Walter Coleman je bázlivý čtrnáctiletý kluk, kterého o prázdninách roku 1962 odveze chamtivá matka Mae na zchátralou farmu podivínských strýců Huba a Gartha McCanna, o nichž se šeptá, že ukrývají velké bohatství. Ani on ani svérázní muži nejsou příliš nadšení. Když však Walter zjistí, že ho matka oklamala a není k zastižení, nezbývá mu než zůstat a zvyknout si na manýry Huba a Gartha, mezi než patří například střelba po podomních obchodnících. Walter je sice bázlivý, ale není hloupý, a tak mu neunikne, že minulost strýčků skrývá nějaké tajemství. A protože na farmě není telefon ani televize, snaží se muži chlapce pobavit historkami ze svého dobrodružného života. Jak se za první světové války omylem dostali do francouzské cizinecké legie, jak se ocitli v Africe, kde se Hub zamiloval do krásné princezny Jasmine, která byla zaslíbena mocnému šejkovi. Jak ji Hub zachránil před nechtěným manželstvím, zuřící šejk vypsal na jeho hlavu odměnu a Garth ho zachránil, přestrojen za nájemného vraha. Jak Hub bojoval se šejkem, vyhrál a získal si jeho respekt. Jsou to tak fantastické historky, že si Walter není jist jejich pravdivostí. Během prázdnin prožije díky strýcům řadu dobrodružství. A pak jednoho dne Walter objeví úkryt, plný peněz. Rozhodne se správně? (TV Nova)

rottik-cb

Takové milé to bylo :) Kdyby všechny kulisy nevypadaly tak papírově a někteří herci tak nepřehrávali (úplně nejhorší je dospělý Walter, to jsem se nechtěně i smála), mohlo to být za 4. Takhle film zapadne v podobně průměrných a intelektuálně nenáročných. Ale orientální linka je fajn (moje slabost) a Michael Caine je charismatický i v monterkách :) ()

xenopus

Takhle si představuji rodinný film. Tak trochu pohádka, trochu výchovné, trochu (dobře, možná více) jímavé, moudré a především vtipné. Hlášky obou strejdů stojí za to! Tenhle sarkastický druh suchého humoru fakt můžu. Potřebujeme v něco věřit... i kdyby se to zpočátku zdálo jako pohádka. A být čestní a svůj život opravdu žít. "A umřít máme na co, na stáří?" "Důležitý je zemřít vestoje." Pozn.: orchestrální část soundtracku nahrál Slovenský rozhlasový symfonický orchestr. ()

liberita

Krásny a v pravom zmysle slova rodinný film, v ktorom Michael Caine preberá úlohu Šeherezády a rozpráva mladému Osmentovi o tisíc a jednom neuveriteľnom exotickom dobrodružstve, ktoré spolu s bratom, Robertom Duvallom zažil. Ani pri príhodách každodenného života sa divák s triom a levicou Jasminou nenudí, pobavila som sa pri Duvallovej lekcii mladej generácii, jeho odchode z nemocnice a vítaní podomových obchodníkov. Najviac ma ale dostala záverečná scéna, v ktorej bratia dodržali svoj sľub a potvrdilo sa, že všetky príbehy, čo ako fantazijne zneli, mali svoj základ v skutočných príhodách. ()

Lilien

kvalitné herecké obsadenie, a krásny sentimentálny príbeh o odchádzajúcej generácii ktorá sa snaží vštiepiť to dobré čo počas života nadobudla, generácii nasledovnej. Taký príjemný rodinný film. ()

Ethano

První polovina filmu pro mě byla vynikající komedie plná nadsázky, zato závěr byl na můj vkus trochu sentimentální a křečovitý, který popíral skoro všechno, čemu jsem se v první půlce smál. Možná je to jeden z filmů, kde bych si přál radši o něco otevřenější konec. ()

nula87

Příběh, který využívá snad každé klišé filmů o "přátelství" které vzniklo tam kde by to nikdo nečekal. Film, který přesně ví, co na diváky funguje, co chtějí vidět a co je zaručeně dojme a bez ostychu jim to servíruje. Ale celkem příjemně to funguje a občas přesně mířenou replikou skvěle pobaví. Ale jenom občas. ()

JK77

zabavny film, super obsadenie, oddychovka na akykolvek den ktory Vas donuti aj rozmyslat nad zivotom ako takym ()

Jerris008

"Občas věř i tomu, co pravda není - právě tomu bys měl věřit nejvíc ze všeho. Že člověk je v zásadě dobrej. Že čest, odvaha a slušnost znamenaj všechno. Že moc a peníze neznamenaj vůbec nic. Že dobro vždycky zvítězí nad zlem. A ještě si zapamatuj, že pravá.... láska neumírá. Na to nezapomeň, mysli na to. Je fuk, jestli tohle všechno je pravda. Člověk tomu musí věřit, protože podobný věci za to stojej". Krásně zpracovaný příběh, do toho ještě vyprávění o princezně a šejkovi, mě se to líbilo. A chtěla bych taky takový strejdy! ()

DJ Kritik

Film, ktorý sa snažil prebudiť nepoznané u tých, ktorí chcú načúvať a podarilo sa mu to. Je to tak trochu "detskejšie" vyrozprávaný film Big Fish, ale v ničom nezaostáva. Je tu cítiť smútok chlapca z neznáma, smútok stárnuceho chlapa, ale i radosť zo života. Je tu všetko, čo každému pripomenie časť zo svojho života. A môšete mať raz pocit, že ste chlapec a o chvíľu zas, že ste muž, ktorý má za sebou väčšinu svojho života. Myšlienka z filmu: " Choď bude to len na pár dní a nájdi zatiaľ ukryté peniaze" .............. ..... ... Akcia: *** Realita: ** Vtiahnutie do deja: ***** ()

monikka87

Celkom príjemný film na poobedie s výborným obsadením... viac v tom ale nevidím a podľa mňa by tomu úplne stačili modré percentá. ()

Kubi21

Velice pohodový a příjemný film pro celou rodinnu. Krásné dobrodružství čtrnáctiletého chlapce. Takovýchto filmů se točí tuny a jsou většinou hrozné, plné sentimentu a ponaučení, ale tady jsou pánové Caine a Duvall, kteří ho drží nejen nad vodou, ale i o kousek výš. Skvěle je doplňuje Osment a defektní lvice. A ikdyž zde je též sentiment a morálka apod. tak to pronášejí postavy, kterým skutečně věříte. A hlavně postavy výše zmíněných pánů nejsou figurky, ale pořádně živoucí a žijící chlapíci. ()

Hulkee

Takhle nějak si představuju kvalitní rodinnou komedii. Chlámal jsem se bez sebemenšího zaváhání všemu, co oba staříci vymýšleli a všem jejich šíleným historkám a brečel jsem jak malá holka, když malýmu umřela lvice. Trošku subjektivně si do hodnocení přidávám pátou hvězdu, protože tenhle film mi prostě sednul. ()

darthvader77

Nádherný film, kterÿ mě příjemně překvapil. Předevšim oba bratří jsou opravdu k popukání(hlavně jednání s obchodníky :D), pak jsou tu samozřejmě flasbacky v nichž film nenuceně přeleze do žánru akčnì komedie), ale hlavně to má Michaela Cainea, který se mi v tomhle filmu herecky líbil nejvíc a kvůli němu jsem to chtěl vidět. Dojímavo-vtipný konec dokonalý. ()

subic

Příjemná odpočinková záležitost na nějaké sobotní deštivé odpoledne. Má to sice pomalejší rozjezd, ale jakmile zemře lvice Jasmine (vlastní jménem Taureg, zahrála si i ve filmu Voda pro slony (2011)), tak že se z toho jasně stává nim. 4hvězdičková záležitost. ()

brozik

Velice zdarily snimek u ktereho se pobavite, ale i dojmete. Jen jsem mel pocit, ze Joel byl trosku strnuly, ale jak ted ex post prohlizim recenze, nejsem v tom sam. Ale to rozhodne filmu na kvalite neubira... Za me vyjimecnych 90% :) ()

ostravak30

Dvě legendy a pravděpodobně nejlepší dětský herec americké historie. Jak tohle může dopadnout? No samozřejmě ne jinak než dobře. Užijeme si staré dobré Ameriky, klasického humoru v podobě klasiků a přestože se děj odehrává na ospalé farmě, samotný ospale nepůsobí. Aby toho nebylo málo, přidá se zajímavá minulost této dvojice a trocha životní moudrosti, aby to mělo říz... Film má všechno, co lze od dramaticko-komediálního námětu čekat. Včetně zajímavého konce. No, kdo by nechtěl s těmito staříky strávit dětství, potažmo pubertu? ()