Wormboy

Arnie ako rusak bojujuci na zaciatku v savnackych tangacoch na snehu, tak to sa len tak nevidi. Skoda, ze film nevyuzil viac komicky potencial Jamesa Belushiho, mohlo ist o v celku zabavnu akcnu komediu. Takto sivy priemer 2,5/5* ()

Phos4rus

Toz ale arnold ja muset dat 3 hvezda za jeho anglictina. To byt apsolutne nejlip tocena sranda jazyk ve film jaky on videt ()

Juto

Režisér Hill prinútil Schwarzeneggera podať jeden z najlepších výkonov v jeho kariére a aj Belushi je ako akčný hrdina presvedčivý. Červená horúčava je vítaným oddychom od plytkých akčných filmov, ktoré sa stali štandardom v 80. rokoch. 7/10 ()

zette

Asi poprve, co jsem tento film videl. Nehrat tam Arnold, tak se snad ani nedodivam. Mohla to byt paradni komedie, Schwarzenegger v sovetske uniforme nemel chybu a ta konfrontace "vychod vs. zapad" zustala nevyuzita. I kdyz nejaka snaha tam byla... A jako akcni krimi mi to prijde taky slabe. ()

mortak

Průměrný akční film z osmdesátých, který ovšem obstojně využívá Arnoldovo ne-herectví k docela slušným hláškám. ()

Apophis

Příjemné překvapení. Alespoň tak hodnotím tento snímek... Arnold Schwarzenegger je v roli Sovětského superpolicisty překvapivě vynikající. James Belushi sekunduje dobře a spolu vytvoří spoustu fórků. Ano film je kombinací akce a humoru. Ten humor je založen hlavně na rozdílu Sovětského a Amerického způsobu nakládání se zločinci (podle mého je lepší - efektivnější ten Sovětský...). Pravdou také je, že Američané asi nejsou schopni objektivně zobrazit Americkou vs. Sovětskou kulturu. Vždy musí něco glorifikovat. V tomto filmu je to překvapivě Sovětský svaz, který je ukazován jako lepší. Podle mého je pravda asi uprostřed. Policejní stát má výhody a nevýhody stejně jako demokracie. To jsem ale odbočil od tématu. Film měl jednoduchý námět, ze kterého scénář vytěžil překvapivě hodně. Režie patří rovněž mezi silné stránky filmu. Herecky film rozhodně není špatný, nad průměr vybočují hlavní postavy (viz začátek komentáře). Celkově se jedná o slušný film, který nemá žádné viditelné vady, ale jeho kvalita (s čistým svědomím) nedosahuje výš, než na 3*. Za vidění stojí, ovšem znám spoustu filmů, které jsou lepší... ()

otík

Starý dobrý akční snímek tehdy ještě hodně nabouchaného Arnieho v roli sovětského kapitána Danka, který přijede do Ameriky pátrat po gruzínském obchodníku s drogami. K ruce má ukecaného amerického policajta, který mu pomáhá, seč se dá. Slušný akčňák těží především z nenuceného uvolněného projevu Belushiho vs. kožený Arnold a z mnoha narážek na socialismus vs. kapitalismus. Arnie zde hláškuje jako málo kde, střílí se i bojuje hodně, a i když dnes akční filmy vypadají jinak, dá se na to stále velmi dobře dívat. ()

kosta73

Schwarzenegger a Belushi jsou skutečně povedená dvojka. Belushiho komentář při závěřečné výměně hodinek mě dodnes spolehlivě rozesměje. ()

tom88

Čisto priemerný krimi akčňák, ktorý ani nie je taký akčný ako som očakával aj keď zopár scén stojí za to aj keď ich nie je veľa. V detstve som z filmu videl scénu z protézou a kokaínom a teraz keď som to zohnal mi to až také geniálne a surové nepripadalo. Arnold ako Rus? Neviem či mi to až tak sedelo, no dalo sa to zniesť lebo Arnie vyzeral fakt drsne a bol ešte v najlepších rokoch takže bol spuchnutý jak prasa, čo ma veľmi tešilo (škoda, že nenatočil ďalšieho Conana). Belushi bol celkom fajn ako policajt ale ako parťáci mi neprišli ako najlepšia voľba. Film mi neprišiel nejak výnimočný ani originálny. Inak všimli ste si minipostavu Jánosa Bána ( Otík )? :) 60% ()

