Motorkářský gang "The Bombers", vedený ničemným Ravenem Shaddockem (Willem Dafoe), unese rockovou hvězdu Ellen Aim (Diana Lane). Její osud leží v rukou netradičních hrdinů: žoldnéře Toma Codyho (Michael Paré) a jeho pobočníka, ochmelky McCoye (Amy Madigan). Společně s Elleniným manažerem, Billy Fishem (Rick Morranis) se pustí do světa deštivých ulic, žhavých bouráků a ostrých zabijáků. OHNIVÉ ULICE - tento kultovní film vyniká nejen skvostným hereckým obsazením, ale také hity Stevie Nickyho, Toma Pettyho a Ry Coodera, které nazpívaly takové hvězdy jako The Blasters či The Fixx. (oficiální text distributora)

Vitason

Kdepak, Walter Hill prostě umí. Ohnivé ulice jsou poctivé a hlavně zábavné béčko, které má několik zbraní, kterými může zaujmout. Tou první je do posledního detailu vychytaná vizuální stránka, jež má kryta záda stylovým střihem. Druhou zbraní je parádní, řízná hudba. Další součást arzenálu tvoří solidní obsazení. Ať už se jedná o do kožených pumpek oděného Dafoa, o krásnou Diane Lane, nebo o sympatického Michaela Parého, kdo by se tehdy nadál, že skončí jako dvorní šašek Uweho Bolla. Na Warriors to sice nemá, ale je to svižné, zábavné. A to je co říct, protože ruku na srdce té akce tu zase tolik není. ()

Chrustyn

Méně známá "osmdesátka" plná ulízaných motorkářů a bouchačů, kteří se rádi prohazují skleněnými výlohami a to vše ozvučené klasickou "osmdesátkovou" hudbou. Michael Paré ve formě a mladičká Diane Lane ale bohužel také docela nuda. ()

rikitiki

Úžasně nesympatický hlavní hrdina, který je mixem rozhárance a surového macha. Motorkáři vypadají přesně jako motorkáři ve filmu - uměle drsně. Film ale dobře vystihl atmosféru rockových klubů. /15. 1. 2011/ ()

Roman.Ticka

Zvláštní retro road movie o střetech dvou pouličních gangů, kdy pravidla ještě měla obecnou platnost a charakter nebyla jen vlastnost v učebnicích psychologie. Vycházející hvězdička Diane potešila a Michael Paré, kde ten se ztratil??!! ()

J.Connor

Jako obvykle u starší Hillovi tvorby mohu jen vypustit archetypální Aukro komentář : Děkuji a d o p o r u č u j i ! ()

SOLOM.

Nejlepší na celém filmu jsou zpívané pasáže a samotné písničky, což je docela úlet na to, že jde o akční kousek. Samozřejmě nesmí chybět romantika – no zas na druhou stranu na mladou Diane Lane se pěkně dívalo, já tuhle herečku v mládí žral. Michael Paré se svými kšandami se snažil co mu scénář dovolil, bohužel se tu viditelně snažili tvůrci dost šlapat na brzdu, takže nějak moc násilí tu neuvidíme. Pár pěstních soubojů, nějaká ta střelba, výbuchy aut a motorek a finální souboj s kladivy – to je ovšem vše. Trošku chabé a nezachrání to ani šílený Willem Dafoe v latexu, ani ta striptérka na baru, co z ní byli všichni motorkáři totálně v prdeli (no vlastně kvůli její prdelce). Při pohledu na ty účesy jsem si taky hned vzpomněl na Pomádu…Škoda, že tu víc prostoru nedostala Amy Madigan, její postava alespoň nešla pro ránu a tvrdá slova daleko, bohužel kromě záchranné akce moc prostoru nedostala…Co se kvality filmu týče, tak podprůměrná záležitost, jednu hvězdu navíc dám za úvodní písničku a Diane Lane. 50% ()

erl

I když mi na tomto filmu pár věcí úplně nesedělo , tak Hillova stylová režie , rock n rollový feeling a neuvěřitelný cit pro komiksovou estetiku , které se jen tak žádný režisér nevyrovná to vždy vyžene do velice kladných čísel. Navíc Dafoe je super a nějak nechápu proč Paré skončil tak jak skončil když talent rozhodně měl. ()

