Walter Coleman je bázlivý čtrnáctiletý kluk, kterého o prázdninách roku 1962 odveze chamtivá matka Mae na zchátralou farmu podivínských strýců Huba a Gartha McCanna, o nichž se šeptá, že ukrývají velké bohatství. Ani on ani svérázní muži nejsou příliš nadšení. Když však Walter zjistí, že ho matka oklamala a není k zastižení, nezbývá mu než zůstat a zvyknout si na manýry Huba a Gartha, mezi než patří například střelba po podomních obchodnících. Walter je sice bázlivý, ale není hloupý, a tak mu neunikne, že minulost strýčků skrývá nějaké tajemství. A protože na farmě není telefon ani televize, snaží se muži chlapce pobavit historkami ze svého dobrodružného života. Jak se za první světové války omylem dostali do francouzské cizinecké legie, jak se ocitli v Africe, kde se Hub zamiloval do krásné princezny Jasmine, která byla zaslíbena mocnému šejkovi. Jak ji Hub zachránil před nechtěným manželstvím, zuřící šejk vypsal na jeho hlavu odměnu a Garth ho zachránil, přestrojen za nájemného vraha. Jak Hub bojoval se šejkem, vyhrál a získal si jeho respekt. Jsou to tak fantastické historky, že si Walter není jist jejich pravdivostí. Během prázdnin prožije díky strýcům řadu dobrodružství. A pak jednoho dne Walter objeví úkryt, plný peněz. Rozhodne se správně? (TV Nova)

tomino28

Jsem za každý takový film rád, a to se odráží i na mém hodnocení. Objektivně by to bylo spíš za 3 hvězdy, ale pohodová atmosféra spolu se skvělou ústřední dvojkou "staříků" byla proti. Vysloužilí lvi jsou příjemným filmem, který si nehraje na nic velkého a přesto dokáže diváka nenuceně zaujmout a udržet jeho pozornost. Drobné výtky mám jen k úplnému konci, který je snad až příliš sentimentální. ()

kolly13

Příjemný film, kterému odpustíte pár nelogičností. Užil jsem si staříky, jejich vztah a rozdílnost, která je spojovala. Osment mi je velmi nesympatický a jeho přehrávání chlapecké role mi pokazilo celkový dojem. ()

r007

Film stojí a padá především na výkonech obou staříků. Má svoje silné a slabé momenty, občas jde až do absurdity ( lvice ), občas je hodně vtipný ( spíš černý humor ) a dost často některé postavy jednají nelogicky ( matka ). Ale celkově je to příjemná podívaná, které by asi byla o dost příjemnější, kdyby Waltera hrál kterýkoli jiný kluk než Haley. Má v sobě něco zvláštního, silného, byl jako stvořený pro A.I., ale sem se prostě nehodí. neumí zahrát normálního puber´táka. ()

Kozlowski8

Hezký námět, hezký příběh, ale některé scény v něm, jakoby byly nedotažené a některé zase nevěrohodně bláznivé. Film drží nad průměrem představení Roberta Duvalla a Michaela Cainea. 65%. ()

BadJoke

Pekny pribeh, ktory zaujme. Prvy film v ktorom pre mna Osment nevyzera trapne. Vykony Caina a Duvalla tiez nezaostavavaju, a film ako celok je velmi prijemny na pozeranie. ()

vendulka7

Velmi příjemný film, u některých potrhlostí těch dvou "staříků" jsem se i srdečně zasmála. Nejvíc mně pobavila defektní lvice a zahrádkaření. ()

Jurcekk

Na trikrát som pri tom zadriemal. Mi to nesadlo. Hoci všetkých aktérov mám rád celkom. Prestrihy na rozprávkovo dobrodružnú minulosť boli cez. Čo už. ()

doogiemus

Tieto sekáčové levy stáli za to. Síce Haley stále vyzeral a hral ako v Šiestom zmysle, a občas ma tie jeho výrazy trochu štvali, ale dalo sa. Nedokázal som od filmu odtrhnúť zrak. Strýkovia to zahrali super...sú to legendy, ktorým ťažko niečo vytknúť. Tá Old school má čo naučiť našu premarvelovanú generáciu. Pri pozeraní ma ešte napadol aj jeden super verš: Príslovia 18:24 - "Sú blížni, ktorí privádzajú do záhuby, a sú priatelia, ktorí sú oddanejší ako brat." Nuž, vrelo odporúčam. ()

VitaG

Velmi příjemný a neagresivní film. Herci hrají dobře (ústřední dvojice Duvall, Caine přinejmenším výborně), scénář krásně nasládlý a při historkách těch dvou dědů si přejete, aby to byli alespoň na chvíli Vaši dědové. Konec je sice trochu sentimentální, ale to tomuto filmu nakonec vůbec neškodí. Příjemné i na více shlédnutí. ()

HororSamael

Dva strýčkové, velmi bohatí... Jeden synovec, trochu nevýrazný.... Ale perfektní oddechovka , super příběh, založený na jednoduchosti důvtip každého jednotlivce. ()