Po dosiahnutí veku trinásť rokov nastáva pre deti zásadný zlom, pretože sa začína bezstarostný život tínedžerov, ktorý mnohí ľudia nazývajú najkrajším obdobím života. Pre Maddie však znamenal vek 13 rokov úplne niečo iné. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu. (Marceloo)

Teri123

Mě se film celkem líbil. Nápad je velmi dobrý a jeho zpracování není také nejhorší. Herecké výkony byli trošku slabší, hlavní hrdinka přes film nevydala žádnou značnou emoci, což když hraje němou roli je celkem podstatné. Záporák by podle mě mohl působit víc jako psychopat, co chce zabíjet a ne jenom dům vykrást. Trošku škoda, že se nepokusili příběh hlavní hrdinky trochu rozvést, kdyby přidali nějaké srdcervoucí příběh a bylo by to mnohem lepší. Ve finále to však nebylo vůbec špatné. Jako zábavu na jeden večer se to dá ale potřebu to vidět znovu určitě nemám. ()

coulismoulis

Vcelku klasické pojetí slasheru, což je asi na tom nejvíc zajímavé, člověk tak podvědomě od Flannagana čeká spíš něco jiného. Ale zase na druhou stranu se na to dá v pohodě jednou podívat, mnohé jeho ranné filmy jsou na tom hůř, takže slušný průměr. ()

Martin29

První film od Flanagana ze 3 (viděl jsem Oculus průměr a Absentiu sračka), který vyloženě za něco stojí. Příběh je dobrý a jedná se o nadprůměrné home invasion. Jediná výtka je k některým scénám spoiler chlápka bodnutím nožem do krku hned nezabiješ a ještě se brání a málem tě zabije zatímco ona tě bodne do krku vývrtkou a ty umíráš hned. ()

Lonnan

Tohle mě připadlo prostě hodně hloupé. Mít handicap hrdinky, tak určitě bych nebydlela v haluzni s několika prosklenými dveřma, postavené hluboko v lese. Vyhnula bych se extrému hlučného velkoměsta, který by nebyl bezpečný ani o píď samoty v lese. Takové klidné předměstí se sousedy, kteří se navzájem znají a zdravě se o sebe zajímají, tohle bych zvolila. Když hrdinka měla dobrou kartu, určitě měla využít své trpělivosti a více útočila na útočnikovu hloupost, neboť on hloupý skutečně byl. Maně jsem si vzpomněla na jinou handicapovanou dívku, jenž si s podobnou situací bravurně poradila. Čekej do tmy. A padesát odstínu šedi fakt nemusím. Ani jako knihu potažmo film, ani jako stíny na monitoru. ()

soarer

Nečakal som veľa, možno o to viac ma tento film milo prekvapil. Začiatok trocha nudný, pridlhý, no po chvílke sa to rozhýbe. Schopnosť robiť dobré, správne rozhodnutia možno aj s fyzickým postihnutím nám pomôže v živote viac, ako len byť fyzicky v poriadku, zato s hlavou len na ozdobu. ()

Mr.Dude

Večer většinu času trávím vyhledáváním filmů, které by mě mohly zajímat a že už jich moc není. A tak jsem přihmouřil obě prdele a zvolil hush. Asi nejmilejší překvapení bylo, že hlavní představitelka nebyla zase tak blbá, jak jsem odhadoval. Kdo ale blbej byl, byl její trýznitel. To jeho chodí pešek okolo, bylo akorát nudné oddalování předvídatelného konce, který už všichni známe. Jedna hvězda za uvažování hrdinky a druhá za někdy celkem fajn napětí, ale to je bohužel málo. ()

Korra

O filmu jsem četla několik nadšených hodnocení, takže jsem měla možná příliš vysoké očekávání. Zápletka není nijak objevná, hendikepovaná mladá žena je terorizována násilníkem, který se jí snaží zabít. Ve filmech tohoto typu bývá tradiční děj; oběť se nejprve snaží kontaktovat autority - což obvykle nevyjde, protože příhodně vypadne telefon/internet/elektřina, potom se schovává, snaží se utéct, jeden či dva nepovedené pokusy, při kterých je zraněna, a když už to vypadá že to má spočítané, vschopí se a majzne toho šmejda paličkou/pánvičkou/čímkoliv, co je po ruce. Telefon začne fungovat, přijíždí policie, mladá žena si může nad chladnoucí mrtvolou zaslouženě oddechnout. Tento děj víceméně Hush dodržuje a nenabízí nic převratného. Zajímavé se mi zdálo pojetí zabijáka "bez příčiny", a taky to, že byl pojatý jako lidská bytost a ne nesmrtelné monstrum. Lehký nadprůměr. ()

millooo

Nepíšu komentáře ale teď musím...americká kaše s koncem americkým... Ta pulina ho mohla zabít snad tisíckrát... Vůbec tomu nerozumím po tolika dobrých filmech (Absentia, Oculus)... Víceméně je to dobré, jen chybí logika... A vůbec nevím Mikeu proč jsi to tak odfllanágl.../ ...střih:Mike Flanagan...teď už tedy opravdu nevím co čekat dál... ()

tXtX

Hrozne trápny home invasion.. Normálne neviem, ktorý z tých dvoch sa choval ako väčší idiot.. či tá hluchučká kráska, ktorá mala šancu zdrhúť z baráku asi 50 krát alebo ten neschopný idiot s detskou kušou od matela, ktorý nevie rozbiť ani pojebané okno.. Ach, až mi z toho bolo trápne. Iritujúca hovadina, ktorú som ledva dopozeral. Jednoznačne najhorší Flanaganov počin. 30% ()

Franky

V porovnaní s Don't Breathe ma Hush bavil viac.Flanagan vie ako natočiť dobrý film. Do už otrepaného žánru zasadil zaujímavé,nové prvky a tak sa pre mňa stal kukatelným. 87min. je tak akurát.Už sa teším na jeho další film... ()

patho666

Dom na samote v lese, steny zrejme vystužené oceľou, všetky okná nerozbitné, no a v ňom osamelá hluchonemá Rambožena. Z doposiaľ nezistených príčin sa snaží Ramboženu usmrtiť zdravý okoloidúci muž s nápadmi dvojice lupičov z filmu Sám doma. Rambožena však v blbosti rozhodne nezaostáva, čo nám prináša množstvo neuveriteľne idiotských scén. ()

Boby93

Originální, ale hodně času nudná podíváná, která hraje především na napětí diváka. Ale jinak celkem dobrá jednoduchá (nízkorozpočtová) jednohubka, ve které uvidíte minimum postav a téměř žádný příběh. Prostě napětí na prvním místě. Horor slabší, spíše thriller. 55% ()

Slash_Flash

"Už se těším až konečně vypadnu z města kvůli tomu hluku a půjdu do lesíka, kde budu mít klidu habaděj na psaní svých románů. Počkat, já jsem vlastně hluchá, no co... V lese mě jen tak nikdo nezabije" - Osobně filmy, kde hlavní postava má nějaký hendikep, mám docela rád. At už je to hluchoněmost nebo slepota, každopádně nejradši jako horror, a proto film, kde hlavní hluchá hrdinka na samotě u lesa zažívá boj o přežití, mě docela zaujal a ihned jsem si našel čas abych ho mohl zhlédnout. Film začínal dosti nevinně a to natolik, že jsem se ještě šel ujistit, jestli je daný film fakt horror. Začalo mě to bavit až ve chvíli, když se z ničeho nic u dveří objevil magor s maskou a jediný co chtěl bylo chladnokrevně zabíjet němé. Nadšení bylo pryč, když jsem zjistil, že celý film se bude odehrávat kolem jednoho jediného domu a že film nebude mít ani nějak hluchou atmošku. Charaktery mě také nijak moc nezaujali. Hlavní hrdinka měla sice super instinkt, každopádně na tu mňaukací chlupatou kouli nikdo nemá. Každopádně ikdyž mě film zaujal, dosti po zhlédnutí pokulhávám. ()

lylka2296

Som veľkou fanúšičkou seriálu The Haunting. Flanaganov štýl rozprávania príbehu mi vyhovuje - pomaly budovaná atmosféra vzbudzujúca hrôzu bez zbytočných ľakačiek. Hush tento štýl v sebe má, ale funguje iba tak na 50%. Námet je zaujímavý, no disponuje množstvom chýb, ktoré uberajú filmu na celkovom dojme. ()