Bostonská učitelka dějepisu Gail Hartmanová (Meryl Streepová) se ve volném čase věnuje veslování. Každý rok odjíždí s manželem Tomem a synkem Roarkem na tradiční výlet na divokou řeku poblíž kanadské hranice, kde kdysi pracovala jako průvodkyně. Hned na začátku plavby se rodina seznámí se sympatickým Wadem (Kevin Bacon) a jeho kamarádem Terrym (John C. Reilly), kteří mají stejnou cestu. Malý Roarke spatří ve Wadeovi správný chlapácký vzor místo věčně upracovaného otce. Jenže brzy se ukáže, že oba kumpáni jsou všeho schopní kriminálníci, kteří si plavbu na řece vybrali jako způsob útěku po provedené loupeži. A jelikož podcenili divokost řeky, budou potřebovat Gailinu pomoc… (Česká televize)

Doudis19

Napínavý thriller s krasnou přírodou, sympatickým obsazením a perfektně nasnímaným, neuvěřitelně kaskadérsky zvladnutým raftingem. Takhle poctivé žánrovky, bez jediného speciálního efektu, se dnes už moc nevidí :-(. ()

Goldenhair

To si tak jednou dysfunkční rodinka vyrazí na zdánlivě nevinné raftové dobrodužství, cestou narazí na párek psychoušů a zažije jízdu života. Samozřejmě je to nakonec workoholický manžel a taťka, který se do toho jaksepatří opře, všechny zachrání a naváže zpřetrhané nitky. Jasně, není to moc originální. Scénárista se navíc evidentně inspiroval Vysvobozením. Ale když máte ve filmu Meryl (k tomu v nezvykle akční poloze) a charismatického záporáka Kevina Bacona, (který skvěle dokázal vybalancovat proměnu ze zpočátku okouzlujícího sympaťáka v slizkého kriminálníka), nemůže to být přece úplně blbé. Velkou službu navíc prokazují i atraktivní venkovní scenérie, znamenitá kamera, hudba Jerryho Goldsmitha a loajální psík:). Pro mě je Divoká řeka prostě výborným akčním thrillerem, co má grády a funguje stejně efektivně i jako psychologické drama. A sledovat tuto emočně vypjatou hru na kočku a myš je zajímavé i po opakovaném shlédnutí. BTW: Až teď si uvědomuju...Je náhoda, že ve filmu s vodou v hlavní roli se hlavní padouch jmenuje Wade, v překladu brod...? ()

Sfinkter

Meryl je výbornou herečkou a ani v dobrodružném snímku ji nikdo nedokáže přehrát, i když Baconova postava je také velmi kvalitní. Jinak je film spíše orientován na rodinné hodnoty a napětí s krásnými exteriéry. ()

lennyd

Gail Hartmanová (Meryl Streep) je úplným opakem svého muže. Zatímco ten je plně pohlcen svojí prací, Gail je víc holka do nepohody. Nyní se jí podařilo přesvědčit svého manžela Toma (David Strathairn), že letošní prázdniny stráví i s malým synem sjížděním její oblíbené řeky. Ale tentokrát budou potřebovat více než jen štěstí na vodě, když je unesou dva zločinci prchající s balíkem peněz, a Gail by jim mohla zajistit bezpečnou únikovou cestu skrze nebezpečné peřeje... Tento film jsem poprvé viděl před mnoha a mnoha lety, a byl jsem z něj úplně unešený (možná proto, že to nebylo dlouho potom, co jsem taky strávil jedno léto "na vodě", a otočit to s kánoí na Vltavě nebylo o moc bezpečnější než na to měli hrdinové tohoto filmu). Nyní po letech mne sice film nezklamal, ale už jsem z něj tolik nadšený nebyl, kdy hlavně v závěrečné třetině filmu jsem se dost nudil (divák , jak film skončí, a jen čeká kdy - a filmaři to natahují a natahují), z hlavního poseroutky se stal největší tvrďák, a další filmová klišé. Na druhou stranu jsem si tentokrát více užíval charakterů v pozadí, ať již skvělého Strathaima, tak hlavně John C. Reillyho - kteří jsou na první pohled sice zastíněni ústřední dvojicí Meryl Streep a Kevinem Baconem, ale skutečnost je přesně opačná... ()

noriaki

V mé mlhavé paměti byl tenhle film stejně mrazivý a precizně natočený, jako o dvě dekády novější Wind River. Po letech jsem si ho znovu pustil a ukázalo se, že Sheridonově pecce dokáže konkurovat jen v hereckých kategoriích a sem tam v hudbě. O Meryl Streep se nemá cenu bavit a Kevin Bacon pokračoval ve své osobní mnohadílné sérii, pracovně nazvané "vyrovnám se mnohem slavnějším a oceňovanějším hercům". Oba společně odtáhli většinu atmosféry a o ten zbytek se postaralo okolí řeky Salmon. O rok starší Cliffhanger obstál zkouškou časem lépe. ()

asirtes

Filmársky skôr za 3*. Ale keď máte v scenári uprostred hlavnej premisy, na základe ktorej sa posúva dej, logickú dieru veľkosti Grand Canyonu, tak je to uveriteľné asi ako deduško Večerníček v snack bare. Myslím samozrejme to, že je len ťažko uveriteľné, aby sa [nasleduje SPOILER] našlo niekoľko ľudí, ktorí bezdôvodne riskujú svoje životy v šialených perejách, keď pospolu mohli ísť pekne pešo popri rieke, tak ako to nakoniec spravil Tom, ktorý paradoxne ostatných "rafťákov" bez problémov po brehu dokonca značne predbehol. Chcelo to aspoň nejaké dejové vysvetlenie. ()

