Smrtelné historky

Smrtelné historky jsou trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí. Skládá se ze tří příběhů Dědek Kaktusák, Maják, Velkej chlap a tří krátkých blackoutů Na draka. Každá část filmu je vyrobena jinou technologií a je jiného žánru. Dohromady ale spolu příběhy souvisejí jak obsahově, tak formálně. Ve všech povídkách si tvůrci hrají s dvojím měřítkem a s ústředními tématy hrdinství a smrti. Vždy se setkává něco velice malého s něčím velmi velkým (malinkatý rytíř s obřím drakem, mexický prastarý skřítek s člověkem, drobounký Profesor s kravami, dva gangsteři s Velkým Chlapem). A všechna tato setkání končí hrdinskou smrtí malé ústřední postavy. Každý příběh však na hrdinství a smrt nahlíží jinak. (Falcon)

Stegman

Jednotlivé povídky: Dědek Kaktusák ****, Maják **, Velkej chlap *** + Na draka**** (1****, 2*****, 3**). _______ Historky by potřebovaly scenáristicky vypilovat, ale animace byly moc fajn. Nicméně mě docela zarazilo, že jsem tu asi zatím jediný, koho napadlo, že gangster Bruno nápadně připomíná Františka Skálu. Nebo je to snad náhoda, že má ve filmu roličku i Skálův kamarád Aleš Najbrt? (Nemyslím si. :)) ()

Mrkvič

Hodně zajímavé, místy lehce zábavné a vcelku originální. Tři povídky a u všech, ač na délku nějakých dvaceti minut, se vždy dostaví takové otupení. Nakonec ale díky "epickému" závěru musím hodnotit kladně. Prostě ta hodina a kousek jsou akorát na to vykrádání tarantinovek a poslech dobré hudby (také vykradené). ()

Autogram

Príbehy s kvalitným spracovaním, originálnym vizuálom, menej už svojou originalitou a celkom slabé scenárom. Darmo sú tam dobre natočené pekné postavičky, keď stvárajú nezaujímavé hovadiny. Najviac pozerateľny bol asi prvý príbeh s kaktusom, ale aj tam mi hneď napadla Krajina půjčovníčků, ktorá však mala košatý príbeh a silné posostvo. Ostatné som zhliadol dosť nezúčastnene, a tak len dve hviezdy. ()

jefff

Originální český animák, který má nápad vtip i výborné technické zpracování. První díl se trochu vleče, ale má opravdu milé zakončení. Druhý je skoro filosofický a k zamyšlení a rozhodně originální. Třetí je taková oddychovější záležitost. Gangsterka po Česku s obstojnou mírou kadence vtipných scén. Celkově hodnotím jako velmi dobré dílo. ()

Melios

[SPOILERY!] Nerozvážne spojené tri poviedky, ktoré vyznievajú akoby bola každá spravená za iným účelom. Prvý príbeh je solídna čierno-biela rozprávka o smrti, zatiaľ čo druhý akoby od Shanea Ackera ukradnutý, pojednáva o divných bytostiach žijúcich v lese hovoriacich nezrozumiteľnou rečou a ten posledný zas podáva uskutočniteľnú smrteľnú, tragikomickú historku o najhorších mafiánoch v histórii. Prosto zaujímavý umelecký experiment, ktorý má svoje muchy, no svojich fanúšikov si určite nájde. Ako fanatik do stop-motion animácie odporúčam plným dychom. Jedno z tých podarenejších dielok, čo tuzemská kinematografia uzrela. ( Subjektívne 4* ) 73% a Známka C+ ...Plus za doplnkové historické mini-poviedky. ()

klukluka

Povídka s Budařem pro mě byla ohromným zážitkem- lahodilo mi to a uvádělo mě to v úžas. Regulérně jsem uvažoval o tom, že si Smrtelné historky zařadím do své TOP 10. Bohužel ten film nebyl jen o první povídce. Následovaly 2 slabší a já tomu nemůžu dát ani 5 pecek (po Cactusákovi si to v mých očích zasloužilo mnohem víc). Mrzí mě to, muselo s tím být strašné práce. ()

jakeer

Veľmi zaujímavý počin. Budem sa tváriť, že strednú poviedku som nevidel (keďže nemé animáky veľmi nemusím). Prvá poviedka veľmi dobrá, tretia iba dobrá. Som rád, že aj v našich končinách vznikajú experimentálne kúsky. ()

Disease

Kdysi jsme bývali animátorská velmoc. Jsem rád, že si na to i dnes občas někdo vzpomene. Hodnocení je hlavně za výtvarnou stránku, i když jednotilvé kousky "pásma krátkých filmů" se mi líbily i scénáristicky, jak laskavý Antonio Cacto, psychedelický Maják, tarantinovský Velkej chlap, tak i ntermezza Na draka 1-3. ()

mira007

Stačí prvních deset minut a zbytek filmu člověk jen kouká s otevřenou pusou WTF. Zabrousit do takových koutů české kinematografie vyžaduje odolnost těla i ducha. To se nedalo. ()

Hepy13

Co do grafického zpracování nemám jedinou připomínku. Ale ten samotnej obsah všech historek už mě tolik neoslovil, tím neříkám že byl vyloženě špatnej. ()

DAPDO

Ty minipovídky Na draka jsou asi nejlepší, vtipný, jednoduchý. I první příběh, Dědek Kaktusák s Budařem je hodně povedenej, bavilo mě to, vzdáleně město připomíná Sin city:-) .Zbylý dva příběhy, Maják a Velkej chlap ztráta času, nuda. U Majáku zaujme jedině temná atmosféra, u Velkýho chlapa pár sprostejch slov a závěr. ()

Saintcrux

Pekne spracované 3 poviedky vyplnené troma jednohubkami, ktoré nekončia veselo, čo je logické už z názvu. Každý je iný - čo robí dobre vyváženie. Kto ma rád animáky pre dospelých si príde na svoje. Ťažko tomu filmu niečo vytknúť. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Na ČT2 nebo na jůtub dobrý, ale rozhodně né kinová záležitost. "Kaktus" emoční, "Maják" jako deprimující noční můra a "Chlap" trošku "ujetý". ()