Prokletí domu slunečnic 2

• USA Messengers 2: The Scarecrow (více)

Farmář John Rollins (Norman Reedus) je obtěžkán celou řadou problémů - nedostatkem času na rodinu, dluhy a také vranami, požírajícími jeho nepříliš zdařilou úlohu. Kvůli nim vytáhne ze stodoly starého strašáka, který ho vran rychle zbaví, ale v jehož okolí také začnou umírat Johnovi nepřátelé. Samotný John se s každou takovou událostí také pomalu mění a ve chvíli, kdy se rozhodne strašáka zničit, je už možná příliš pozdě. (Elegnor)

SOLOM.

Osobně jsem velkým příznivcem a fanouškem prvního dílu, takže jsem od jeho pokračování očekával mnohem víc. Je však nutno podotknout, že slovo pokračování se musí uvádět v uvozovkách, protože s původním filmem nemá skoro nic společného. Je to jen velmi slabý odvar hororového žánru, který už vidět znovu asi nechci. Svým způsobem tady vlastně ani nic hororového k vidění není, tedy až na ten finální souboj se strašákem. Herecké výkony byly zhruba na průměrné úrovni, ale kvůli velmi slabému scénáři a atmosféře z nich ani nemohli vytěžit víc. Za strašáka a pár světlých chvilek dám 35%. ()

eraserhead666

Strašák byl dost hnusnej (v tom dobrém slova smyslu), ale to bylo asi tak všechno. Jinak prostě hodně podprůměrná klasika, plná všech možných klišé, která má s domem slunečnic společný snad jen ten název. Spíše to vypadalo jako další, zhruba patnácté, pokračování Children of the Corn. Zhruba od půlky jsem se zabýval jedinou myšlenkou – to se opravdu někomu do tohohle chce cpát peníze? ()

ARI50 odpad!

Dvojka ? super nemůžu se dočkat................................... dělali jste si srandu že hm fakt vtipný teda. ()

oLí

Nejsem žádnej filmovej ombucman a záchranář hodnocení zdejších sraček, ale už po několikáté se rád nějakého filmu zastanu. Prokletí domu slunečnic 2 je dost blbej název a film jako pokračování / prequel je též hodně mimo. Jenomže původní film s áčkovými ambicemi je u mě provar a k tomuhle jsem přistupoval bez jakýchkoliv očekávání, což byly ty nejlepší předpoklady pro menší příjemný překvapení. Není to kdovíjak děsivá záležitost, lekačky taky nepatří k těm nejlepším, ale jako celek to má takovou příjemně znepokojivou hororově-dramatickou atmosféru a nepřišlo mi, že by příběh sklouzával do nějakých absurdit a zoufalosti. Od začátku mě to vtáhlo do děje, Reedusovu postavu jsem si hodně oblíbil, stejně tak prostředí a strašák se také povedl. Po půlnoci pěkně po tmě v pohodlí křesla se sluchátkama na uších a hrnkem čaje v ruce mě to zkrátka nenudilo a zabavilo. Souhlasím s doposavaď všemi komentáři kolegů, kteří dali 3, jeden dokonce 4*, a hodnotím též třemi, i když slabšími. Znám o hodně horší video filmy s názvem staršího a známěnšího předchůdce. [5.5/10 listopad 2010] ()

Morholt

Lepší podprůměr, nemající s jedničkou vůbec nic společnýho. Co si zapamatuju je perfektní strašák a celkem solidní výkon Normana Reeduse. Jinak to za mnoho nestálo, ale jako kulisa celkem obstojný. 40% ()

corpsy

Tak z tohoto nebudú mať hororový fanúšikovia zrovna dvakrát radosť. Nepostrehol som nič, čo by sa dalo pokladať za strašidelné, či mrazivé. Aj keď ten Strašiak je fešák, nedokáže popri svojej vizáži vykúzliť na divákovi úsmev ničím iným. ()

Marsik

Ihned po Prokletí domu slunečnic 1 jsem si pustil dvojku. Tohle bylo o poznání horší. Příliš dlouho se film rozjížděl, v půli bylo pár lekacích scén, závěr podle mého nic moc. Strašák celý film docela naháněl hrůzu, v závěru byl k smíchu. Scéna, jak se ta holčina nechávala postříkávat vodou byla sice oku sympatická, ovšem sem se vůbec nehodila, to mi přišlo trochu mimo. 90 minut jsem ale bez šrámů dokoukal, ale tuhle dvojku si už fakt nedám. Když už se někdy rozhodnu pro Messengers, tak sáhnu určitě po prvním dílu. 50% ()

Astaroth12

To JE INÝ ODRB !!!!!!!!!!!!! Kliatba domu slnečníc 2?A v čom je to akože dvojka?S jednotkou to ma spoločne asi len tie vrany a nič viac.To ešte aj ten názov ma nasiera domu slnečníc,keď dom sa nachádza pri kukuričnom poli,niekto tu dobré ojeb....Tento film je asi o največšom smoliarovi vo farmárskych radoch,ale od kedy vytiahol starého strašiaka na pole tak sa mu začalo dariť a všetko mu začalo vychádzať a ešte aj jeho nepriatelia začali zomierať.Ten strašiak je strašne škaredý a ide s neho strach.Lakačky žiadne alebo som ich nepostrehol.V jednotke bola za hviezdu K.Stewart a tu N.Reedus. ()

mysiak

D2D film...je to hneď vidieť, absolútna zbytočnosť, guláš..prequel ktorý nemá zmysel?..to sú otázky ktoré si pokladám po vzhliadnutí tejto blbosti...fakt len na vlastné riziko...len názov ma tento film spoločný s jednotkou.. ()

