Joanna Eberhartová (Nicole Kidmanová) je úspěšná televizní producentka, která však kvůli násilnému incidentu, vyvolanému jejím kontroverzním pořadem, dostane v prestižní televizní společnosti výpověď. Když se následkem toho zhroutí, přestěhuje se s manželem Walterem (Matthew Broderick) a dvěma dětmi z Manhattanu do dokonalého moderního městečka Stepfordu. Všechno zde se zdá tak perfektní, že to je až neuvěřitelné. Zdejší ženy se skvěle starají o své protějšky, o domácnost, a dokonale plní své manželské povinnosti. Joanna si společně se svými přáteli - spisovatelkou a vyléčenou alkoholičkou Bobbie (Bette Midlerová) a extravagantním homosexuálem Rogerem (Roger Bart) – záhy uvědomí, že zde něco není v pořádku. A že nic není takové, jak se na první pohled zdá… (HBO Europe)

Karush

Ohromne divný film, má síce možno celkom dobrú myšlienku, ale celkový dojem z filmu takmer nulový. Jediné, čo by stálo za zmienku, sú výkony hlavných hrdinov, ale mohli sa síce ohromne snažiť, keď film ako celok je plný koniny bez štipky napätia a humoru. Znesiem veľa, ale toto bolo na mňa moc. ()

Elví

"Líbilo by se mi ze šišek postavit sněhuláka, který by byl v životní velikosti..." "A já udělám ze šišek figurky v betlémě. Dokonce i jezulátko..." "A já si pak přidělám jednu šišku k vibrátoru, abych si ty letošní Vánoce fakt užila.":)) ()

Jennifer.S

Knižní předlohu jsem nečetla takže nemůžu posoudit zda-li je film horší nebo lepší. I když se film stává ke konci nudný tak v prvních polovině filmu jsou opravdu podařené hlášky. - Za prvé žádnou černou! – Žádnou černou?! Spadl jsi z višně? – Vůbec ne! Černou nosí jen neurotické, feministické, kariéristické mrchy z Manhattonu. Chceš být taková? – Jo, už odmalička. - ()

_DAVE_

Originální dá se říct, scifi komedie. I když to samozdřejmě není úplně klasická scifi. Nic jsem od toho nečekal, a možná právě proto jsem byl mile prekvapen. 70% ()

Aven

Nuda s jednou dobrou hláškou ( A proč jsi neuvařil ty? - Protože mám penis.) Na 93 minut zatraceně málo. ()

PetrPan2

Úsměvná komedie se skvělým Christopherem Walknem, roztomilým Matthew Broderickem, sexy potvorou co se snaží napravit Nicole Kidman a spoustou dalších skvělých herců ve vedlejších rolích (Glenn Close, Bette Midler, Jon Lovitz a Roger Bart). ()

tere.z

Stepfordské paničky si svůj název ani nezaslouží. Od knižní předlohy se totálně odchýlily, a to nejen co se týče změn v příběhu, které bývají pro filmové adaptace nezbytné, ale hlavně v celkové myšlence, v pointě, ve smyslu díla. Nablblých komedií je spousta, tak se nenechte zmást názvem, pusťte si radši něco jiného a Stepfordské paničky si užijte v knížce. ()

zdenny

Mám rád takzvané podzimní komedie. Ikdyž tento film samozřejmě jde napříč různými žánry a je v něm i dost k zamyšlení. Líbilo se mi to, protože je zde navozena atmosféra, kterou ve filmech tohoto typu miluji. Člověk se nemusí u komedie smát jako blázen, aby se mu líbila. PS: Faktem je, že někdy bych také takovou manželku uvítal, ale pokud člověk nemá v životě na výběr (v tomto filmu místní ženy), tak už to není život. ()

hroubek

Do doby než jsem si přečetl předlohu jsem měl o tom to filmu mnohem lepší mínění. Když, jsem psal u Rosemary, že se tam neděje nic coby nebylo napsané v knize, tak tady je to naopak. Problém je v tom, že méně je někdy více a tady to platí dvojnásob. Z inteligentní knihy zbyla ostrouhaná zápletka. Na druhou stranu film má vlastní atmosféru, která je naschvál na hranici kýče a přeplácanosti. Z herců jsem si užíval Walkena a Glenn Close, který jako pár byly dokonalý. Konec filmu se nedá srovnat s předlohou.Tam, kde kniha nabízí spoustu otázek, si film vytvoří svůj konec, kterým zdvihne prostředníček celé předloze. Dokud si nepřečtete knihu, tak je vše v pořádku, ale po přečtení to už nikdy nebude, jako dřív. ()

VanTom

Jízlivá (anti)feministická satira rodinné idyly jako z (jedno)barevných 50. let ostře naráží s každou "hororově" robotickou poruchou podezřele usměvavé a poslušné domácí manželky/hospodyňky. Ne, že by spolu (resp. samy o sobě) s emancipační romantikou či situační komedií sem tam nepobavily, ale tvůrci si s kombinací rozličných přístupů k látce nevědí rady – a totálně ji pak odrovnávají moralisticky doslovným šťastným finále plným totálních blbostí. 50 % ()

Guzo

Nicol Kidman je jednou z těch hereček, které se mi neomrzí. V tomhle filmu bych řekl, že je to role šitá přímo jí na míru, ukazuje se tu rozhodně v dobrém světle. Ovšem kdyby místo ní byla nějaká průměrná herečka, byl by pro mě ze Stepfordských paniček podprůměrný film, takhle je to takové trošku komediální drama, na které se ještě znovu někdy rád podívám, až poběží v televizi, ale které bych si sám od sebe určitě nikdy nepustil na videu či dvd. ()

mirec88

Predlohu som ešte nečítal, ale film sa mi celkom páčil. Nenáročná zábava na zaujímavú tému, ktorá mohla byť trošku viac mrazivejšia. ()

PollyJean

Mám ráda Nicole Kidman a mám ráda knihu Stepfordské paničky. Ale tenhle film byl těžkej propadák a velké zklamání z toho, jak se dá pohřbít dobrá předloha. Zbabělí Američani, kteří prostě musí mít všude svůj happyend. ()

Ravi

Knihu neznám, ale podle toho, co tu o ní čtu bych dopředu tušil průšvih. Ale i bez znalosti knihy na mě film působil povrchně, zbytečně komediálně a nedomyšleně. Mě naprosto cizí a nezajímavé téma podivně neatmosfericky podané, při čemž jsem měl ještě dojem, že koukám všehovšudy na dva herce. Že já se na to koukal, ach jo ... 45% = 2/5 ()

Philoun1

Opravdu nevim o co se tu tvůrci pokoušeli, ale nečet sem knihu to se přiznám rovnou. Chvílema sem se zasmál potom tady zas bylo trocha ze sci-fi taky trochu hororový. Ne, s těmahle myšmašema na mě nechoďte, i když tady hráli herci zvučných jmen tak nemůžu jinak 2*. ()

deckardx

Film se teda knizni predlohy drzi jen velmi malo a to je ten problem.. Vsechna ta atmosfera knihy je ta tam a snaha udelat z toho komedialni sci-fi se moc nepovedlo.. ()