Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiální text distributora)

Anderton

Andrew Niccol je pre mňa v súčastnosti popri Shyamalanovi a Kaufmannovi najoriginálnejší scenárista a režisér a potvrdzuje sa mi to pri každom jeho filme. Pri Simone mal aj velké šťastie na hercov, výkon Pacina je minimálne na nomináciu. Či je príbeh v reáli realizovatelný, som príliš neriešil, nerobil to ani režisér. No uvidíme za pár rokov až desaťročí, či sa kinematografia nevyvinie náhodou týmto smerom. Pokial si Schwarzenegger vypýtal za T3 30mil dolárov a pojde to takto ďalej, nič iné producentom neostane. ()

Tomco

Náhodou mne sa to páčilo. Už len prítomnosť veľkého Ala ma takmer automaticky strhne, ale, aby to zas nevyznelo moc hlúpo, uspokojil ma aj samotný príbeh. Z môjho pohľadu vydarený film. ()

Vitason

Nafoukaný herec je noční můrou každého režiséra, snad to bude jednou i moje noční můra. Za to Simone je splněným snem každého režiséra, snad to bude jednou i můj sen:-). Simone je počítačem vytvořená herečka, která svému režisérovi Viktoru Taranskému (že by Andrej Tarkovsky?) přinese rychle slávu. Andrew Niccol pomocí Simone vyjadřuje svůj postoj k natáčení filmu a sám se stylizuje do hlavního hrdiny. Ukazuje nám, že je důležitější režisér a jeho umělecký záměr než zhýčkaná hvězda a zisk z filmu. Film je o to mrazivější, že v dnešní době všech těch JarJar Binksů a Silver Surferů je toto téma aktuální. Třeba to nebude trvat dlouho a opravdu animovanou postavu nerozeznáme od živé. Sice by pak herci neměli co žrát, ale konečně by vládl tvůrčí záměr. Simone funguje skvěle jako drama o režisérovi, kterého ničí jeho na-slovo-poslouchající herečka a její sláva. Na druhou stranu jako komedie o režisérovi, který maskuje neexistenci své dvorní herečky, moc negunguje. Rozhodně se jedná o zajímavý film s dobrou myšlenkou a dobře hrajícím Al PAcinem. ()

FrodoF

Nebylo to špatné (kor ten začátek), Pacino byl tradičně dobrý, jenom kolem půlky film trochu ztrácí temto, proto "jen" 3*. ()

klerik

Vynikajúce takmer sci-fíčko, ktorého výsledný efekt trochu oslabuje fakt, že (podobne ako pri skvelom Truman Show) ide o takmer komédiu. Inak fajn zážitok... ()

iamek

Jak jsem Simone viděl, hned jsem si vzpomněl na snímek Tintinova dobrodružství. Protože tohle je prostě budoucnost Hollywoodu a Andrew Niccol tímhle snímkem trošku předběhl dobu i když trošku očekávanou. Mám rád, když si někdo z Hollywoodu dělá srandu a Niccol si tu srandu dělal celou stopáž. Chce to asi odvahu. ()

SeBig

Dvě hvězdy za námět a za Pačína. Zpracování a ta herečka (z který se mohl každej v tom filmu posrat) teda nic extra, ale chápu že kvuli Pačínovi, už neměli prachy na pořádnou herečku, ale spíš bych to prohodil s tou Winonou, když už tam teda hrála. ()

Chrustyn

Aby se režisér Al Pacino dostal opět na filmové výslunní, musí si stvořit novou hereckou hvězdu, která však ožije pouze v hlavách počítačů a nakonec hrdinovi přeroste přes hlavu. Velice zajímavý snímek se standardně skvělým výkonem Al Pacina a osobitou režií Andrewa Niccola. Bohužel prvotní nadšení a jedinečnost, upadá v celé druhé půlce filmu. ()

heyda

Sympatický sci-fi komediální kousek s nádechem romantiky. Úplná bomba to sice není, ale na 4 hvězdičky to má... ()

mat.ilda

Honba za chimérou vlastní jedinečnosti v kulisách falešných iluzí, prostoupená lží, které spíš uvěří sto tisíc lidí, než jeden člověk... Podnětná a nápaditá, škoda jen, že ne více ad absurdum dotažená kritika popkulturních fenoménů. ()

Flego

Pre mňa príjemné prekvapenie, po dlhšom čase opäť slušný filmík z filmového prostredia. Pravdou je, že taký herec ako Al Pacino dokáže utiahnúť aj priemerný príbeh. Väčšie ambície snímok asi nemal, ale ja som sa pobavil. ()

