Co žere Gilberta Grapea

• USA What's Eating Gilbert Grape (více)

Gilbert Grape nie je z tých, čo by nemal do čoho pichnúť. Aj keď Endora je miesto, kde sa toho veľa nedeje. Jediný raz, čo mestečko navštívila polícia, bolo vtedy, keď sa Gilbertov retardovaný brat Ernie pokúsil vyškriabať na neďalekú vodnú vežu. Dávať pozor na brata je hlavnou úlohu Gilberta, čo vie byť pekne otravné. Najmä, ak Gilbert okrem toho pracuje v obchode. Potom ale Gilbertovi skríži cestu niekto, kto ho nenecháva ľahostajným. Becky so svojou starou mamou začnú mať problémy s autom práve vo chvíli, keď prechádzajú cez Endoru. Becky je krásna a Gilbert sa práve zaľúbil. Nájsť si však čas pre svoj vlastný život sa zdá byť pre Gilberta nemožné... (oficiální text distributora)

Olík

Živoucí důkaz toho, že když se na plátně rozehraje herecký koncert podporovaný dalšími kvalitními výkony a nemalou dávkou emocí, zapomene se i na to, že příběh je vlastně téměř o ničem. Ano je to o ničem, ale zároveň je to také lidské, sociální, emotivní a především herecky dokonalé – tudíž se není čemu divit, že uživatelé ČSFD pomohli Gilbertovy mezi 200 nejlepších filmů historie. ()

Mahoney.

Leonardo DiCaprio a Johnny Depp. Pre mňa dvojka naj talentovanejších hercov dnešnej doby. Táto dráma ma naozaj chytila za srdce. Dostal ma krásny Johnny Depp ale hlavne výkon aký tu podal mladučký Leo. Myslím si že na rolu Ernieho nemohli vybrať nikoho lepšieho, jednoducho úžasné. 5 hviezdičiek ()

hábič

Tak toto je přesně ten typ filmu, o kterém vím že už ho nikdy nechci vidět. Působil na mě strašně depresivně a po jeho shlédnutí mě opravdu nebylo dobře na duši... Musím však uznat že hlavně Leonardo Dicaprio je v tomto filmu naprosto skvostný. V podstatě jenom kvůli němu jsem film dokoukal a už kvůli němu a Deppovi nemůžu dát nižší hodnocení něž čtyři hvězdičky. ()

Iwiiik

No nevím. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, protože 80% filmu tvoří Leův výkon a krom něj je to jen celkem slušně udělaný snímek, který se hrozně táhne a na kterém je vidět, že bude daleko přínosnější přečíst si knižní předlohu. Možná bych na Hallsrömově místě tu a tam více přitlačil na dramatickou pilu a nenechal Lea, aby to oddřel sám. ()

robo7773

Dve hviezdy len za Leonarda a jeho výkon, ktorý bol ozaj famózny, bez neho by som nedal ani jednu. Leonardo to zahral ozaj presvedčivo, neviem v čom to je ale úlohy takýchto postáv dokážu zaujať a pozdvihnúť film na inú úroveň, inak to bola desná nuda. ()

Shredo

Film možno nechytí tak za srdce, ale to asi ani nebol účel filmu. Reálny obraz ako to môže v rodine vyzerať. Herecké performácie excelentné, DiCapria nevynímajúc. To čo predviedol, sánka dole šéfe. Keď za toto nedostal Oscara, chápem, prečo sa mu to už potom nepodarilo. Nasadil laťku príliš vysoko. Ale Jones to v Utečencovi lepšie nezahral. ()

figliar

Krásny a emotívny film, v ktorom DiCaprio dokázal stvárniť Rain Mana 90tych rokov. Aj keď vyzerá ako mladý chalan, hrá tak presvedčivo, že nechápem prečo za svoj výkon nedostal Oscara. Depp a Juliette Lewis taktiež ako vždy skvelí, ale na plnom hodnotení má najväčšiu zásluhu práve Leo. ()

Rathalos

V urcitych momentoch smutne,v inych zase krasne,uzasna drama z bezneho zivota s excelentnym hereckym vykonom Leonarda DiCapria a Johnnyho Deppa,normalne som sa neubranil slzam na konci,Lasse Hallstrom toci svoje filmy so srdcom,to jednoducho vidiet a citit...:-) ()