charge

Tento kousek s mým oblibeným Arniem mě vcelku překvapil, čekal jsem, že půjde o nudnou zaležitost ale nestalo se tak. Oba dva hlavní představitelé hrají tak jak by měli, akce a padouchů je zde dostatek, tudíž jsem se po celou dobu projekce téměř vůbec nenudil a Belushi zde tasí hlášku za hláškou, ale jen v původním dabingu, jelikož ten nový nestojí za nic. ()

Deyw

Super nářez...hlášky jako debil :D Moc se mi to líbilo..pamatuju si jak sem to kdysi ráno viděl na nově..když sem nešel do školy.. :D ()

panMartin

Tak u tohodle filmu jsem se náramně pobavil jeden z těch filmu že Arny moc nemluvil nevím kolik řekl za celej film dohromady slov ale podle mě by to bylo tak na prvních 20minut filmu Hlavně spojení Arny a James bylo dokonalý. ()

StanislachKo

Očakávaná dávka Belushiho humoru a Arnieho pästí sa nedostavila. Sprvu som si myslel, že som bol v nejakom neprajnom rozpoložení, keď som to pozrel. Tak som tomu venoval po pár rokoch reprízu, ale stále nič... Niečo sa tam robí úplne nesprávne, nechce sa mi pátrať po konkrétnej chybe, proste to nefunguje. Bodka! ()

hans500

Průměrná akční film s Arniem, který nehraje nijak dobře, naopak James Belushi je výborný a hraje doslova za oba. Pár slušných akčních scén, několik hlášek, přiměřené délka i tempo, režie zcela průměrná. ()

Vecko99

Klasické buddy movie, kde jeden mluví a druhý bojuje. Ničím nenadchne, ale ani neurazí. Nebýt Arnieho, tak bych to asi ani neviděl ()

Jizni Tlapa

Na RUDÉ NÁMĚSTÍ a zpět vzal W.Hill svůj štáb a dokázal tak jako první natočit to, co se níkomu jinému doposud nepovedlo. Naštestí jeho ruka při obsazení hlavních postav padla na úrodnou půdu a šáhl po "rakouskům dubu" a sympaťákovi Belushim. Geniální dvojice, která se fantasticky doplňuje. Stejně tak, je nutné zmínit obsazení vedlejších rolí. Máme šancí vidět (jěště) hubeného Fishburna, záporáka Vidova a na pět vteřin i "Otíka" Jánose Bána (Vesničko má středisková), který na ruském policejním ústředí přináší depeši a hlásí "Amééérika". Skvělé dialogy a úchvatná hudba, která podtrhuje atmosféru srpu a kladiva zkombinovou s "mekáčem". Stejně jako špičkový výběr protikladů v podobě hlavních hrdinů je i chladné Rusko a třpitivé Chicago. UPOZORNĚNÍ: Film existuje se dvěma dabingy. Volte rozhodně ten první VULGÁRNÍ. Druhý dabing značně škodí a více než hodně, snižuje výsledný efekt!!!!! ()

ywo666

Arnie je hustý ksicht. A Belushi mu solídne sekunduje. Celkovo to nie je žiaden skvost. Akcie mohlo byť aj viac, ale aj tak som sa slušne bavil. Videl som to asi po 20 rokoch, takže skoro ako keby som to videl prvý krát. Nedávno som si pozrel bad ass. A pačila sa mi naháňačka autobusov. Z ľútosťou som ale zistil, že to bolo okopírované z Red Heat. Inak tri hviezdičky. Kulturista hral aj v oveľa lepších filmoch. ()

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy