Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiální text distributora)

StarsFan

Přiznám se, že jsem o tomhle filmu v životě neslyšela, dokud nám ho náhodou nepouštěli v letadle. Příběh režiséra Taranskyho, který si jako svoji hlavní hvězdu vytvoří počítačovou bytost, mě dokázal strhnout jako máloco. Navíc dokonale popisuje dnešní světově hollywoodskou atmosféru, kdy lidi blázní po úžasné herečce, aniž ji znají, milují ji, ačkoliv ji nikdy neviděli, a tvrdí, že ji potkali, ačkoliv neexistuje... prostě film, který má něco do sebe a určitě tomu pomáhá i psychicky zlomený Al Pacino. ()

betelgeuse

Přetáhlé, užvaněné, nevtipné. Námět téhle hollywoodské parafráze frankensteinovského mýtu by možná vystačil na epizodu Simpsonů, ale rozhodně ne na 2H film. A vůbec, Andrew Niccol začíná připomínat svého hrdinu - taky točí pseudovýpovědi, na které nikdo nechodí. ()

3DD!3

Dokonalé, vtipné, chytré a současné. Špičkové herecké výkony, hlavně Al Pacina a Rachel Roberts jen podtrhují režisérskou virtuozitu Andrewa Niccola. Skvělý příběh, skvělý film. Co víc dodat? 100% ()

Le_Chuck

Majster kompozície obrazu síce ešte len ladil formu na Lord of War, ale aj tak je S1m0ne príbehovo veľmi zaujímavá a štýlom rozprávania veľmi pohodová komédia. Síce sa streba obrniť tučnou vrstvou nadhľadu, ale film sa odmení. Naozaj to nie je o 5 a 1/4 palcovej diskete s nápisom Plague. Originalita sa cení. 75% ()

castor

Je ničím. Jen jedničky a nuly. No jo, mít hvězdu ve filmu, která toho příliš sama od sebe nenamluví (hlavně nekecá do práce), nepotřebuje největší přívěs na trhu a vystačí si s málem, je minimálně výhrou!! Mírně uvadající režisér Viktor Taransky o tom ví své. Jeho zcela nová top herečka je extrémně plachá a.. tak trochu virtuální. Inteligentní a cíleně provokativní snímek, který si pohrává s hollywoodskými postupy a trendy, nejednou zabrnká na satirickou strunu, kdy se nakonec vše obrací proti samotnému Viktorovi, který se sám stává obětí celé lži. Andrew Niccol, milerád si pohrávající s tématy mystifikace či konspirace, tak vytváří přehnanou filmovou modlu, jejíž osudy nicméně nutí k zamyšlení. Námět výborný, zpracování pokulhává!! ()

Trellíno

Velká škoda těch několika hloupostí při veškeré manipulaci s počítačem, jinak bych se čtyřmi hvězdami neváhal, ale ptákoviny to jsou do očí bijící. Jinak se jedná o velice příjemný a originální film s tradičně výborným Al Pacinem, který rád uvidím znova. Celkově zhruba za 70%. ()

Pepinec

Když večer usínám, občas si se zavřenými oči představuji, že mám ve sklepě zamčeného něco takového. Virtuální svět s virtuální královnou, což ve spojení znamená virtuální život. Andrew Niccol skvěle vystihl moment, kdy se člověku může vše zbortit. Nemyslím si, že by v dnešním světě platilo pořekadlo "lež má krátké nohy", je však příjemné alespoň na chvíli doufat. ()

JohnnyD

Ostrá kritika médií, filmových hviezd a aj samotných divákov, ktorý sa ich obľúbeným hviezdam pomaly snažia "dostať do riti". PS: Bolo mi už predtým podozrivé, že Sarah Michelle Gellar je až príliš dokonalá ... ()

Boogeyman

Jako obyčejná komedie s klasickým humorem to rozhodně neuspěje! Vtípků k zasmání by tu bylo žalostně málo! Síla filmu spočívá v téměř dokonalé satiře a alegorii na bulvár, média a Hollywoodskou filmovou mašinérii! V tomto ohledu je film perfektní a spousta narážek přímo zahřeje u srdce (vymyšlené dětství, snaha zničení Simoniny kariéry vyvolá mnohem větší ohlas => pokud tě chtějí, tak jdou slepě za tebou, snahou o Simoninu fotku novináři poráží stoly až skončí v bazénu.....). Díky těmto "vychytávkám" lze odpustit (jasně úmyslné) zjednodušení Simoniny technické stránky, kdy její ovládání zde nemá nejmenší podobnost s možnou skutečností! Samotná Simone je jako virtuální postava také dokonalá - a to dokonalá doslova, bez vady, která by jí dodávala osobitost - což je další narážka na dnešní Hollywood! Když se jí osobnosti dostane, tak to fanouškům nevadí! Al Pacino je skvělý herec, ale po celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že do této role se příliš nehodí a že by v ní lépe vynikl Robin Williams! 7/10 ()

Deimos

TV/// Obsazení 10/10 Děj 10/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +příběh, námět, Al Pacino a jeho herectví, režie a taky Evan Rachel Wood jako fantastická dcerka -no původně jsem myslel, že to bude více sci-fi, ale to zas tak nevadí/// Jsem nesmírně uchvácen. To je po dlouhé době první film, u kterého jsem před televizí stál a nemohl se od děje odtrhnout. (A to jistě uznáte, že když ČT1 nedává ve filmu reklamy, může to být do jisté míri problém .-)). Prostě fantastické. Rozhodně však nesmíte uvažovat nad tím, jak Al Pacino pracuje s počítačem a nebo jak se mu daří režírovat s celím štábem bez účasti hlavní herečky, aniž by do toho byl někdo zasvědcen. Od režiséra je to však provotřídní mystifikace a v každém ohledu nahlodává zajímavé téma. Tento film mě překvapil a vyhrál to u mě./// Celkem 90%/// ()

HAL

Zajímavé, relativně chytré, leč je vidět že Niccol až tak moc chtěl protlačit tu "svou" myšlenku, až se mu pod ní místy film trochu hroutí a je svou naivitou až (nechtěně) směšný. 7/10 ()

misterz

Svojou podstatou námetovo dosť uletená komédia, na druhú stranu však ani nijak neurazila, pričom treba uznať, že jej originalita nechýba. Navyše tu hrá Al Pacino, ktorý dokázal dať tejto akejsi alegórii na Hollywood, bulvár, sociálnu smotánku a ľudskú zaslepenosť hraničiacu až s fanatizmom výraznejší rozmer. Žánre ako fantasy alebo sci-fi sú tu naozaj namieste, alebo ani nie? To nech si každý posúdi sám. 65/100 ()

Goldbeater

Andrew Niccol už mě jednou uchvátil filmem Gattaca, a tak jsem přecijen čekal, že S1m0ne aspoň nezklame. Ač snímek působí místy mírně fantasmagoricky a přehnaně komediálně, dokázal mě do sebe dokonale vtáhnout. Výkon Ala Pacina je velmi dobrý a hlavně výmluvný. Pak je tu samozřejmě Rachel Roberts, o které se snad ani nemusím zmiňovat. Jedna z nejsympatičtějších neexistujícíh postav filmového plátna. No a konečně děj (ve skvělém Niccolově scénáři), kde masy lidí dokážou propadnout falešné mánii, mi přišel dost aktuální a vtipný. Zaručeně velmi zábavná a sympatická komedie. ()

sochoking odpad!

Film je podľa mňa zbytočný. Stojí a padá na Al Pacinovi, ktorého Viktor bol jednou z najdebilnejších postáv, aké som kedy videl. Takéto chujoviny by mali byť prepchaté humorom, až by ste z kresla lietali na zem, alebo by sa nemali točiť vôbec! ()

dzej dzej

Režisér Viktor Taransky a jeho pixelová diva, která ohromila mediální bezkontakotvý svět. Andrew Niccol natočil vizuálně bravurní podobenství o umělecké krizi, o nelítostném světě filmu a především o nekonečné moci médií. Výborný je Al Pacino a stejně i pseudointelektální rádobyumělecké filmové bláboly, kterými se jako režisér prezentuje. Bezpochyby narážka na evropskou tradici "náročného" filmu, což dokazuje i jeho příjmení - Taransky. Křestní jméno Viktor zase odkazuje k jinému velkému tvůrci, Viktoru Frankensteinovi. ()