JohnSmith

Slušný thriller, který má spád. První půlka je sice pomalejší, ale jde to. Streep je v dosti nezvyklé roli, ale budiž. Bacon záporák jak má být. ()

VanTom

Dovolenkové sjíždění divoké řeky se změní v thrillerový boj o holý život, když zkušená průvodkyně s rodinou (a manželstvím v krizi) natrefí na párek kriminálníků na útěku. Inteligentní a skvěle zahrané postavy nežene adekvátní scénář do pateticky hrdinských / sadistických činů, ponechává civilní uvěřitelnost. Zlatý hřeb pak představují adrenalinové, poctivě "bez triků" natočené průjezdy raftu peřejemi, dávající plně pocítit sílu vodního živlu spolu s krásou nedotčené přírody (a Goldsmithovy akční hudby). ()

lykan9

Já mám Divokou řeku rád už od dětství. Jedná se sice o klasický akčňák z 90´ let s Meryl Streep v netypické roli, ale v té době prostě akční filmy uměli. Streep tu sice nepodává jeden ze svých nejlepších výkonů, ale to tu plně vynahrazuje Kevin Bacon, který si tu roli záporáka užívá snad dvojnásobně. K tomu se celý příběh odehrává v nádherném prostředí, které oblaží divákovo oko. Film jsem viděl už asi 10 krát a s jistotou mohu uvést, že ho ještě tolikrát uvidím. ()

Jaro.Krafcik

Fuha tak konečne nejaký dobrý film na HBO, Meryl Streep zahrala veľmi dobre, asi jej najlepši film doteraz , aký som videl. Bolo to jednoducho divoké ako hovorí aj názov. Netuším či som videl niečo podobné čo by sa odohrávalo na rieke v divočine. Paráda. 4* ()

jefff

Viděno po mnoha letech. Ani ty roky filmu neubraly nic ze své napínavosti a dramatu. Skvělá Meryl a skvělá režie Curtise Hansona. ()

Danula13

Standartní průměrný thriller pro celou rodinu. Vodácká drsňačka zachraňující rodinu ze spárů gaunerů a divoké řeky plné peřejí. Mohlo to dopadnout i hůře. ()

FIBO

Vcelku nadprůměrný projekt. Maestro Goldsmith opět bortí zdi svým uměním a i méně známými motivy dokáže vyvolat husí kůži i starým soundtrackovým mazákům. Film sám o sobě nepřekračuje hranice průměru, ale ve výsledku je pro diváka velice zajímavou a poustavou podívanou. 3,44. Solidně odvedená práce a v hudba zvlášť. Teď mě napadá, kdyby Goldmisth dělal hudbu k večerníčku, pak bych si asi nenechal ujít jediný díl. ()

Maynard.

Jak se jedná o řeku a ještě navíc o řeku divokou, tak hnedka přidávám jednu hvězdu navíc (jakožto náruživý vodák :o) ). Dějově sice obyčejný a né moc nadupaný příběh, ale tohle všechno mi film vynahrazuje úchvatnými záběry překrásné řeky. Taky je to můj první film, kde sem poprvé zaregistroval hereckého velikána jménem Kevin Bacon, kterýmu role záporáka náramně svědčí. Jestli vono to nebude tím špičatým frňákem :o). Tato divoká řeka má stejně tak jako Divoká řeka přímý a nekompromisní spád, tempo se nezastaví a ani nijak zvlášť neškobrtne. Ale co ještě jednou musím vypíchnout, tak sou ty záběry tekoucí vody, tzv. bílé řeky, to je skutečně radost pohledět, na to se prostě dívá uplně samo. To je pro mě ještě záživnější, než koukat do vohně :o). To je taky jeden z důvodů, proč 4 stars. Další důvod je hudební doprovod dnes již legendárního Jerryho Goldsmith. Nevím, nevím, esi bych se pustil na takle divokou řeku, pokud ano, tak by to rozhodně nebylo s Meryl :o) ()

SG-1

"Pomažeme dolů po řece. Žádné rybaření nebo okounění. A žel bohu, žádný koupání na Evu." -Wade- ()

herr_carter

Kultovní film především mých dětských let, pamatuji si, že jsem se hodně bál Kevina Bacona, ze kterého jde (i přes fakt, že váží 50 kg i s postelí) strach. Meryl Streep zase ukázala, že je herečkou, která dokáže zahrát naprosto jakoukoliv roli, takových už se dnes moc nevidí.............moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr