Bostonská učitelka dějepisu Gail Hartmanová (Meryl Streepová) se ve volném čase věnuje veslování. Každý rok odjíždí s manželem Tomem a synkem Roarkem na tradiční výlet na divokou řeku poblíž kanadské hranice, kde kdysi pracovala jako průvodkyně. Hned na začátku plavby se rodina seznámí se sympatickým Wadem (Kevin Bacon) a jeho kamarádem Terrym (John C. Reilly), kteří mají stejnou cestu. Malý Roarke spatří ve Wadeovi správný chlapácký vzor místo věčně upracovaného otce. Jenže brzy se ukáže, že oba kumpáni jsou všeho schopní kriminálníci, kteří si plavbu na řece vybrali jako způsob útěku po provedené loupeži. A jelikož podcenili divokost řeky, budou potřebovat Gailinu pomoc… (Česká televize)

kinderman

Nadprůměrný thriller režiséra C.Hansona z doby, kdy měl svůj nejlepší film (L.A.Přísně tajné) teprve před sebou, okořeněný tradičně přesvědčivou M.Streepovou a zloduchem K.Baconem, jenž má podobné typy v malíčku (např. Spáči, 24 hodin). Rozpaky vzbudí jenom pan architekt D.Strathairn, který se během krátké doby až neuvěřitelně přerodí z usedlého kresliče v ohromně disponovaného „akčního hrdinu“. Ale co by jeden neudělal pro rodinu, že? ()

jezurka42

Vynikající film. Meryl Streep v situaci, v které jsem jí ještě neviděla. Dále Kevin Bacon-skvělé, skvělé, skvělé. Nádherné záběry, dobré herecké výkony a dobrodružství tady rozhodně nechybí. A že Meryl většinu záběrů zvládla bez kaskadérů je pro mě velké překvapení, vůbec bych to do ní neřekla (i když je pro každou špatnost :)) ()

SallyZen

V celku fádní thriller s obyčejnou zápletkou. Ale zaprvé výborně režijně zpracovaný a také zahraný. Normálně bych dal asi ty tři hvězdy, tam se to také pohybuje ale... Streepová se mi tu překvapivě líbila a opravdu hodně a za něj dávám tu čtvrtou hvězdu se mi tady líbil otcovský výkon Davida Straithairna. To bylo famózní. 75% ()

Martin741

Divoka reka je kvalitny film. Scenar je na urovni /zlodeji utekajuci pred spravodlivostou...... + splavit rieku treba..../, nadherne exteriery, pomerne obstojna rezia Curtis Hansona. To vsetko v podani vybornej Meryl Streep a vyborneho zaporaka v podani Bacona. 77 % ()

Jino

Svižný thriller, kterému dominuje Kevin Bacon a hlavně díky němu je to nadprůměr, protože Meryl Streepvá by na to asi sama nestačila - nic teda proti ní, v Divoké řece se staví určitě vedle výkonu Bacona. Také David Strathaim není špatný, ale jeho role ho odsunula na druhou kolej. Jinak 70% ()

Rodriguez

Thriller který neurazí, ale ani neosloví. Bohužel místy zbytečné scény, které zpackali scénáristé a délka, která je až moc dlouhá. Streep a Bacon podali vše ze svých hereckých umění, ale to nemohlo tento film zachránit aniž by se projeli po divoké řece. ()

cariada

Průměrný thriller s poměrně nesympatickou Meryl Streep. Hodnocení je spíš za hezkou přírodu , příběh je spíš až druhořadý. No co sject řeku třeba i s donucení mě ,ale dalo docela práci ce donutit na to podívat ta Meryl mě vždy spíš odrazovala. ()

bourec

Meryl Streepová je jedna z hereckých ikon, co se mi pod kůži nevryla. Možná je to tím, že její obrovská škála postav se pohybuje v žánrech, který já nesleduju, a nemám příliš v lásce. Proto film Wild river chválím a přidávám hvězdu. 80%. ()

C0r0ner

Napínavý thriller, na kterém je asi největším přínosem lokace natáčení. Prostě si moc nedovedu představit štáb s kamerami, mikrofony, světly... někde u horské řeky natáčející herce plující po dost drsné řece bez všeho CGI. Jinak je film vyloženě průměrný, ale tenhle fakt ho pozvedá o level výš. 70% ()

Wormboy

Lahko nadpriemerny dobrodruzny thriller, ktory vycnieva jednak kvoli krasnej prirode, ale predovsetkym vdaka vybornemu hereckemu obsadeniu. 3,5/5* ()

danecek24

52. Zlatý Glóbus za rok 1994 - nominace (2) - Nejlepší herečka (drama) - Meryl Streep, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Kevin Bacon ()

Fallen_One

Viděl jsem to jako malý a tehdy to pro mně bylo fakt něco. Po mnoha letech viděno asi 3x a pokaždé mně to nenechalo chladným. ()

otík

Napínavý a dobře natočený thriller s překvapivě odvážnou a uvěřitelnou Meryl Streepovou, kterou do nebezpečí přivede jako vždy spolehlivý záporák Kevin Bacon. ()

tom88

Sakra ja som sa dobre bavil. Kvalitný thriller z prostredia hôr a divojej rieky. Zaujímavé herecké obsadenie a napätie vo filme je na dobrej úrovni podobne ako prostredie, kamera a dej. Je to trocha americké, ale moc ma to bavilo, no koniec mohol byť prepracovanejší. 72% ()

bartias

Dobrodružná podívaná je střižena podle klišé typického pro mainstreamové filmy. Nechybí statečná manželka, mladý synek, věrný pes, zanedbávající ale odvážný manžel-otec ani zpočátku sympatický charismatický zloduch. Plakátové postavičky jsou zasazené do atraktivního romantického prostředí, kterým rozbouřená řeka rozhodně je. Vznikne Ohrožení a děj je dávno jasný. Úspěšný je až poslední pokus o záchranu, který se podaří díky zdánlivě mrtvému maželovi-otci. Nic nového pod sluncem, Meryl Streep navíc působí tak trochu otravně. ()

andrii

Do téhle lodi zanedlouho šplouchne strach, krev, adrenalin. Potečou nervy. Když řežou proudy, peřeje, nebezpečný sjezd. Životní odvaha vaří z vody, doslova. ()

Decker

Docela povedene drama s vybornou Streepovou a krasne hajzlovskym Baconem. Rezie pusobi ucelene, ale filmu chybi vetsi emotivni napeti a razantnejsi tempo, diky kteremu muze chvilemi docela nudit. ()

Khumbac

Když Bacon hraje hajzlíka tak mu to sluší. Ovšem zde mě naštvala ta pro mě nelogická blbost jak manžel běžel podél řeky, předhonil člun a ještě stihl nachystat past. To by zaprvé musel běhat maratóny, ještě v tom terénu..., a mít fyzičku jak herkules. Jinak kamera a barvy i dramatický soundtrack docela v poho. ()

filmmovier

Tenhle film je parádní, adrenalinová zábava a obzvlášť výkony Meryl a Kevina Slaniny jsou vynikající. Viděl jsem to už kdysi dávno, ale ten film mi na docela dlouhou dobu uvíznul v paměti, protože byl v mnoha věcech šokující a co vím, tak se mi to líbilo fakt dost. A navíc se děj odehrává na řece, takže tak. 70%. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr