Roy by byl takřka dokonalým zločincem, kdyby ho nesužovala jedna fobie za druhou. Se svým chráněncem Frankem jsou na dosah největšího kšeftu své kariéry. Jeho psychiatr ale náhle odjede a Roy je nucen najít si jiného, toho mu doporučí Frank. V rámci psychoterapie objeví, že Roy má z jednoho nevydařeného vztahu 14letou dceru. Angela mu vtrhne do života s vervou sobě vlastní. Brzy odhalí, čím se její otec ve skutečnosti živí, a rozhodne se do jejich velké akce zapojit. I díky její pomoci Roy s Frankem podvod dokončí úspěšně a oberou jakéhosi Jacka o velké peníze. Při akci je Roy zraněn a probírá se až v nemocnici. Je vyslýchán policií, proto se rozhodne, že pro jistotu své dceři svěří heslo k bezpečnostní schránce, kde jsou všechny jeho úspory. Policie se ale nevrací a schránku najde Roy vybranou... (TV Nova)

tomino28

Možná to není nejlepší filmové story všech dob a možná to nebylo dotaženo do konce v žádném ohledu, ale za pozornost Švindlíři stojí. Už jen kvůli tomu, že na filmu se podílelo pár velice zvučných jmen. Někteří zde možná nedosahují svého vysokého standardu, ale to rozhodně neplatí pro Nicolase Cage, protože ten byl přímo famózní a podal bezchybný výkon, kterým táhne celý film. ()

othoson

U tohoto typu filmů je nejhorší, když pointu prokouknete během prvních pár minut. A to se mi bohužel stalo... Cage je ale výborný, takže mne donutil dokoukat do konce... ()

jjjerry

Hodně rozporuplný snímek. Pro mě to určitě komedie není, ani trhiller. Je to krimi drama. Nicolas Cage byl skvělý, hrát umí, když nekývne na kdejakou kravinu. Alison Lohman byla skvělá, ale možná by to chtělo někoho trošku mladšího (přece jen ve 24 hrát 14ku bylo místy poznat). Na čem to ale celé padá, je bohužel moc předvídatelný scénář. Pohodový film na nedělní večer, nenadchne ani nezklame. ()

F2003F

po druhom potvrdzujem plný a odpúšťam záver, je to pre mňa niečím mne stále záhadným nadmieru čarovný film ()

Sublog

Po Adaptaci jsem sice očekával od Cageových Švindlířu mnoho a i když celkový film nesplnil všechna moje očekávání, jedná se podle mého názoru o jednu z nejlepších a nejoriginálnějších komedií poslední doby. ()

Belerofonu

Byl jsem zvědav jak velezkušený Scott prodá svůj talent v tomto filmu. Jsem rád že se mu to povedlo i když jen částečně. Scénář je prakticky jednuduchý a na nic se nehraje, pokus o nastínění morálky moc nezabral, ale to se přehlédne. Rozjezd je pomalý a čím dál víc přidává na tempu, ostatně na to jsem u Scotta zvyklý. Jen ten konec mě trochu zkazil skvělou zábavu. Scott konec nedotáhl asi jak by se slušelo, asi to není jeho obor dělat komedii. Ale na tohle se dá zapomenout, protože Cage je naprosto vynikající. Nebýt jeho byly by hvězdičky jen 3. ()

Treble

Celkově dobrej nápad. Hodně dobrej nápad a vtipné situace. Konec je trošku slabší - rozuzlení mohlo být trošíčku jednodušejc podáno... Ale to všechno nevadí protože je tam Alison Lohman a je naprosto dokonalá - úplně prostě perfektní! ()

Ailly

Toto že točil Ridley Scott ??? No.. nie každý deň je nedeľa.. Námet bol fajn, aj keď koniec sa dal predvídať, Cageova obsedantno-kompulzívna porucha a s tým spojené psycho správanie ma vôbec nebavili, skôr vytáčali, a vôbec, videla som ho už aj v oveľa lepšej forme, S takými zvučnými menami v titulkách sa tento snímok nedá pokladať za iné ako zlyhanie. ()

Zizou_

Krásně našlápnutý film, který ovšem kazí jeho závěr. Vztah Cage s jeho dcerou je zde popsán opravdu skvěle, ale konec je zkrátka moc rychlý a matoucí, až divák musí přemýšlet, co se tam vlastně odehrálo. Příjemné drama s opravdu lehkým náznakem krimi, thrilleru a komedie. Na 4 hvězdičky to není, ale za to lepší 3*. ()

Mark1983

Teda musím říct,že diváka jako mě někdy udivuje režisér jako třeba Ridley Scott,který natočí pár fakt dobrý akčních i thrillerových napínavých filmů a pak se pustí doslova do takového slaďáku,který je spíš pro sentimentální režisérky.Ale přesto musím říct,že se jedná o pohodový průměr na odpolední víkendovou chvilku,jak se říká.Viděl jsem to a docela jako průměr se mi to líbilo,ale není to styl pro Ridleye Scotta. ()

Pythonator

Já byl spokojený. Nicolas Cage opět v roli sjetého či ožralého vystresovaného magora, tentokrát však jen s lehkou psychickou poruchou způsobující tik v oku a strach z otevřených prostorů (opak klaustrofobie?). Alison Lohman jako zlobivá čtrnáctka je naprosto perfektní a místy z ní jde cítit velká herečka. Je to až k nevíře, že jí bylo při natáčení už 24 let. Vypadá tak mladě, že těch 14 ji fakt žerete. Podvody jsou ve filmu zajímavé a rozhodně to nenudí jak mnozí tvrdí. ()

Archvile

Dobre zahrané ale scenár priehľadný ako sklo. Nebolo tam nič na čo by som už po 10 minútach deja neprišiel. Ešte na letisku som dúfal že sa to predsa len zvrtne ale ono nič. ()

KapitanKuraz

Cage mal za dve dekády dva dobré filmy, no a tento je prekvapivo pecka, až sa čudujem, že to pozerám až dnes. No aj keď Alison, tam dala tú dobrú krv, perfektná herečka, tu v správnej TOP forme. No pamätám si ju už od seriálov, kde začala, nieje môj ročník, ja som dieťa Černobilu, ale keď ma začali aktívne zaujímať kočky, tak už bola mladá, talentovaná a prekrásna slečna. Film 4,4* ()

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)