Heavyman

Mám rád aumerický zapadákovy, kde se vyskytují podivínský figurky, zde je představují snad dvě největší hvězdy poslední éry. Kde jsou ty časy, kdy jsem měl DiCapria jen za "slaďouše z Titanicu" a Johnyho za "teplouše z Karibiku". ()

helloween93

Hallströmův přepis knihy What’s Eating Gilbert Grape s výborným DiCapriem, který se zhostil role retardovaného chlapce velmi bravurně a vyhnul se přehrávání a cringi. Depp hrál rovněž dobře a nesmím zapomenout na Juliette Lewis, kterou moc nemusím a tady nejwn, že mi nevadila, ale dokonce vypadala i k světu. Upřímně jde o jeden z těch nejlepších filmů z amerického venkova, co jsem měl možnost vidět. Sedli mi jak všichni členové rodiny, včetně mámy, tak i vedlejší postavy ve městě a celkový civilní feeling, který z filmu vyzařuje. Nenudí, prostě plyne, pořád se něco děje a vy si uvědomíte, že spousta lidí je v obdobné životní situaci jako Grapeovi. Tady u mě Hallström bodoval na plné čáře. Viděno na AMC. ()

Miki68

Klobouk dolů, pane Hallströme. Vyhrál jste to u mě s ostrovními zprávami, pak s Pravidly moštárny a teď jsem konečně viděl i váš majstrštyk. je sice už pár let starý, ale věřte mi - ten nezestárne. Už proto, že je natočen tak citlivě a s pochopením pro každou z těch postav ztracených na americkém zapadákově. A ty postavy jsou navíc (nebojím se to říci) geniálně zahrané zvláště ty dvě - od pánů Deppa a DiCapria. Atmosféra, kterou film vyzařuje se mi propálila až do mozku a dlouho jsem na ni nedokázal zapomenout. jeden z nejzajímavějších filmů které jsem kdy viděl nemohu ohodnotit jinak, než plným počtem bodů... ()

Lipi21

55 % REŽIE: **** KAMERA: **** SCÉNÁŘ: * HERCI: ***** HUDBA: *** ______________________________________________________________________________________________ VŠECKO DOBRÉ: KAMERA DOBRÁ, REŽIE DOBRÁ, HERECKÉ VÝKONY VÍC NEŽ DOBRÉ, HUDBA V POHODĚ...ALE NUDA K UKOUSÁNÍ. DVOUHODINOVÝ FILM V PODSTATĚ NAPROSTO O NIČEM. (KDO NEVIDĚL NÁSLEDUJÍCÍ VĚTU AŤ NEČTE) TRAGICKÝ ZÁVĚR JAKO BY MĚL DVOUHODINOVÉ NUDĚ DÁT SMYSL - JAK LACINÉ. JASNĚ DEPPOVI TO TAM NEBÝVALE SLUŠÍ...JESTLI TO NĚKOMU STAČÍ, NIC PROTI. ()

LANSA

Tak ten DiCaprio je snad opravdu i herec a nebo minimálně v tomhle filmu opravdu byl.Kdybych nevěděl, že Arnieho hraje herec,tak bych si myslel,že sebrali nějakýho kluka z ústavu a začali s ním točit. Leo si tady zahrál první ligu.Všechna čest. ()

Fat'Fatal

Zezačátku docela velká nuda, i když Depp s fenomenálním DiCapriem táhli tento film po celou stopáž. Není náhodou, že jsem za poslední týden viděl tři filmy s Johnnym Deppem, ani v tomto snímku, jak už jsem naznačil, nevybočuje ze své vysoké laťky. Ovšem Leonardo alias retard Arnie ... to je špička. Je to ještě lépe zahrané než cvok v podání Brada Pitta ve filmu 12 opic, a to už je co říct. Po skončení filmu jsem se ale nemohl ubránit pocitu, že příběh je o ničem. Připadalo mi to jako nějaká reportáž ze zapadlé vesničky, děj se za ty téměř dvě hodiny nikam nepohnul. Nebýt toho, bylo by to za plný počet. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Kaučuk03

Sice tady takových podobných příběhů bylo už dost, ale pokud se tahle látka uchopí za ten správný konec nikdy neni moc co zkazit. A tady se to povedlo zajímavý příběh plus když připočtu výborný výkon Deppa a strhující výkon Leův(který se pro mě po shlédnutí tohoto snímku stal pan herec) je to opravdu výborný film. P.S. nechápu ty lidi, co odsozují DiCapria na základě toho, že hrál slaďouška v Titanicu, myslím si, že v plno filmech nám předvedl, že to není prostě jen figurka. ()

Mr.FreeZer

Ostřílený Johnny Depp a deroucí se na povrch herecký - Leonardo DiCaprio, který svým skvělým výkonem strhává veškerou pozornost na sebe. ()

Porp

Film sa nikam neponáhľa, čo iba vystihuje atmosféru amerického zapadákova. Hallströmov štýl tu sadol perfektne. Po hereckej stránke patril čisto iba Deppovi a DiCapriovi. Vidieť jazdiť a DiCapria na Deppovom chrbte je taký neopakovateľný a zvláštny zážitok, až sa stáva absurdným. ()

Normální festival

Normální festival