silou byrokracie, to zabere vždycky :-). Pointa byla částečně jasná od počátku (resp. bylo to jasné, ale netušila jsem, že jde o pointu), jen takový "rodinný vztah" jsem nečekala. Tahle komedie mě celkem příjemně překvapila. Pobavila jsem se, párkrát i nahlas zasmála a černý humor úplně nechyběl. Příjemný průměr až maličký nadprůměr. ()

LadyDevil

Teda, už dlouho jsem neviděla takovou pěknou komedii...baba je prostě dokonalá a líbí se mi, jak jsou útrapy manželů čim dál drsnější a tragikomedičtější:-D Ať si vzpomenu na jakoukoli scénku, zase mě chytá záchvat smíchu..tenhle styl humoru mi přesně vyhovuje, akorát by mě zajímala verze s titulkama, tahle mi místy občas nesedla, ale to je jenom detail, protože jsem po celou dobu královsky bavila:-) ()

lennyd

Když Alex (Ben Stiller) a Nancy (Drew Barrymore) najdou svůj vytoužený domeček, zdá se, že mladému páru už nemůže nic stát v cestě za štěstím. V domě sice bydlí na "dožití" jedna stará dáma, ale ta by neměla být překážkou. Ale brzy mladí snoubenci zjišťují, že vydržet s nájemnicí nebude tak jednoduché, zvlášť když ta má takovou malou zálibu, neustálými dotazy a prosbami postupně ničit jejich život. Vypadá to, že Alexovi a Nancy nezbude nic jiného, než vytáhnou velký kalibr a babu poslat do věčných lovišť. Ale nebude to tak jednoduché ... I když už podle názvu lze tušit, o čem celý film bude, nemůžu říct, že bych se nebavil. Stiler a Barrymore se k sobě pěkně hodí, a jejich trhlé nápady nenechají nikoho chladným. Danny DeVito není na režisérské židli žádný nováček, a tak mě trochu zklamalo, že si musel vypomáhat scénami s babinými spoďárami či zvracením. Ale na druhou stranu zase chválím výborný "happy-end", tak nějak jsem čekal, že to dopadne "dobře". Pokud se chcete dobře pobavit, a nečekáte žádné velké zamyšlení, je Baba na zabití (alias Duplex) to pravé ... ()

T-pack

Ač o sobě možná budu tvrdit, že hodnocení nerad měním, jsou filmy, který jsem jako mladší osoba výrazně nadhodnotil a nedá se na to zpětně koukat. Jakkoli můžu u všech z nich argumentovat nostalgií a jak jsem to jako týnejdžr žral, tak u tohohle ne. Pět hvězdiček je artefakt mojí éry, kdy jsem zbožňoval celej frat pack, měl Stillera hodně rád a bez přemejšlení napálil dobrý hodnocení všemu, u čeho jsem se zasmál aspoň dvakrát. Dneska jsem chytil konec Duplexu v telce a najednou jsem si uvědomil, že na rozdíl od Zoolandera, Vybíjený nebo třeba i jen Fotr je lotr, který jsou tak přehnaně dětinský, až se vkrádá spojení guilty pleasure, si z tohohle filmu nepamatuju skoro nic, a to málo, co jo, je dvojice nájemníků, která se snaží vzít dalšímu člověku život. A tohle není žádná moralistická stížnost, jen když si to srovnám s DeNirovým ksichtem, jak se ptá, jestli Jebal kouří trávu, když si to srovnám se Stillerem a jeho handlebar knírem a hlavně dalším pokusem o vraždu ve filmu, při kterym se ale odehrává breakdance battle a lítající hvězdice se zastavujou silou pohledu, přijde mi humor Duplexu až příliš přízemní a nudnej, aby se dal brát s velkou mírou nadsázky. Takže u ostatních dříve hodnocenejch Stillerovek klidně nechám pět hvězdiček na věky věků, i kdybych z nich čtyřikrát vyrost. K tomuhle filmu ale nemám vztah absolutně žádnej a jen kroutím hlavou nad tím, že jsem někdy pět hvězdiček dal. ()

Master19

To, že jsem se během sledování i několikrát zasmál byla přidaná hodnota. Čekal jsem nudný a trapný film (přesně na úterní večer TV Nova) a ejhle: mimikou nešetřící Ben, neustále se prázdně usmívající Drew a babka, která předvádí před koupelí svému nebožtíku manželovi (převtěleného do papouška) striptýz, mě kupodivu celkem pobavili. Jedno shlédnutí ale bohatě postačí. ()

davidek

Sranda, ale někdy až dotěrná. Super fór - zapínání televize na tlesknutí. . .. U toho jsem se řezal smíchy. Jinak takovej průměr. ()

-ELFKA-

Tento film sa hodí na nedelné popoludnie ako príjemné spestrenie poebednajšej siesty:-) Je celkom milý a nenáročný, vo svojej kategórii tak akurát. ()