Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

Skeksis

Na hovno dej, neviem načo tam boli dobrí herci, keď ich mohli nahradiť úplní beztalentoví tupci. Ble, idem radšej spať! ()

yeniczek

Bitka na schodech... A fajnMcAvoy. Bohužel z dobového zasazení šlo vymáčknout o hodně moc víc. Souboje natočené parádně, což se ale kvůli režisérovi očekávalo automaticky. 6,5/10 ()

sskrblik

Nalákalo mě to tehdy upoutávkou a v podstatě ta vystihuje i další pasáže filmu. Úplná ztráta času to nebyla pro podařený neonově vizuální dojem, slušnou akci a soundtrack. Nicméně se zase jedná o jeden z těch filmů, které stačí vidět pouze jednou. ()

Sany33

Strácal som sa v čase a strácal som sa aj v postavách. Teda hra na agentov, dvojitých agentov a podobné veci v mojich očiach strácali význam lebo som to celé asi nepochopil. Obdobie v ktorom sa film odohrával teda 80 roky v Berlíne, kde na každom rohu hral Luft Ballon je veľmi pútavé a iba veľmi málo amreických producentov a scenáristov dá vyniknúť takýmto kulisám. Herecké obsadenie je veľmi pestrá a mená ako Charlize Theron alebo James McAvoy sú predzevťou toho že sa bude jednať o kvalitný film. Podľa hodnotení či už IMdB alebo aj to na ČSFD sa o kvalitný film jedná ale sa som sa v ňom jednoducho stratil a možno ďalšie pozretie mi otvorí širšie obzory a precitnem v perfektný špionážny thriller ale zatiaľ ostanem pri zemi. 28% ()

mkubalikova

Dobrou půlku jsem netušila, o co komu jde. Pak to docvaklo a vlastně jsem byla zklamaná, jak průhledné to bylo. Bohužel špionážní linka absolutně nefunguje. Překvapivě mi to ale nevadilo, bavila jsem se. 🔫 70% ()

Tft

David Leitch vzal název původní grafické novely hodně vážně a z Berlína udělal opravdu nejstudenější město. Toho se mu povedlo docílit především pomocí stylové, někdy až přestylizované režie, synthpop 80s soundtracku, který je takovým průřezem toho nejlepšího co 80s mohly nabídnout a ve spojení s akčními scénami funguje velmi dobře a pak samozřejmě samotnými kulisami, které připomínají původ v grafické novele tak akorát na to aby film měl jasně dané své kořeny, ale byl především filmovou adaptací s vlastním rukopisem. Rozhodně se nejedná o žádný ženský klon Johna Wicka, už jen proto, že film nepracuje s žádnými silně komiksovými prvky jako jsou tajné spolky nájemných vrahů, vlastní měna atd., které z Wicka dělají čistě fiktivní film (ne že by mi to vadilo spíš naopak jsem rád, že jsme dostali dva odlišné snímky), jediné v čem se dá shledat podobnost je badass hlavní postava a skvěle choreograficky a vizuálně dotažené akční sekvence. Charlize Theron je v roli drsné agentky naprosto dokonalá, je vidět že se v roli Lorraine Broughton cítí jako ryba ve vodě a s pomocí Jamese McAvoye, který je trochu nevýrazný a Sofiie Boutell, která je naopak velmi výrazná tvoří opravdu silnou podložku pro dějovou linku filmu. David Leitch navíc z Charlize nedělá žádný tupý sex symbol s cílem pouze zabíjet a využívat muže, právě naopak, dělá z ní sexy agentku, která má svoje kouzlo a to především díky výkonu právě Charlize Theron, která dostává prostor se uvolnit a dělat to co umí nejlíp a že to dělá sakra dobře. Přestože děj filmu je trochu strohý a pomáhá si spoustou berliček viz. výslechové scény s jinak skvělým Johnem Goodmanem, který ale nemá moc prostoru se rozjet, je dostatečně přesvědčivý a naštěstí se David Leitch nepouští do nikterak hlubokomyslných výprav do duše postav a radši servíruje styl a precizní akci. Styl a precizní akce jsou slova, které asi nejvíce vystihují celý film a tím se splňuje to co bylo od filmu nejvíc očekáváno, vše navíc je bonus a toho navíc je vcelku dost na to aby se Atomic Blonde vyzdvihla poměrně vysoko nad průměr. 78% ()

blackJag

Je to tak cool, jak si jen važně se beroucí film může dovolit - skutečně, na samotné hraně. V bezvadně zprodukovaných kulisách Berlína těsně před pádem železné opony si to Karlička pěkně dává (s agentama mrtvolně natvrdo, se Sofií ezotericky naněžno) a s přibývajícími modřinami se sice vytrácí potřeba poznat jakže to vlastně celé bylo, zato Theronové se daří nepůsobit o nic méně sexy, ať už se leduje ve vaně nebo válí v prachu. 75% ()

MI-380

Razantní připomenutí jedné z nejvýznamnějších událostí druhé poloviny dvacátého století. Dvaačtyřicetileté Theron to pořád sluší a její vysoká silueta, prodloužená supervysokými podpatky snad na dva metry, se nezadržitelně probíjí ulicemi plnými demonstrantů, policistů, agentů, trabantů, žigulíků a škodovek, chyběli mi jen wartburgy: 70% (2083 hodnotících je na průměru 71%). ()

drackula

Bavil ma vizuál, hudobný podmaz, akcia a Charlize bola čarovná, avšak ústredná linka ma nejako obchádzala, keďže bola moc prekombinovaná. Záver a vcelku zaujímavé, aj keď predvídateľné vyvrcholenie to trochu zachránilo, ale žiadny John Wick v sukni sa nekonal. Celkovo ale určite spokojnosť. 70% ()

Jaro.Krafcik

Atomic blonde, pripomínajúce až veľmi Johna Wicka v ženskom prevedení. Avšak film sa k nemu neťahá, je podstatne slabší. A hlavne hlavná herečka vyzera ako feťáčka. Ale po vizuálnej stránke fakt prekvapivo dobré. Pesničky k filmu sedeli aj atmosféra a celkovo prostredie v Nemecku a náckovia boli fakt super. Čo sa týka akcie, tá tu bola pôsobivá. Hlavne bitka na schodoch. A druha polovica udáva to správne akčné tempo. V konečnom dôsledku sa na film dobre pozerá ale aj dosť nudí 3* ()

Pedross800

"JE DVOJNÁSOBNÝ POTĚŠENÍ PODVÉST PODVODNÍKA" Joooo filmy který mě dokážou dlouho vodit za nos a podvádět těch si cením, zvlášť když hlavním mystifikátorem je ledově žhavá Theronka, božínku to byly od začátku do konce hotové vizuální orgie pro mé oči :-) Ta ženská tu byla naprosto dokonalá, v každým gestu, pohybu, smyslné scénce i v těch soubojích a honičkách. A když se k ní přidala Sofia oujééé fakt nádhera! Ono vůbec celý vizuální pojetí filmu a ty syté barvy, filtry tomu dodaly fakt zvláštní až uhrančivou atmosféru......no a navrch to je i hodně povedená špionážní hra v perfektních kulisách bortící se Berlínské zdi kde věřit se nedá nikomu a ničemu. Asi z úcty k tomu ledově brilantnímu výkonu Charlize je to tu modrý, jinak fakt nevím. ()

Autogram

Atómová Charlize rozdáva rany na všetky strany, dobre pri tom vyzerá, teda lepšie pred bitkou ako po nej, a to je asi všetko. Je tam nejaká zápletka s agentami, rýchla prehliadka pamiatok Berlína a ešte stojaceho múru. Slabšie tri hviezdy, dosť ma to nebavilo. ()

Zagi20

Hned z kraje chci říct, že ty čtyři hvězdy jsou přestřelené ... scénář je strašně děravý, souvislosti mezi "zvraty" a celkovým děním v Berlíně jsem moc nepobral a celé mi to přišlo takové nijaké, nudné a mdlé. Na druhou stranu ... Theron i McAvoy jsou prostě skvělí, perfektní dobový soundtrack, ty John Wickovsky brutální a kyneticky zábavné bitky ... to vše zase posouvá dojem z plytkého děje do výšin. Je to takový ten film ,který si nebudu pouštět celý znova, ale jen ty vybrané zábavné pasáže. Ano mám na mysli i tu jednu ... ehm, zábavnou se Sofií Boutellou. "A cenu za nejerotičtější scénu roku získává ... ". 73% ()

DeathTheKid

Shittonic cunt: Bez náboje. Takhle se film měl jmenovat. Hlavní protagonistka byla arogantní protivná a nesympatická píča, film měl všehovšudy jednu skvělou bojovou scénu (mělo jich být víc), soundtrack byl rádoby cool, ale v poslední době je to spíš otravné, snažit se používat starší písničky a v poslední řadě ta debilní sprejová grafika. Jaký to mělo jako význam? Jakože rebelství? Meh, ale co, každý film přece nemůže být perfektní a tohle nemohl zachránit ani James McAvoy. ()

Trapper33

Co na tomhle filmu rozhodně stojí za to, je prostředí, soundtrack, již několikrát zmiňovaná kolem 10. minut trvající akční scéna (naprosto boží!!!), Charlize a efekty.. zbytek je ale dost průměrný a příběh je spíš podprůměrný.. všechno je to nejdřív dost očekávané a nakonec jsem místo překvapivého zvratu dostal zamotaný konec. ()

Lektor

Akční scény (především ta cca desetiminutovka na schodišti) perfektní ale kdo zná Netflix a konkrétně Daredevila, nebude nijak zvlášt překvapen. Stylově zrežírovaná věc, která se mi líbí víc než první Wick. ()

Hollohlaway

Několik skvělých akčních scén z toho nadstandardní film neudělá. Takové obsahové prázdno, kdy se půlku filmu nic neděje a jen doslova a do písmene pózuje, se jen tak nevidí. Celkem zajímavá osmdesátková atmosféra včetně hudby a trabantů to nezachrání. Není tam jediná zajímavá nebo sympatická postava, ani hlavní ani vedlejší, příběh se vypráví velice líně a jako pro blbce. ()

Hugo01

David Leitch už se pro mě stal značkou i na režijním poli, a to Značkou se sakra velkým Z. Jeho ko-výtvor - John Wick - byl naprostá revoluční pecka a jinak tomu není ani u jeho sólového debutu. Příběh, který tu určitě nemá hrát prim, rozhodně špatný nebyl, podle mě se Atomic Blonde po příběhové stránce nemá vůbec za co stydět. Ale ta čistá, neidealizovaná akce v podání sexy Charlize neměla absolutně chybu. Spoustu momentů jsem si musel přetočit a ne jednou, abych si ty jednotlivé bojové sekvence mohl náležitě vychutnat. Pro milovníky akčního žánru určitě povinnost. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017