Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

hnkflknk

Pro mě celkem příjemné pokoukání, i když jsem u koukání na tenhle film měla i takový lehce tísnivý pocit. Taky se mi sem tam zdálo, že ženy feministicky založené si musely u některých scén mnout ruce. I herecky se mi tento film líbil, ale v mé mysli asi dlouho nezůstane, není tam to "něco". 70% ()

Ba-jo

Promarněná příležitost - skvělá literární předloha Ira Levin by si zasloužila mnohem důstojnější filmové zpracování. Celá tato barevně kašírovaná podívaná mi spíš připomíná reklamu na domeček pro panenky Barbie. ()

waits

Levinova předloha je mistrný horor, ve kterém se dá najít i přesahující podobenství o stavu americké společnosti. Adaptace z roku 1975 vypadá sice mírně zastarale, ale zdařile kopíruje předohu a závěr je stejně jako v knize hororově mrazivý. Paničky s Nicole Kidman jsou oproti tomu taková blbůstka, která obšlehla stěžejní kostru, doslovně cituje některé scény z původního filmu, ale jinak je to úplně jiný žánr s úplně jiným dopadem na diváka, bez přesahu a bez sugestivní atmosféry Levinovy knihy. Kdyby chtěl být člověk přísný a vyžadoval Levina, když už je mu jakoby nabízen, musel bz dát dvě nebo jednu hvězdu. Ale je fakt, že bez znalosti předlohy jde o odlehčenou podívanou s dobrou Bette Midler (byla oslovena dodatečně, když z projektu ostoupili Joan a John Cusack) i Nicole Kidman (chtěla odejít v průběhu natáčení kvůli zněnám ve scénáři). Takže nakonec kniha pět hvězd, 1975 čtyři, 2004 tři hvězdy. ()

ypres.bass

Tyhle paničky jsou sexy, pořádné, svědomité, milují vaření, jsou sexuchtivé, svůdné. --- Ale všeho moc škodí! --- 85% ()

Candida

Knižní předlohu jsem nečetla, tak nemohu být tak zklamaná jako jiní komentátoři...Originální horůrek - i když by se asi dal zpracovat lépe... ()

Luqi

Knižnú predlohu som nečítal, ale určite sa to dalo natočiť aj inak. Frank Oz sa ten ideálny Stepford rozhodol zobraziť groteskne a gýčovito, vytvoril extrém dokonalého sveta. Avšak takéto pojatie ničilo tajomno či hororovú atmosféru, ktorú by som pri takomto námete očakával. Škoda, Oz sa rozhodil ísť tou "komerčnejšou" cestou ............ O v tej dobe 42-ročnom Broderickovi som sa už vyjadril, že svoje najlepšie výkony má dávno za sebou. Potvrdil to aj tu............... ()

jasanka

Strašné zpracování dobré knihy. Pokud Stepfordské paničky, tak knihu. Nebo alespoň stejnojmený film z roku 1975. ()

Bozvav

Naprosto skvělý film s vynikajícími hereckými výkony a spoustou humoru. Dokonalý vizuál je jen jakousi třešničkou na dortu. uznávám, že s knižní předlohou nemá nic společného, nicméně pokud nejste pseudo intelektuál z Pražské kavárny, tak vám to vadit nebude. Je to jasný ukazatel toho, že plnění snů o ideálu se může velmi nepěkně zvrtnout v jakousi bizardní frašku dokonalého života. Prostě dokonalost je v nedokonalosti a různorodosti. Jo a za některé ty šaty, co měly paničky na sobě bych vraždila.Za mne 100%. ()

Saur.us

Předloha jak dělaná pro T. Burtona fungovala v rukou F. Oze skoro celou dobu celkem slušně jako zábavné scifi. Škoda jen toho zpackaného hloupoučkého závěru. ()

zdeny99

Frank Oz přetransformoval slavný Levinův horor na svěží komedii. Ozův film tak působí jako příjemná podívaná k nedělnímu odpoledni, na kterou se krásně dívá. Všechno je tak líbivé, načančané, až umělé. Muži i ženy chodí do svých spolků, nikdo nepracuje, jen ženy se v domácnostech starají o své muže. A když jen chtějí mít o ženské klid, tak zmáčknou tlačítko OFF. To je tak krásné... :D V ní exceluje Nicole Kidman v hlavní roli. Vedle ní si své role užívají Christopher Walken, Glenn Close, Bette Midler atd. Celkový dojem kazí jen malátný Matthew Broderick. [15639. hodnocení, 358. komentář, 58%] ()

jiri.twist

Komediální film s bohatou výpravou a "praštěným" příběhem mě pobavil: Jen toho gay obsahu bych dle mého názoru ještě trošku ubral ... 5968 ()

misa_laska

Nápad dobrý, průměrný. Ale posledních 20 minut jsem prospala. Moc mě to nezaujalo a nemyslím si, že se na to někdy budu dívat znova. ()

DHDV

Tento film hodně trpí svou nudností. Tomu filmu schází šťáva. Ale není to herci, spíše nedotaženým scénářem. Jelikož mám rád staré klasiky (i ty předělané do modernějšího stylu) tak tenhle pokus o zpracování považuji za jeden z těch horších. ()

brunnerka

Tohle se moc nepovedlo... Viděla jsem poprvé starší Stepfordské paničky... Tohle je takový oddychový film na deštivý pátek, ale rozhodně bych si ho nepustila znovu dobrovolně :-) ()

korok

Knižní předlohu jsem bohužel (naštěstí; jak se to vezme) nečetl a tak neovlivní mé hodnocení tohoto filmu, jako u spousty zdejších knižně osvícenějších uživatelů. Námět na film o "dokonalých" ženách, dokonalého vzhledu, bezmezně pečujících o své mužské protějšky mě velmi zaujal. Nicméně již velmi brzy je nešikovně odhalena pointa celého děje a vnímavý člověk si tak může domyslet, co že se to asi ve Stepfordu děje a proč se ženy chovají, tak jak se chovají. Komediální vložky včetně záveřečné scény ale nejsou na škodu, plusem je i pojetí jako sci-fi. Nezbývá než si doplnit neznalosti a shlédnout původní verzi z roku 1975, jenž by měla být vážnějšího a thrillerovějšího ražení. Snad je stejně vynikajicí jako tato verze. ()