Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

Trinculo

Kromě jiného, příběhu, charakterů a vůbec celého světa na druhé straně, se mi hodně líbí, jak jsou zpracovaná kouzla ... a samozřejmě bílý drak ... všechno v tom světě žije, má svého malého ducha, kde znát jméno, je cesta k němu a zapomenout své jméno je cesta k tomu jak ztratit samého sebe ... pamatuju, že jsem tenhle film spolknul i s navijákem, i když mi trvalo strašně dlouho, než jsem sebral odvahu se na něj podívat ... nelituju. ()

alex011

Musim povedat, ze som velmi ale velmi milo prekvapeny. Ja nejak japonske animaky nemusim ale toto ma jednoducho dostalo. Bola to uzasna cesta do fantazie aj pre mna. Tolko kreativity, napadov, skvelych vyjavov pokope si zaslusi len plne hodnotenie. Je uzasne ze sa niekomu zrodi taketo nieco v hlave :) ()

Zoidberger

Nádherně zpracovaný film. Doslova nádherně. Nebylo v něm nic co by mi nějak vadilo, ale pro to abych dal pět hvězdiček mi tam něco chybělo. Nevím co. Prostě bezprostředně po shlédnutí nemám ten pocit kdy bych si říkal: "páni to bylo něco.." Je to škoda protože věřím tomu, že by si to ten film zasloužil. Chyba tak asi bude ve mě jako ve špatném divákovi. Myslím si, že film zkouknu za nějaký čas znovu a možná ještě přehodnotím počet hvězdiček. ()

Mad.Lady

Před tímto filmem jsem o anime nic moc nevěděla, ale pak jsem byla očarována. Hayao Miyazaki je geniální. Musela jsem se kouknout na další filmy od něj a nelitovala jsem. Vřele doporučuji :) ()

Bornd

Jedním slovem brilantní. Tak nádherný animák jsem hodně dlouho neviděl. Skvělé nápady, dobrodružství a hlavně pořádné fantasy. A animace k tomu dodává ještě skvělou atmosféru a pěkně nás duchovně ponoří do děje. Sice začátek byl trochu nudný, ale později se to pořádně rozjelo a prostě pecka. ()

gezper

Je to pěkné - animace, detaily, postavy, příběh, originalita, hudba, pohádkovost atd. Ale že by mě to odpálilo do lovišť blaženosti, to teda rozhodně ne. Na imdb 45th, csfd 109th, nechápu. [70%] ()

Misterioso

Upřímně řečeno jsem nikdy nebyl fanoušek animáků. Jak těch od Walta či Pixaru, tak i těch japonských. Nicméně výjimka potvrzuje pravidlo a někdy se nějaký pěkný kousek, který mě potěší, najde. Bohužel to neplatí pro Miyazakiho Cestu do fantazie. Ano, animace je krásná, všemožné potvory i potvůrky jsou také hezké a pěkně "vyfantazírované", ale stejně jsem se určitou část filmu podivoval, co že to na tom ostatní vidí. Příběh mě zkrátka nezaujal, pořád jsem čekal na nějakou výjimečnou pointu, která tomuhle snímku zajistila takové jméno, ale nic nepřišlo. Spíš jsem se nudil. Princezna Mononoke, to je jinačí "žrádlo"! ()

Cvachetka

Pro mě jednoznačně nejlepší Miyazakiho dílo. Zůstal jsem po něm ještě chvíli ležet a vychutnával si ten báječný pocit, který mnou procházel. Pro mě 100%. ()

RKBoy

Nádherné fantasy anime.Ani neviem čo viac k tomu napísať, ten svet čo tvorcovia dokázali vytvoriť je nádherný , bohatý , duchovný jednoducho UZASNY. ()

rhiannon

Super - celou dobu jsem měla pocit, že koukám na zfilmovaný sen: lázně bohů, chlapec-drak, běhající uhlíky, vlak s kolejemi pod vodou... prostě postupy a scény, tak připomínající noční snění. Všechny palce nahoru, pane Miyazaki. ()

Desmi

Animáky mám rád, pohádky stejně tak. Jenže tenhle animák, i když byl nápaditý, nevšední a naprosto originální, měl jednu těžkou vadu. Alespoň pro mne. Měl jsem totiž obrovskou chuť to vypnout už po 20 minutách.Už dlouho mě film takhle ze začátku nenudil, a kdyby mě nezajímala japonská produkce, vypl bych to. Když jsem tomu konečně přišel na chuť, už to bylo snesitelnější, ale princezna Mononoke se mi teda líbila mnohem více. =)) ()

