Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiální text distributora)

Dale

Mohla to byť výborná kritika pomerov v Hollywoode, ak by to nebolo také naivné. Jasné, v dnešnej dobe digitálnych technológii nie je problém nahradiť hercov vytvorenými hercami, ale aby to všetko dokázal režisér utajiť pred celým filmovým štábom... Či robil aj kameramana, osvetľovača, zvukára a klapku? Celé to bolo dosť nezmyselné a je zvláštne, že nikoho ani nenapadlo sa zamyslieť, či vôbec tá hviezda existuje, keď ju nikdy nikto nevidel. A tie Oscary, to už bolo na mňa moc. Z tých ukážok by to skôr bolo na Zlatú malinu, ten herecký prejav bol čajový. Aj Pacino už herecky pôsobí dosť vyšumelo. 50% ()

JohnCZ

Zábavná satira na Hollywood, která v určitých ohledech sklouzává do přílišné naivity a to na celkovém dojmu z filmu dost ubírá. Herecky ale super. Al Pacino je frajer jako vždy, Rachel Roberts je skvěle umělá a oko potěší mlaďoučká a miloučká Evan Rachel Wood. Šlo by z toho vytřískat ale asi i něco víc. ()

Crazer

Musím konstatovat: Skvělé ba i přímo dokonalé! Tento film představuje originální nápad, který je výsledkem toho, jak člověk propadne závislosti. Čím více člověk chce, tím je to pro něj horší. V tomto filmu je velice zábavnou formou zachyceno davové šílenství, sahající ke kontinentálnímu až k celosvětovému po jedné fiktivní figurce. V jistých momentech jsem se opravdu nekontrolovatelně zasmál, jak má být ve správé komedii - navíc s Al Pacinem (a to se jen tak nevidí). Jasný důkaz toho, co dovede provést moderní počítačová technologie. Komedie, která si mě opravdu získala. Komedie, která se ke konci mění v drama, částečně až místy ve smutnou záležitost. Avšak nenechte se mýlit :)) ke konci jsem byl opět příjemně překvapen. Sečteno, podtrženo. VIRTUÁLNĚ NAVŽDY! ()

liquido26

Al Pacino coby novodobý doktor Frankenstein vytvořil člověka. Stvořil počítačovou hvězdu, Simone, a udělal totální blbce z celýho národa, který sežerou i to, když někdo řekne, že by se ze škol měly udělat střelnice. A kdyby Viktor nasral na dámský kalhotky a hodil to mezi lidi a řekl, že to patří Simone, lidi by se pozabíjeli, aby doslovně sežrali i to. Bravo Viktore Taransky, bravo Ale, bravo Andrew Niccole. Simone sice není možná Pacinův nejzásadnější film, ale je to skvělej film na pobavení se a na oddych a taky trochu na zamyšlení. ()

corpsy

V Hollywoode je to proste tak a na začiatku tohto filmu, vám to pekne, na rovinu ukážu. Dá sa povedať, že tento vyše dvadsať ročný snímok, je aktuálnym a až varovným ešte viac v dnešných časoch, keď sa už výstražne zdvíha prst nad sofistikovaným použitím AI technológií v rôznych štádiách tvorby filmu ( už to nebudú len vizuálne efekty, ale aj samotné scenáre ). Snímok samotný je treba brať viac ako satiru, než komédiu, či drámu. ()

Kryton

Jeden z nejhorších filmů s Pacinem co jsem kdy viděl. Pacino si ani nebyl schopný vzít jiný obličej než unavenýho opilce. Samotná alegorie o filmovém průmyslu a hypu e-hvězd je zde nudná jako veškerý reality show. ()

SaNcHeZ_cz

Kdo s čím zachází, s tím také schází. Aneb jedna svatá pravda o tom, jak jedna lež může přerůst kapacity člověka a sám člověk by si neměl hrát na boha. Niccol natočil (ostatně jako vždy) vizuálně podmanivou komedii s hořkým nádechem o zoufalém muži procházejícím krizí a jeho ideální spáse z jedniček a nul. Nikdy ovšem není vše ideální a bezchybné aneb Niccolova společenská kritika která odráží nejen zásadní lidské otázky ale reflektuje i nahnutou mentalitu současné společnosti. ()

Alqarin

Čím dál aktuálnější a hrubě nedoceněná. Niccol chytře útočí na víc rovinách (digitalizace, divácká povrchnost, komerce) a všechny mu vychází a napodruhé jsem konečně mohl ocenit i jeho trademarkové vychytávky, aneb starý káry a žlutý filtry. Ideální kontrast s tím, jak strašidelná tahle potenciální budoucnost je. Přijde vážně čas, kdy se ve filmech bude digitálně upravovat a vylaďovat každá pitomost a štáby zleniví, jelikož se všechno dodělá v postopro? Počkat, on už vlastně přišel... ()

GodComplex

Jaktoze je to modry??? Tezce nedocenena dokonalost, famozni namet, excelentni herectvi, skvela hudba, zasadni myslenky, dokonce jsem se u toho nekolikrat silne zasmal, coz se vetsinou nedari docilit ani regulernim komediim. Sila umele vytvorene persony. Pro me obrovske prekvapeni a necekany masterpiece. Doufam, ze se Niccol vrati k top kvalite svych ranych del, protoze posledni dobou mu to zacalo kapku skripat. 9/10 ()

