Zlato

• Kanada

Or

Drama / Dobrodružný / Thriller

USA, 2016, 121 min

V posledných 15 minútach film pekne vygradoval.(17.2.2017)

Matthew se nám pěkně zřídil... takovej pupek jste ještě neviděli. Holou prdel vlastně taky ne... a k tomu si pohladil i tygra. Dokonalé.(19.2.2017)

Bylo tam pár vyložených řemeslných klišé: McConaughey si zavazoval tkaničku zrovna předtím, než se před ním otevřel široký pohled na místo zaslíbené, aby to vyniklo. Ta jeho paní, jejímž posláním v půlce scén bylo mít ohromením otevřenou pusu, aby bylo jasný, že to je všechno FAKT velký... Jo a ta scéna, kde McConaughey stojí nahej proti týpkovi v obleku, aby vyniklo jeho přímočarý lidství/buranství oproti upjaté konvenčnosti lidí z velkého světa, tak tu už jsem někde rozhodně viděla! Kde to jenom bylo - možná v Californication, kde to na mě působilo, že to tam tak nějak víc zapadá... // Pro mě rozhodně veselej zážitek, jak jsme šli v Turnově na Trainspotting 2 a vlivem chyby v programu nebo čeho jsme prvních pár minut měli divnej pocit, že nám před T2 cpou fakt dlouhej a značně naředěnej trailer. Ale vytrvali jsme, i když nám to došlo. Prvních půl hodiny nuda, děsnej nezájem - peníze, podnikání, uff. Ale pak se začaly ukazovat různý zákonitosti lidskýho chování, odhalovaly se různý druhy nabubřelýho sebevědomí i pošetilosti a přišlo pár zajímavejch zvratů. Dobrý nakonec. A ještě: McConaughey hrál tak jako vždycky - i jeho postava z Klubu poslední naděje měla podobnej styl přesvědčivejch promluv. Holt jeho styl. Rozpoznatelnej.(20.2.2017)

Zlatá horečka v Indonésii. Zlato je vesměs průměrnou žánrovou podívanou, na které nejzajímavějším prvkem je samotná inspirace ve skutečném příběhu. Herecky slušné, ovšem scenáristicky nevyrovnané a ne zrovna nápaditě či zajímavě natočené. Spíše než jakkoliv památná věc je tedy tenhle snímek nenáročnou jednohubkou. [65%](16.2.2017)

Trailer splnil účel a tak sem si to jako ovce štrádoval do kina. Z Matěje udělali humusáckýho slizouna prvního kalibru. Je to pan herec, opět zaválel, o tom žádná. Bajlaj vočko půlka filma se odehrává v exotický oblasti, což za mě vždycky film dělá o něco víc originálním a člověk si ho hnedka líp zapamatuje. Bylo to svižný, žádná nuda. Ke konci to byl zvrat (né zvratka) za zvratem, po*eb za po*ebem, jak to má v tomhle žánru bejt. Určitě stojí za shlédnutí. Todle je klasickej příklad toho, že tři hvězdy jsou málo, čtyři hodně. Tentokrát ale prostě ****, má to šťávu. 7/10(20.2.2017)