corpsy

Rock´n´rollový akčňák, zastrešený mužmi z fachu - Hill, Gordon, Silver ( 48 HODÍN ). Zabudnite na nejaký inteligentný scenár, v ponuke je len akcia a výdatná porcia pulzujúcej hudby. Do toho skvelá, vtedy mladá generácia hercov ( Paré, Lane, Paxton, Dafoe, Moranis atď ) a výsledkom je kultovka, ktorá má svoje nezastupiteľné miesto v kinematografii. ()

ledzepfan

Něco do sebe to má. Pár fajn songů, hezký ženský, mladého Dafoea ve formě, sympaticky svérázný rukopis.. Jen mi nesedla ta stylizace a pocit, že se vlastně o nikoho nemusím strachovat a být napnutej, protože to určitě skončí jako všechny podobné pseudo-retro-romantické muzikály. ()

Luke7

Označil bych tento film směle za "B-éčko". Mix žánru zcela šílený - hudební, akční, romantický. Dialogy a celý děj je postavený nahlavu. Pochopím, že někomu se možná líbí hudba, zpěvačka, šéf gangu (W.Dafoe), rvačka na konci, ale celé to nemá áni hlavu ani patu. Nechápu vyšší hodnocení jak 3*. ()

kaylin

Tak tohle je pecka! Skvělý nádech osmdesátek, parádní hudba, která mě dostala hned a do toho Michael Paré a Willem Dafoe v jedinečné formě! ()

mandelbrot

Komu by vadil nic moc děj a prkenní herci, když je to tak neodolatelně stylové. Dokonalá koncertní čísla rámující film, bitka s kladivy, motorky a auta explodující po výstřelu, a tak by se dalo pokračovat. Znamenité rokenrolové béčko. ()

Derek

stylovy start, slusny 80'tkovy soundtrack, dobra atmosfera a vyprava ale totalne drevene herecke vykony vsetkych zucastnenych ktory hlaskuju tak sucho ze az to hranici s parodiou namiesto drsnostou, na cele s nevyraznym michaelom pare (s ktorym sa pocitalo ze bude tahunom pripravovanej trilogie pribehov o tomovy codym, ale po financnom neuspechu z toho nic nebolo)... a wtf preco musime pocuvat az 4 pesnicky v ich plnej verzii??!! ()

vegetol.mp

Tenhle film má jedinej problém. Úvodní song Nowhere Fast je natolik geniální, že všechno, co následuje, už je vlastně emocionálně o třídu horší. Ale i tak je to slušná jízda. Kdyby se to nicméně točilo dneska, místo Parého tam povinně hraje nějakej asiat a místo Laneový trans syn Magica Johnsona. Naštěstí tenhle film vzniknul v době, kdy měli lidi ještě všech pět pohromadě. ()

kagemush

Ty gumový Dafoeovi jégrovky a rokec za to stály,ale jinak by to byl čistej odpad (ani Moranis mě tentokrát nebavil,a to už je co říct,-proč už dávno někdo Hillovi neřek,ať režíruje jen střílečky a zbytek filmu nechá asistentům,--a že to celý měla být sranda?,-možná měla být) ()

lekr

Kultovní akčňí béčko z dob, kdy byl Michael Paré ještě prvoligovou hvězdou, Diane Lane sexy a Walter Hill věhlasným režisérem, které vyniká hlavně skvělou akcí, hereckými výkony a překrásnou hudbou. Závěrečná písníčka mě dojímá ještě dnes. Díky za něj, Waltere! ()

Joe321

A Rock & Roll Fable... titulek v úvodu, který přesně vystihuje tuto drsnější obdobu Pomády. Kde Streets of Fire ztrácejí na příběhu, neskutečně získávají na hudbě. Hlavně úvodní a konečnou písničku bych okamžitě zařadil do vrcholu, jak hudby stvořené pro film (podepsaní Holly Sherwood a Jim Steinman, spolupráce s Bonnie Tyler a Meatloafem, což je z hudebního stylu jasně znát), tak i do vrcholu vůbec 80's, které tady spíše tíhnou díky dobovému zařazení do 60's. Určitě doporučuju milovníkům oldies jen kvůli hudbě: http://www.youtube.com/watch?v=nEV1B7RcJC4 a http://www.youtube.com/watch?v=T3ZrNz83meA ()