Roman.Ticka

Nevím co tady neštymovalo, ale bylo to jako lámání zubů u pily, která přece řeže jen nejkvalitnější dřevo, tak proč sakra?! Satirický pojatý snímek o pozadí filmových studií by se dal zpracovat daleko lépe. Takže hodnocení vyčerpal největší guru AL PACINO, který utáhne i příběh o slepici na posedu. Zvláštní paradox, že právě představitel Taranského, je typickým příkladem stigmatu zvaného hvězda, co pozvedne i největší propadák! :-) ()

honajz

Mně se to hodně líbilo. Posedlost režiséra vlastní virtuální herečkou je díky Al Pacinovi nejen uvěřitelná, ale má i určité mrazivé kouzlo a jistou nadčasovost námětu. ()

anais

Al Pacino skvělý, vizuálně jak už je u Niccola zvykem vytříbené, ale vtipné to moc není, i když se to dost snaží. ()

Thomick

"The escalating violence, tragic loss of human life and threat of all-out war was overshadowed today by the announcement of the Oscar nominations." --- Rok 2002. Neni možný ... Andrew Niccol je zkrátka neobyčejně hravym vizionářem, jemuž v Hollywoodu těžko někdy někdo bude stačit; tady je další důkaz. Vždyť už jen ta jednička a nula v názvu filmu - takovym teenagerum trvalo dalších nejmíň pět let, než na tom postavili svou "trendy" korespondenci. :)) Co se zbytku týče, utváří vlastně takovou netradiční "převlekovku" v tom smyslu, že hlavní hrdina postupně čím dál viditelněji splývá s vlastnim výtvorem, a přes zdánlivou ležérnost snímku tak vytváří prostor pro nepatrnou gradaci a nakonec i neodolatelně "kafkovský" předfinále. S1m0ne vůbec obsahuje celou řadu delikátních drobností, který je radost si postupně vyzobávat, a je jedině politováníhodný, že - jak vidno z komentářů - ne každej na to tady měl chuť. --- "I Love You ... L.A." ()

Xeelee

Po druhém shlédnutí film pořád stimuluje to co mám mezi ušima zajímavými otázkami, ale nelogickej a nereálnej scénář je strašně nedomyšlenej. A dokonce s pár WTF momenty. Všimněte si jaký paměťový médium strká Tarkovský, ehm, Taransky, do počítače. A to co provedla dcerka bych chtěl umět taky :D A tak celkově pochybuju, že by se moh kolem jedný dobrý herečky strhnout takovej povyk. O tom, že pravdu by nešlo moc dlouho utajit, nemluvě. ()

Ilicka

Výborný Al Pacino jako šílející režisér Taransky a v každém záběru krásná Winona Riderová coby dokonalá herečka SIMONE hrají pod taktovkou satirika Andrew Niccola, režiséra zodpovědného za Obchodníka se smrtí. Tentokrát se kritizuje filmový průmysl, přidušený komercí, kulty osobnosti a nezničitelnost popkulturních ikon. Závěr podobně jako u Obchodníka je velmi děsivý, když zbožňovaná avšak neživá SIMONE s imaginárním dítětem Taranského ovládaná jeho ženou a dcerou oznamuje počátek své politické kariéry. ()

Morholt

"Všetko je podvod, aj tvoje oči sweet Marilyn......" zpívala slovenská punková legenda Slobodná Európa a na Simone to sedne jak půlky na hrnec. Niccolovi se podařila parádní trefa do vlastních řad a mnohým hercům možná zatrnulo. Ono je totiž digitální herec levnější než ten skutečný a je jen otázkou času, kdy simulace budou od opravdických lidí k nerozeznání. No a pak už je jen skok k prvnímu filmu a s úspěchem se s digitálními herci roztrhne pytel. Angelinu s Bradem jako šatnáře asi nepotkáme, ale za nějakých 50, 60 let..............kdo ví. 80% ()

Richie666

Gattacu jsem ještě s jistou dávkou sebezapření snesl, ale z tohoto už se mi chce vážně zvracet. Začínám si myslet, že Andrew Niccol je sprosté slovo. V životě už o jeho film nezavadím, to si pohlídám. ()

maseer2

zajímavě podaná "parodie" na Holywood, showbyznys, bulvár a všechny tady ty mánie okolo celebrit.. snímek tohle všechno trefně ironicky kritizuje a zároveň řekl bych tak trochu varuje před dnešní dobou, kdy mají média obrovskou moc.. no vážně - co když Al Pacino neexistuje? :)) ()