Danny DeVito prokázal mistrovství v žánru černé komedie již před patnácti lety snímkem Válka Roseových. Rozvádějící se manželský pár (Michael Douglas a Kathleen Turnerová) v něm svedl nelítostný zápas o to, komu po rozvodu připadne jejich společný dům. Také v jeho novém filmu Baba na zabití je předmětem sporu vytoužená nemovitost. Tentokrát se jedná o starobylý dům v Brooklynu se třemi krby, vitrážovými okny a majestátní knihovnou. Mladí manželé Alex a Nancy se do něj nastěhují v domnění, že našli svůj vysněný domov. Splněný sen má ovšem malý háček: první poschodí obývá za regulované nájemné na první pohled roztomilá stará dáma, paní Connellyová, která, jak je ujišťuje realitní agent, se netěší dobrému zdraví, takže dům bude novým majitelům brzy patřit celý. Jak záhy vyjde najevo, opak je pravdou. Paní Connellyová se rozhodně zemřít nechystá a svou ďábelskou vitalitu vynakládá zejména na vynalézání nových a nových způsobů, jak novým sousedům znepříjemnit život. Od televize puštěné na plné pecky, přes permanentní žádosti o drobnou pomoc až po pozorování jejich milostných hrátek. (Filmbox)

GILLWANDER

Miestami až trápny film, ktorý sa celý čas len hľadal a tak povediac nič nového do filmového sveta nepriniesol. Dosť kŕčovité a vtipné len do počtu. 45% ()

OG_Swifty

První polovina filmu je zábavná a uvěřitelná komedie, kdy si člověk říká, že stará Connellyová je vážně baba na zabití. Druhá polovina filmu, kdy vymýšlení různých variant zabití starý báby už taková zábava není (nehledě na to, že to není ani morální zábava). Velký finále ze starý báby udělá mega mariňáka a jako by to nestačilo, rozuzlení týkající se rodiny tý báby je ještě debilnější, než by si kdokoliv normální mohl myslet. Tři hvězdy a to jsem ještě musel přivřít oči a plyn z trouby. ()

balba

Skvělá komedie u které jsem se výborně bavila.Baba na zabití má mnoho skvělých gagů a vtipných scén , ale i herecké obsazení je perfektní. ()

HappySmile

S hlavními hrdiny jsem fakt soucítila, taky bych tu babu nejradši zabila :) No a na konci celkem překvápko. Jinak je ale takovýchhle filmů spousty a Baba na zabití nepřišla s ničím novým, takže tři hvězdičky. ()

rakovnik

Místy vtipný film, místy s náznaky černé komedie, občas nechutný, s celkem zajímavou pointou. Některé scény byly celkem vtipné, ale bylo jich pohříchu pomálu. Ben Stiller i Drew Barrymore se snažili a docela jim to i šlo, ale baba byla fakt na zabití a černošský policajt ještě více. ()

Martin741

Komercne dost prepadak, bez podstatnejsieho deja a so slaboduchym scenarom. Ale za dvoju Stiller -- Barrymore, ktora sa fakt snazi, dam 42 % ()

Petoss1

Ben Stiller už dokázal, že je skvelý komediálny herec a tentoraz mu sekunduje krásna Drew Barrymore a ako manželom som im uveril a navyše režisér DeVito. 80% ()

Langy10

jeden z nejpovedenejších filmu Bena Stillera a Drew Barrymore ... tohle byl první film, který jsem viděl s Benem Stillerem :) a nzklamal mě, taky proto jsem se kouknul na jeho ostatni filmy, opravdu super herec :) ()

Streeper

I když je to vlastně na jednu stranu blbost, tak se u ní dost zasmějete. Místy je to nechutné, místy zase k popukání. Ben Stiller a Drew Barrymore jako manželé byli skvělý a Eileen Essell bych jako sousedku vážně nechtěla, jelikož bych jí opravdu chtěla zabít. ()

4daPeace

Verdikt: Pro mě byla největší filmová baba na zabití Sheba Hart alias Judy Dench v Zápiscích o skandálu, tahle babička byl slabší odvar. Slušná to komedie. ()

Crawler-D

Být DeVitem, tak se stydím. Tohle je film na zabití. Mnoho scén ztrácí potenciál humoru už jen přítomností unylé Drew Barrymore s divnou parukou a té staré babky, která je svou otravností spíš ...otravná než zábavná. A závěrečná pointa?! OMG. ()

starbrejkr

Už jsem dlouho nedal 4 hvězdičky filmu, který má tady pod 60%, ale činím tak naprosto jednoznačně. Baba na zabití je totiž parádní komedie, která mě poskytla to, co od komedie očekávám - perfektní zábavu a neustálé výbuchy smíchu. Danny DeVito si už od Války Roseových potrpí na řádně říznější humor a přestože se Baba nese v trochu jiném duchu a není to tak "pravdivý" film jako Válka Roseových, jeho rukopis je tam znát. I přesto že dost scén je přemrštěných (ne však směšně), jistě se mnozí z nás s podobnou milou sousedskou společností setkali a setkávají. Velkým plusem je také hodně nečekaný a fikaný konec. Opravdu nemám moc co vytknout, navíc paní Connellyová je opravdu neodolatelná:-) ()

McLushi

Taková průměrná komedie s mírně depresivní atmosférou a pár momenty, u kterých mi bylo celkem šoufl (např. dýchání z úst do úst, koupající se paní Connelyová nebo ta věc s drtičkou...). ()

pakobylka

Dosti ubohé - a nevtipné. Ďábelská stařenka je v tom nevinně, na zabití byl především režisér. S jeho skvělou "Válkou Roseových" tohle veledílo nemá VŮBEC nic společného. ()

Fallen_One

Z lítosti. A vůbec...hrozná blbina. Existuje qantum lepších amerických komedií, kterým se zasmějete a nepřipadáte si trapně. A závěrečná pointa? Možná díky ní bych to vytáhl i na dvě hvězdy, nebýt toho, že přišla pozdě a tím pádem předešlé scény vypadaly tak dementně. ()