Freemind

Ukrutně jsem se zklamal - protože jsem naivní blb. Věřil jsem panu Niccolovi, protože mne uchvátila Gattaca, coby jemné a inteligentní sci-fi. Věřil jsem mu také, protože Obchodník se smrtí bylo vcelku dynamické drama. A potřetí jsem věřil, že ať už půjde režisér libovolnou z těchto cest, vždy si poradí. Dobře mi tak. Simone je plytká jako jarní kaluž, oproti zcela organické a úsporné Gattace tady ze všeho lezou barevné filtry a kulisy, nikdy bych neuvěřil, že je tento film o pět let mladší, než Gattaca - spíše naopak. Hudba je rušivá a amatérská. Epizodou samou o sobě jsou technické motivy ve scénáři, který musel napsat někdo zpola nebo úplně retardovaný. Z toho pramení i trapnost "vtipných" scének. To by ale ještě na pořádný průser nestačilo - hřebíkem do rakve jsou toporní herci, zde konkrétně totálně všichni kromě Ala a Winony. Režisér se asi zbláznil, když do postavy "nejlepší, nejkrásnější a nejcharizmatičtější" herečky v dějinách obsadil tupou, strnulou a - omluvte můj slovník - vyblitou panenku, která si nikdy v žádném filmu předtím ani potom neškrtla. Díky Bohu. Kdybych sledoval umělecký film s touto figurínou, dozajista bych plakal, ale asi sotva dojetím. Strašně mne to rozhořčilo - Niccol dokonce nevyšlápnul k žádnému poselství ani alegorii, látku doslova vykuchal a naplácal na talíř, přistoupil k ní tak barbarsky, jak to jen šlo. Tohle není nějaké sarkastické komentování reality - spíš jen na hranice únosnosti roztažená epizoda Krajních mezí. Na komedii to nebylo vtipné, na sci fi to bylo prostoduché a naivní, na moralitu - povrchní a odfláknuté. Cos mi to udělal, Ondro, cos mi to udělal ... ()

ABLABLABLA

Nastal čas se začít učit na zkoušky, což pro mě automaticky znamená srát na to a jdu psát resty (rozuměj kotel komentářů během jednoho dne) na csfd.... Možné SPOILERY. Na S1mone jsem se dívala vlastně z nouze, protože v autobusech SA moc filmů, co by mé oči nespatřily není a cesta do Paris je dlouhá. Nakonec se ze Simone vyklubal velmi povedený snímeček, který mě překvapil a potěšil. Na filmu mě hlavně hrozně upoutávaly a lahodily mým očím ty promyšlené malinké detaily. Např. když tam ten "šílený počítačový génius" beznadějně stál, že mu nechtěl rejža zavolat a on věděl, že umře kvůli zhoubnému nádoru v oku a najednou za ním v pozadí projel velký bilboard s okem. A těch detailů s oky tam bylo více, třeba i když mizela Simone, nebo se vracela zpátky, tak vždycky poslední nebo první se objevilo oko a čirou náhodou to pravé stejné jako u vědátora. Byla tam spousta i komických nebo teda humorných scének a gagů. "She's good. You can hardly tell she's reading it." - když bylo totálně vidět to mžikání očima po řádcích:) Nebo když do telefonu řekl, že už mu věřitelé klepou na dveře a najednou někdo zaklepal a on začal zdrhat - "I'm not him!!!!". Vtipná scéna mi hrozně přišla i když se snažila jeho ex aka producentka vyzvědět, jestli Simone nepotřebuje limuzínu, maskéry, kadeřníky, kostýmy či kaskadéra na pád z letadla. Záchvat smíchu jsem dostala, když ten pošuk z novin sahal na záchodové prkénko, protože si myslel, že na něm Simone seděla a povzdechl si, či jak čuchal ke kartáčku, který předtím rejžovi spadl do hajzlu. Každopádně šlo vidět, jak tomu Taransky postupně propadal... začínal to přehánět, že se opravdu jak kdyby sám stával Simone, parfémy, fotky, živý koncert, na to že ze začátku říkal, že se nechce moc propagovat, to působilo divně. No a v závěru jakože vážně? Jeho dcera je asi úplný počítačový Bůh, když vidí disketu s nápisem viru, třikrát klikne a najednou se to celé vrátí, i přestože harddisk, na kterém to celé bylo uložené tam nebyl... jasnéééé :D Ještě jedno musím dodat a to, že film měl naprosto úžasný soundtrack. ()

rt12

Tohle byl zvláštní film, vymazlenej do detailů. Kápek mi vadila představitelka Simone. Přesto palec nahoru. ()

Desperado

Tak o takomto filme som vždy sníval a Niccol mi môj sen splnil takmer do bodky. Komické, tragické, napínavé a hlboko ľudské. Škoda toho záveru, ale taký škrabanec ochotne odpustím tvorcom za takýto skvelý filmový darček. ()

katuska138

Neuvěřitelně originální námět, naprosto neobyčejně zfilmovaný. Rachel Roberts byla naprosto kouzelná, jako kdyby ani nebyla z tohohle světa. Sci-fi, které vypadá tak neskutečně opravdově, až to nahání husí kůži. Ani nevím, co bych vytknula, možná trošku ten závěr, asi bych to utnula tak patnáct minut před koncem, bylo by to zajímavější, ale drastičtější. Ten happyend tomu prostě neslušel. ()

CageDepp

Al Pacino nevezme jen tak nějakou blbost, což se tady ukázalo. Evan Rachel Wood znám hlavně z WestWorldu takže ji neznám, jako mladou a tady jí to moc slušelo. ()

Skip

Tohle byla v podstatě taková bezduchá ptákovina. Aspoň to ale bylo natočené tak, že se člověk nekouše nudou. ()

higuain

Jak já to vidím, Simone je trochu nedoceněná, ale Niccol si za to v zásadě může sám, protože děj filmu velmi často překračuje hranice uvěřitelnosti. Přesto kladné pocity převažují, alegorie to je zábavná a snad právě díky té očividné nadsázce lze odpustit logické chyby. ()