Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

Olafa

Je to něco jiného, než na co je průměrný evropan zvyklý a mé znalosti japonského animovaného filmu jsou pramalé. Myšlení postav a jejich úsudky jsou pro mě záhadou, avšak vizuální stránka, hravost a právě ta jinakost se mi velmi líbila. ()

Rado1988

První japonské anime, které mě vtáhlo do úplně nového světa. Krásný a strhujcí děj , který u animovaných filmů není tak často k vidění. ()

sospik

Krásná a taky na hlavu postavená pohádka. Zajímavý námět ve kterém se dostává malá holka dostává skrz tunel do kouzelné země zlé a hnusně čarodějnice s bradavicí na nose, které si otevřela lázně na umývání bohů. Toto anime není pro děcka a chrlí spoustu blbostí, které se musí pochopit. Vše je zabalené do bláznivého děje, kde nevíte, co se stane za deset minut. Totálně nesympatické je mi to děcko než ho promění sestra na hrochokřečka :D pěkných 90% :)) ()

filiperros

Cestu do Fantazie znám už hodně dlouho a je to jeden z nejlepších filmů vůbec. Po počátečním překvapení ve stylu "je to vůbec možné?" jsem si ho při dalším zkouknutí oblíbil už nastálo. Díky hudbě a zvláštnímu tempu, které se občas klidně i zastaví (cesta vlakem) se z toho stává skoro meditační záležitost. Dávám si to jednou dvakrát do roka a vždycky když film skončí, mám lepší pocit. Dodatek 26.10.2014: Přišel opět čas na to, dát si Cestu do fantazie. Tentokrát s děvčetem po boku a z projektoru v domácím provedení. Při té příležitosti tu koukám, že tady nikdo nebo málokdo nezmiňuje skvělou hudbu, která filmu pomáhá a dokresluje ho naprosto jedinečným způsobem a je dokonale signifikantní právě pro tenhle film. Jinými slovy, není moc filmů u kterých když náhodou někde uslyšíte jen hudbu, hned se vám vybaví celý film a všechno z něj. ()

egones

V podstate sa tomuto animáku nedá nič vytknúť, ale ako prvé som videl "Mononoke hime", a to mi prišlo zaujimavejšie a aj pre dospelého diváka pútavejší dej. Ale pekné dielko, japonci nie sú majstri len v pc hrách, ale aj v animákoch ;-). ()

GrifHi55

uchvatný a fantazií sršící japonský animák, který nemá v západním světě konkurence, ani kdyby se Pixar, Disney a Illusion spojily...japonci jsou prostě jinde a mě se to strašně líbí. Takovou představivost jim může každý jen závidět. Osobitý příběh, rychlý dynamický děj, postavy, které si člověk hned oblíbí. Klasika anime, kterou jen tak něco nepřekoná. 90% ()

polono

Jů!! Už od začátku jsem věděla, že to bude „dobrej“ animák a zaslouženě mu dám *** hvězdičky. Ale kdeže, vtáhne vás to a vy se ocitnete v kůži malé holčičky, která chce zachránit prasata - rodiče. Animace dobrá, příběh pěkný a postavy ty byly nejlepší :D . Nejvíc jsem si oblíbyla Lin a Haka :D Zaslouženě dávám **** hvězdičky, něco chybělo do ***** hvězdiček, možná kdyby byla o něco lepší animace a příběh, kdo vi ?! ()

3dgrafik

Jsem odpůrce manga a do shlédnutí tohoto kousku jsem se nutil pár let. Ještě že jsem se nakonec přinutil. Tak originální příběh plný promyšlené abstrakce u evropských a amerických tvůrců nenajdete. Pět hvězd bez debat, bravo! ()

magicDust

začiatok nič moc neľakajte sa no celkovo je ten film krasny a ja osobne som sa aj nasmial ze ma az usta boleli :D fakt vynikajuci film :) ()

Andy.222

Výborné anime, u kterého mě nudilo akorát prvních 12 minut, než se děj rozběhl ale pak jsem se nemohl odtrhnout a vrčel na každého kdo mě vyrušil. Je to hezké, poutavé, dojemné, ale je na tom poznat režisér, protože některé prvky byly hodně podobné Howl's moving castle. Nicméně každému, kdo má rád anime mohu jen doporučit ale tomu kdo nemá nebo žádné neviděl bych doporučil spíše Princeznu Mononoke, protože je přece jen o dost lepší. ()

Milia_Malae

Na tento film mě navnadila Princezna Mononoke (další dílo od Miyazaki) a proto jsem čekal něco trošku jiného. Přesto musím říci, že na mě atmosféra dýchla stejně dobře a délka mi nevadila. Velice dobře zpracovaný příběh i nápady (rodiče měnící se v prasata, systém karet v lázních). Možná trochu rušila naznačená romantika, a hudba mi nepřipadala tak úžasná jako u Mononoke, ale všechno mi vynahradily úžasné obrázky z lázní a bůh smradu. ()

Kazuma

Když jsem po několika letech konečně objevil a shlédl tenhle film připomělo mi to jakou moc může mít kreslené dílo na člověka napříč věkem. Je to sice jen jeden z Miyazakiho filmů a určitě má sobě rovné, ale pro mě je to něco co si v životě pustím ještě několikrát. ()

Peenugirl

Moja malá Chihiro, bolo to také dojemné a skvelé. Nezažila som ešte ani v animáku toľko nápadov. Najviac sa mi páčila scéna so sadzami alebo keď okúpala boha riek a vlastne všetko. 90% ()

tuberatanka

Kríženec disneyovky a japan weird movie. Dejová línia a gagy možno nie sú natoľko objavné - hlavnou zbraňou filmu tu je (podobne ako napríklad v Alici v krajine zázrakov) prostredie a jeho zvláštna mnohotvárnosť a vnútorná (ne)logika i obyvatelia. Film je dostatočne bizarný na to, aby si ho užili aj fajnšmekri v anime či japonských filmoch všeobecne a zároveň dostatočne prehľadný a pochopiteľný na to, aby ho dokázal "zhltnúť" i nepripravený divák. Mojimi favoritmi sú priateľský démon ktorý občas požiera postavičky a prežerie sa, a ešte slizká obluda, ktorá po očistnom kúpeli v kúpeľoch vyvrhne zo seba celé vrakovisko. To celé sa odohráva v zaujímavom prostredí - železnica pod morskou hladinou, komplexy budov na pozadí lesov a jazier, nekonečné formácie z betónových a panelových dvorov a balkónov s oceľovými rebríkmi, paláce, vidiecke chalúpky, všetko. Hlavná hrdinka je najprv vyplašená zo sveta v ktorom sa ocitla, ale ku koncu sa v ňom už pohybuje úplne suverénne. Ešte, škoda že som to nevidel s pôvodným japonským dabingom, myslím že v ňom by to celé vyniklo ešte lepšie. Ináč som spokojný:) ()

D||X

Nechal jsem si film v hlavě rozležet a musím i zpětně podotknout, že název hovoří za vše! Opravdová cesta do fantazie, ale tak báječně vymazlené fantazie až by v ní člověk rád zůstal hodiny a hodiny. Fantastický animovaný film :) ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz