Walter Coleman je bázlivý čtrnáctiletý kluk, kterého o prázdninách roku 1962 odveze chamtivá matka Mae na zchátralou farmu podivínských strýců Huba a Gartha McCanna, o nichž se šeptá, že ukrývají velké bohatství. Ani on ani svérázní muži nejsou příliš nadšení. Když však Walter zjistí, že ho matka oklamala a není k zastižení, nezbývá mu než zůstat a zvyknout si na manýry Huba a Gartha, mezi než patří například střelba po podomních obchodnících. Walter je sice bázlivý, ale není hloupý, a tak mu neunikne, že minulost strýčků skrývá nějaké tajemství. A protože na farmě není telefon ani televize, snaží se muži chlapce pobavit historkami ze svého dobrodružného života. Jak se za první světové války omylem dostali do francouzské cizinecké legie, jak se ocitli v Africe, kde se Hub zamiloval do krásné princezny Jasmine, která byla zaslíbena mocnému šejkovi. Jak ji Hub zachránil před nechtěným manželstvím, zuřící šejk vypsal na jeho hlavu odměnu a Garth ho zachránil, přestrojen za nájemného vraha. Jak Hub bojoval se šejkem, vyhrál a získal si jeho respekt. Jsou to tak fantastické historky, že si Walter není jist jejich pravdivostí. Během prázdnin prožije díky strýcům řadu dobrodružství. A pak jednoho dne Walter objeví úkryt, plný peněz. Rozhodne se správně? (TV Nova)

dakarin

Už si ani pořádně nepamatuji, kdy jsem si u filmu takto zabrečel. Asi to bylo u Manon od pramene :-) Vcelku pomalu plynoucí film se specifickým filmovým jazykem. Nenásilná hra s lidskými a morálními motivy, s bezbranným klukem, pomalu odcházejícími muži a starým unaveným lvem. Dávám 100%. ()

Dm1tr1j

Nedám tomu 5 hviezd len preto,že po Interstellare už iný film 5 hviezd dostať nemôže, je tu veľmi malá stupnica nato. Pekné rozprávanie o dvoch statočných mužoch čo si život naozaj nenechali ujsť pomedzi prsty. ()

Biopler

To ako fakt takýto film? Prekvapením je, že sa na ňom podieľajú Caine s Duvallom, a ešte aj s Osmentom, ktorý hrá katastrofálne. Ale o výkony tu neide. Tak hlúpy príbeh, okorenený nevhodnými strihmi na tureckú telenovelu, cez ktorú je nám podsúvaný príbeh dedka keď bol ešte mladíkom... no rozum ostáva stáť. Táto snímka chcela zdieľať morálne dobrá, ale skrz ťažkotonážne klišé v scenári typu "ich láska prežije všetko" či "bola to láska aká je len raz za život, láska na prvý pohľad" sa to akosi celé nepodarilo. A tie pokecy dedka Duvalla s mládežou, kde im akože odovzdáva múdrosti... to akože fakt? Nechápem akej cieľovke malo byť dielo adresované. ()

kondor77

Moje stařičká maminka a tetička film milují (mám proto podezření, že film je primárně určen postarším dámám i s ohledem na herecké obsazení). Hezké čtyři hvězdičky si proto určitě zaslouží. Už i jen proto, že pan režísér co se týče schopností překročil vlastní stín. ()

Dovlatovka

Moc hezký film. Dva veteráni, kteří odehrají svůj standart a jedna dětská hvězda, která musí dokázat, že nemá všechno za sebou. Myslím si, že Osment pořád hraje skvěle. Jenom ta komediální poloha mu zatím moc nesedí. V nejvážnějších momentech (scéna s matkou na mostě) je to stále hodně silný zážitek. ()

Trixi

Nádherný příběh o malém chlapci, který si získá náklonost dvou bláznivých samotářů, kteří střílí na každého, kdo se přiblíží k jejich domu. Skvělý Caine a Duvall se tu mění pod ručkama malého Osmenta a to tak nenásilnou a zábavnou formou, že si mě tenhle film stejně tak lehce získal. ()

waska

Velmi příjemný film s dvojicí skvělých "strejdů" Michael Cainem a Robertem Duvallem. H.J.Osment mě nikdy moc nebral a nebere ani tady. Nevím, co by se mnou udělalo, kdybych se jako mladý dostal do spárů těchto dvou.. :-) Tentokrát se povedl i konec, k slzičkám nebylo daleko. ()

Jonatána

Kouzelný film, který jsem viděla už několikrát a pokaždé ho znovu vidět chci. Pánové Duvall a Caine jsou sqělí. 22.8.2010 opravuji: včera jsem to viděla znovu a přidávám pátou hvězdu. ()

Franc1s

Hned jsem se vcítil do toho malýho kluka a chtěl jsem oba strýčky. Vtipná komedie u které se člověk nenudí, zvlast scénka s lvicí a zahradkaření :D Do toho jeden strýček vypráví příběh a druhý říká moudra života a vychází z toho výtečná kombinace. Až budu v duchodu rád se na tohle podívám znovu :) ()

Fido

Příjemný, laskavý, poetický i úsměvný film o životě, který pohladí po duši nejen poselstvím, ale i hudbou Patricka Doyleho. Už dlouho jsem neodcházel od filmu s takovou pohodou v srdci. ()

E lan

Příjemný příběh s povedenými hereckými výkony a dobrou atmosférou. Byť to úplně nechytne u srdce je to velmi dobrá podívaná, která stojí za těch rozumných 90 minut času. ()

Likan7

Příjemný film, který si prostě jen tak plyne. Haley Joel Osment je sice čím dál tím horší a nesympatický herec, ale pánové Caine a Duvall tu excelují takovým způsobem, a hlavně nenuceně, že to donutí diváka celou dobu se usmívat a přát těmhle chlapíkům pohodový dožití. Emoce film sice občas dojí až moc na sílu, ale mě osobně to ani moc nevadilo. Prostě hezký film. ()

rivah

Příběh chlapce v létě na farmě se dvěma prastrýci - staříky s flintou u boku. Dobře obsazeno, ale jen povrchní historky. ()

KdG

Na můj vkus příliš sentimentální (obzvlášť konec), ale jinak poměrně příjemně plynoucí rodinný film. ()

fojtas

strasne prijemny film..libilo se mi celkove rozuzleni, ze byli v africe, libil se mi vnuk sejka, libila se mi jejich zivotni politika...divim se, ze jsem se o tom filmu dovedel nahodou, dobre podivana...jen osment podle me uz tak nejak nebyl uplne idealni...ale to uz tady prede mnou poznamenavali kolegove:P ()

Rodin

Opět případ zcela náhodně zhlédnutého filmu, ze kterého se vyklubala nečekaně pčíjemná záležitost se skvělými hereckými výkony. Osment mě nijak neurážel a dokonce by mě ani nenapadlo, že by se mohl zkazit, protože si nemyslím, že z něj bude v dospělosti herec. ()