Gorehound

Ono to nie je zlý film, kukuričné pole, farma, strašiak a leto majú niečo do seba, len je tak nejak až príliš nevzrušivo, ospalo podaný. Zišlo by sa gore, scares, viac armosféry, kinetickej energie, čohokoľvek. ()

JohnMiller

Snímka ktorá sa počas takmer celej dĺžky snaží napodobniť atmosféru Kubrickovho Shining . Mne to veľmi vadilo. Hlava rodiny ktorá pomaly stráca zdravý rozum a stáva sa násilným. V prvej polovici filmu však jeho správanie nemalo zmysel logika by sa v tom hľadala márne. Ten kto nevidel film Osvietenie však už tušil čo bude nasledovať. Tento film nie je odpad až tak by som ho nezatracoval. Má pár svetlých a strašidelných momentov ktoré mohli byť lepšie ale neurazili. Film zabíja hlavne nezmyselná zápletka. Farmár jednoducho nemôže žiť s takej malej pôdy... kúpiť si takú farmu a nažívať hoci v dlhoch. S tých pár akrov ktoré ukazujú v snímke nie ! !!!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!! Trocha tajomný film sa v posledných minútach premení na bohapustí slasher kde zabíja strašiak klišé toho najhrubšieho zrna !!!!!!!!!!!!!KONIEC SPOILERU!!!!!!!! ()

honajz2

Daryl je na farmě. Úroda není a na svoji rodinu nemá čas. A od té doby, co objeví starého strašáka, to začne být ještě horší... Celkově se od toho filmu nedá nic čekat, jelikož už od začátku vypadá jako průměrný horor. Sice mě překvapilo, že je to spíš rodinné drama a ten vraždící strašák je na pozadí a ještě se mi líbilo, že na konci ten kluk na strašáka zaútočí traktorem, o kterém se na začátku mluví. Takhle to aspoň víc vypadalo, že to měl režisér aspoň trochu promyšlené. I tak je ten film strašně nudný, nepřekvapivý, lekačky má slabé a jako horor to nefunguje. Ale dívat se na to dá a má to dobrou kameru, když už. Jednička se mi líbila víc. 2* ()

cariada

Proč Slunečnice? Vždyt tam nebyla ni jediná, jen samá kukuřice. A už vůbec se tam nejednalo o dům ,ale o pole. Dějově to nebylo nejhorší, ale zpracování je už mnohem slabší. Za vším stojí strašák v poli. Víc se asi nemá cenu v tom babrat. Atmosféra je slabá, herecké výkony rovněž. ()

Fallen_One

Průměrný horor s dobrou atmosférou, dobrými hereckými výkony a "mořskou pannou" Claire Holt :-)) Ne každé pokračování hororu musí být hovadina viz Hostel nebo Wrong Turn, které se opravdu povedly. A tohle? Líbilo, opravdu jo. Časem si rozmyslím, jestli si to nezaslouží víc hvězd. Nechme to rozležet v hlavě. ()

pankreminek

Jednička byla naprostá vykrádačka ale dalo se to, tohle už je aspoň malinko originální. Bohužel film je uplně o ničem a skoro po celou dobu jsem se hrozně nudil. Další věc je že s Messengers to nemá nic společnýho a von vůbec ten českej název "Prokletí domu slunečnic 2" je uplně mimo, mělo by se to jmenovat Prokletí kukuřičného pole nebo tak nějak. Na druhou stranu jestli chcete u něčeho uplně vypnout tak tohle se na to perfektně hodí. Přece jenom ten strašák se fakt povedl :) Lepší dvě hvězdičky. ()

ecceHOMMO

Oproti jednotke výrazné sklamanie....Skôr to bolo čakanie na to kedy sa začne niečo diať...a ikeď som sa dočkal ani zďaleka ma to neuspokojilo. * / ** ()

Lachtaan

Po příšerně přiblblé jednotce, které ještě více podkopávala nohy přítomnost Kristen Stewart, by si kdekdo řekl, že mu onen velmi špatný zážitek stačil a po dvojce by rozhodně nesáhl. Mě více než naivně přilákal dovětek Scarecrow v originálním názvu a doufal jsem, že by se mohl skutečný strašák stát hrozbou celého filmu. To by se ale nesmělo jednat o tuctově levné béčko, ve kterém se nestane vůbec, ale vůbec nic strašidelného. Prostě se jedná o ubohou zbytečnost. ()

Bobik9

Prokletí domu slunečnic bez jediný slunečnice a bez pořádného příběhu. Byla to nuda! První díl ještě ušel, ale dvojka to zničila. Nudní herci, nudné "efekty", nudné lekačky, které chyběly. Celý film naprosto o ničem. Jediná hvězda je za tu prsatou blondýnku. ()