Mike55

Jeden z nejlepších animovaných filmů, jež je ke zhlédnutí. Ze začátku překvapilo, poté upoutalo a nakonec přinutilo si to zamilovat. Kdo neviděl ztrácí moc, nebo byl jako dítě neštastný :). ()

Movieaddict

Těžko hledám slova, Cesta do fantazie je pro mě jednoduše dokonalost sama! Poetičnost a sofistikovanost příběhu, propracovanost postav a vizuální zpracování, nádherný soundtrack (z něj doporučuji klavírní verzi skladby The name of Life, kterou je možné najít na youtube), unikátní dílo zcela odlišné od čehokoliv z evropské nebo americké tvorby. Nutnost zhlédnutí v originále s titulky (pro japonsky nehovořícího neumětela, za kterého se hrdě považuji). Film v mém případě spustil řetězovou reakci, jejímž výsledkem byla anime mánii, jejímž cílem bylo najít něco podobného, nicméně zatím jsem nenarazil na film na stejné úrovni. Krásná poetická pohádka pro všechny generace. Nezbývá než vřele doporučit ()

oiuoiu

Více rovin. Pohádka je dobrá, zpod ní vykukuje psychologický obraz dětské úzkosti z neznáma - výborný, a samosebou je to i báseň - pro mne občas křečovitá, hlavně když se projednává ekologie, ale i tak zaplaťpámbu! No a pak je to také veliká hra na absolutní dětský pokoj a dále exkurze do japonské mythologie, rovinu kteroužto si asi užije jen znalec, mrzí mne, že to fakt nejsem. Ještě něco? No... podívejte se sami, určitě jo! ()

icone

Môj prvý anime film, som jednoducho očarená :) Nádherné animované dielo, pri ktorom som dúfala, že nikdy neskončí :) ()

WhiteFloyd

Můj nejoblíbenější a pochopitelně i podle mě nejlepší film od Mijazakiho(i když zdárně tomu konkuruje Zámek v oblacích). Spíš se chci vyjádřit k Mijazakiho tvorbě než k filmu…těší mě, že existuje tvůrce anime, který dokáže vytvořit výborné kreslené fantazy a není jako Disney, co někde vezme příběh a udělá z toho ťuťu ňuňu sr**ku pro děti. Takovéhle filmy by měly vznikat v mnohem větším počtu, vždyť kreslené filmy dovolují vytvořit vlastně cokoliv, co si může hlava vymyslet. ()

vasek.stejva

Něco na tom zkrátka bude. Ta malá holka vypadá, jako kdyby si sama ani nezavázala tkaničky, přitom dokáže porazit většinu lidských ješitných vlastností a ještě se stihne zamilovat. Miyazaki je zkrátka mistr svého oboru. Škoda, že jeho novější filmy trochu ztrácí na té tajné přísadě pracujících sazí, tlustého chlupatého boha, uřvané žáby a skákající lampy... ()

Neru

Můj nejoblíbenější japonský večerníček. Mistrovské dílo mistra Miyazakiho, které v sobě spojuje krásnou animaci, hudbu a příběh. Jeden z mála filmů, který si můžu pouštět znovu, znovu a znovu. Hodnocení: 10/5* ()

Wimpy

Cesta do fantazie, to bylo moje první setkání s tímto druhem filmů. Na Mijazakiho pohádkách nejvíc oceňuji to, že není dopředu jasné, jak se bude děj dále vyvíjet. Stát se může cokoliv, ale vždy to do děje krásně pasuje. U postav není 100% jasné, kdo je zlý a kdo hodný. Hudba od Joea Hisaišiho je podmanivá a i samostatně poslouchatelná – doporučuji k relaxaci. U těchto pohádek si připadám zase jako malé dítě, které ničemu nerozumí a vše hltá s obrovským nadšením. ()

unclejack

Nápaditá animácia, ktorá mi síce nie úplne sadla, ale musím férovo uznať, že Miyazaki vytvoril komplexný svet fantázie s mnohými očarujúcimi detailami. Má to svoju nepredstieranú hlbku a v istom slova zmysle aj jedinečné kúzlo. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz