Dárek

• Česko Křivdy z minulosti (více)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) jsou mladý manželský pár, jehož život se odehrává přesně podle představ a plánů. A to až do dne, kdy náhodně potkají Gorda (Joel Edgerton), Simonova dávného známého ze střední školy. Od té chvíle se jejich budoucnost začíná pomalu ale jistě rozjíždět po děsivém a šíleném tobogánu. Po několika dalších náhodných setkáních a nečekaných návštěvách Simon a Robin začínají být z Gordova chování a slov znepokojení. A navíc se začnou objevovat záhadné dary, díky nimž se odkrývají podivná tajemství z minulosti. A Robyn se tak nejen dozvídá znepokojující pravdu o tom, co se odehrálo před dvaceti lety mezi Simonem a Gordem, ale především stojí před nečekanými otázkami. Jak dobře opravdu známe nám nejbližší lidi? Je dávná minulost navždy už jen minulostí? (Cinemart)

rigby

Podobných filmů už bylo natočeno více. Tento je zprvu velmi pozvolný, zdánlivě se tam nic neděje, ale je to jen pro vyvolání té správné atmosféry. Pozdější zápletka začne pracovat s tím, čeho si možná nepozorný divák ani nevšiml. Není to špatný film, i když zrovna není originální. Atmosféra je pěkně hustá a divák do poslední chvíle netuší, co se všechno ještě stane a jak to vlastně skončí. Ale na druhou stranu zůstává i něco nedopovězeno a některé momenty nedotaženy a zapomenuty. ()

MadyDollar

Myslím že to, že se režisér/scénárista/producent sejde v jedné osobě, je to nejlepší, co se filmu může vůbec přihodit. Není to nijak akční, ale je v tom ta krása záhadného drama a tajemství. Promyšlené postavy dohnané k dokonalosti i jejich ztvárněním. Nemám úplně prostudovanou filmografii Batemana, ale pár filmů už jsem viděl a tohle je snad první nekomediální, vážná až záporná role a zvládl ji výtečně. Můžu jen doporučit. 85% ()

Brenda.Ch

Tak to bylo překvápko. Nevím proč mi to trochu připomělo film Sedm, ač s ním nemá skoro nic společného - asi tím překvapivým závěrem. Myslím si, že lepší pomstu Gordo ani nemohl vymyslet. Přesně jak řekl na konci - vidíš jaké to je, když se ti jed dostane do žil ? nebo tak nějak... SPOILER: Simon na konci sedí na podlaze v nemocnici, vyhozen z práce a neví, kdo je to dítě, co Robyn hýčká v náručí - super pomsta. Holt hajzlíci plodí pouze další hajzlíky a Gordo mu to nechal pořádně vyžrat. Jen víc takových thillerů. :-) Výborné. ()

Fajung

Tak tento druh thrillerov ja môžem, kedy sa na scénu dostáva na pol podivín, na pol psychopat, a ide si pomaličky, ale nekompromisne "za svojim cieľom". Držalo ma to v napätí, čo je nesmierne dôležité pri tomto druhu filmov, a mnoho z nich to nedokáže, čo sa The Gift vcelku podarilo. 75% ()

johnnie78

Ze začátku všechno super. Film pomalu krůček po krůčku buduje napětí, které diváka nenechá ani chvíli v klidu. Jenže asi tak v půlce se všechno nepochopitelně změní, snímek úplně přestane dýchat a z jakéhosi stalker thrilleru se stane banální vztahové drama. Navíc nejsem sám, kdo má pocit, že Dárek jsou v podstatě Hřebejkovy Líbánky v americkém hávu. Je tam nějaká (předvídatelná) pointa, ale dost vyčpělá. Mám pocit, že po velmi nadějném začátku mohl film s podivínem, který z nejasných důvodů obtěžuje manželský pár, pokračovat a skončit mnohem líp. ()

Goumen

Vydařený thriller s dobrou zápletkou a hutnou amosférou. Po psychologické stránce velmi dobře a uvěřitelně zpracovaný. ()

Jana548

Velice povedený snímek, děj se vyvíjí do toho zajímavě řešená psychika jednotlivých postav, určitě doporučuji, byla jsem tímto filmem mile překvapena. ()

Astonko

Asi som videl úplne iný film, pretože nesúhlasím so žiadnym kladným komentárom, a že ich tu je. Napätie to ani nevidelo, nieto aby sa poriadne gradovalo a držalo diváka s otvorenými očami od začiatku do konca. Alebo vraj nie som divák? Mňa to len nudilo, bez jedinej zaujímavej scény, ktorú by sme už niekde nevideli a práve tá neoriginalita mi na tom vadila asi najviac, pretože som presne vedel, čo sa bude diať. Ale zostal som sedieť a čakal na koniec filmu, ktorý tu mnohí tak zhadzujete. Lebo som bol proste zvedavý čo tomu vytýkajú ľudia, ktorým sa to vo všeobecnosti páčilo. A tak som čakal a čakal až to zrazu skončilo. Bez prekvapujúceho zvratu či nejakej pointy. A bol som za ten koniec rád. Technicky je to fajn, aj zrežírované aj zahrané (Rebecca Hall tomu pridáva druhú hviezdičku), ale nič viac 3.8/10 ()

PTuranyi

Dobre natočený psychologický thriller o tom ako vás môžu dobehnúť hriechy minulosti. Atmosféra postupne hustne a hromadia sa chyby až v samotnom finále sa dozvieme aký darček to vlastne hlavný hrdina dostal. Je to pravda alebo lož? Musí si vybrať sám ako sa s tým vyrovnať. 70% ()

hanca.uh

Začíná to (jak to u těchto žánrů bývá) zcela nenápadně a nevinně, na první pohled dokonalý pár, dokonalí lidé (pro mě teda ne až zas tak sympatičtí, ale to je můj pohled).... Pak se to brzy rozjede (kdy se tam objeví jakoby záporný a divný známý) a vy často musíte úplně měnit pohledové analýzy na charaktery hlavních postav, tím pádem se vás toto snaží (úspěšně) vtáhnout do toho, abyste s tím nepřestali až do úplného závěru typu "kdo jinému jámu kopá, .....":-)). Všichni 3 hlavní představitelé celkem dobří, asi bylo záměrem do tohoto snímku neobsadit žádná profláknutá herecká esa. Napínavé, překvapivé, zajímavé, nutící vás to přemýšlet. Za mě tedy hodnocení plným počtem. ()

bigmatko

vizitka tohto filmu nesie označenie dráma mysteriozny thriler. nie vždy pasuje ozančenie žánru k samotnému filmu ale Darček je presne takýto. záhadný napínavý dramatický príbeh, ktorý sa nesnaží diváka vystrašiť scénami ale vytvára skôr také ucelené skryté napätie, ktoré Vás núti celý čas očakávať že čo sa stane. Darček je filmovým darčekom, ktorý sa oplatí rozbaliť napriek tomu, že to nie je žiaden veľkofilm tak sa dobre drží v komerčnej konkurencii. ()

Zofinka2

Co mi na filmu vadilo, byl useknutý konec. S kým dítě měla se už asi nedozvíme. Kam jela z porodnice, také ne. Pak nechápu, proč si byt pořádně nezabezpečili. Peníze na to měli. A proč jel Simon a Robyn ke Gordovi na návštěvu, když už tušili, že je divný? Hlavně Simon věděl, co mu provedl, tak mohl tušit něco nemilého. Asi proto, že si je G. dárky získal, morálně si je zavázal a oni byli zvědaví. Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá platí pro tento film. Kdyby se každý mstil za to, že mu někdo něco řekl nebo udělal před 30 lety... Člověk by měl umět odpouštět a nebo se přes některé věci umět přenést. Navíc v dnešní době není čas na to se někomu mstít. V práci jste od rána do večera a volna je málo. Ne každého uspokojí odplata. Jiný jste v 18 než ve 40 l. Ale v tomto filmu bylo vidět, že Simon se zrovna nezměnil. Bylo mi ho na konci až líto. Přišel o manželku, práci... Všimněte si, že Gord se tváří pořád stejně a nehne ani brvou, nedává najevo emoce. Poučení z tohoto filmu plyne takové, že na střední nebo jiné škole si dávejte pozor, abyste se nesmáli a nešířili lži o slabších nebo "jiných" spolužácích. Protože nikdy nevíte, jak a kdy se Vám to vrátí. Simonovi se to vrátilo. ()

sitans

Takových filmů už tu bylo, nic nového pod sluncem. Vůbec nesdílím zdejší nadšení. Asi toho v životě viděli velmi málo. ()