V tomhle království je opravdu něco v nepořádku. Paní královnu (I. Janžurová) sužuje hypochondrie, princezna Karolínka (D. Patrasová) je rozmazlená, rádce (J. Krampol) je proradný a vypočítavý. A všichni ráčkují, protože to princezna považuje za znamení urozeného původu. A pak je tu syn chůvy (J. Bohdalová), zahradník Kryštof (J. Čenský), který princeznu tajně miluje. A tak je jen na něm, aby jí napravil hlavu… "Já nemám zámek", "Kdekdo to ví" a hlavně "Královské reggae". To jsou jen některé z nezapomenutelných písniček dnešní veselé pohádky. Pojďme se společně znovu podívat, jak to dopadne s princeznou, která si zakládala na svém „urozeném er“… (Česká televize)

Adam Bernau

Ne, že bych positivně věděl, co jsou zásady dobrého scénáře, dobré režie a dramaturgie, dobré pohádky a dobrého vkusu, nicméně všechny jsou s brutální okázalostí likvidovány touto úchylnou obskurností o vítězství chůvy nad ministrem v intrikovém boji o trůn zdegenerovaného královského rodu. K tomu standardní Bohdalka, zoufalá Patrasová, honolulu Krampol v životní roli, zbytečně se snažící R. Hrušínský ml. a opět ó hrůzo zamilovaný Čenský, zpívající na kompjůtrovou hudbu nulté generace. Odpad? Ne, tohle je Královské regé! Janžurová hip!!! ()

kingik

Tahle papundeklová pohádka má něco do sebe. Je tak idiotská, až je v podstatě zábavná. Velkou podíl na tom mají herečtí představitelé v čele s Janem Čenským. Ten je ve své roli tak špatný, až je prostě super. A tak je to s celou touhle pohádkou. ()

Omnibus

Nejdrnčivější pohádka všech dob. Logopedii zdarrr!     Jo, jo, ve svém původním komentáři "O jáčkující pjincezně" jsem byl třeskutě vtipný. Pánbůh mě za to potrestal. Dnes si sypu popel na hlavu a s naším synem, předškoláčkem, doma procvičuju slova s "R", přesně dle podivného (doufám, že ne z prrrstu vycucaného) návodu paní logopedky: "Tdáva, tdumpeta, Patdasová, Kdampol..." Nejradši bych se na to vyptdnul. Do ptdele s er! ()

Mariin

Velmi pěkná pohádka, barvitá, svěží a vtipná. Dobré herecké výkony: Iva Janžurová jako hypochondr, D. Patrasová jako opravdu hezká princezna, J. Krampol jako královský rádce-darebák. Muzikálně je to na vysoké úrovni - nápadité a vtipné. "Královské regé" je absolutní hit, na nějž se (nikomu to neříkejte) dívám opakovaně, když si chci zlepšit náladu. Umbaba úúú, umbaba uaúa... ()

nash.

Jak to, že dnes, kdy tvůrci nejsou ničím a nikým omezování, nejsou schopni natočit něco ani zpoloviny tak svižného, zábavně ulítlého a nezapomenutelného? ()

SOLOM.

I v tomto případě jde o mou oblíbenou pohádku, především pak díky Jiřímu Krampolovi a textům písní. Není to sice taková pecka, jako některé ostatní československé klenoty, ovšem divák se u ní dokáže pobavit a neomrzí ani po tolika letech ono pověstné: Umbaba ú, umbaba-umba-umba, umbaba ú, umbaba-umba-umba. ---- Někdo ráčí kráčet v brnění, má na něm rádoby erb. když není urozen, rychle je prozrazen, když neříká krásné,er. Tak ten si říká o malér. ---- Královské reggae, královské reggae, královské reggae, královské reggae. ()

Shaqualyck

I já jsem svého času, i když jen krátce, sjížděl koženkovou sesli v ordinaci paní logopedky. Pravda, byl jsem sice coby robustní ráčkující raubíř a rošťák v jedné osobě tehdy směšně mlád, čili výraznějších vzpomínek by se v mém mozku ani Leův vpravdě špičkový Inception crew dnes takříkajíc nedořezal, nicméně na kultovním statusu této malé velké pohádky dodnes zarputile trvám! Skvělá Iva Janžurová (to je ztělesněná hypochondrie), obrněný zahradník Čenda a hlavně "Krampoul". I díky němu je 'Královské reggae' i po tolika letech na domácí scéně nezpochybnitelnou popkulturní legendou. Svým způsobem to lze vnímat jako neotřelou retro alternativu vůči Vlastíku Plamínkovi. Zkrátka svého druhu terapie. No a zároveň možná i diagnóza :) ()

BoPo

Um-ba-ba-ú. Um-ba-ba-um-ba-um-ba. Um-ba-ba-ú. Um-ba-ba-um-ba-um-ba. A to je asi tak všetko, čo nám táto TV rozprávka priniesla. A viete čo? Um-ba-ba-ú. Um-ba-ba-um-ba-um-ba. Um-ba-ba-ú. Um-ba-ba-um-ba-um-ba. Najviac ma bavil samozrejme Krampol. Jeho životná rola. Takže si láskavo nalaďte svoje ryčné R, pretože inak si říkáte o malér. ()

SlecnaSmilly

Totálně podceněná pohádka, evidentně spousta lidí neumí obstojně ráčkovat, a tak vzteky rudnou a hází do hodnocení trojhvězdí, tss. Přitom jako kritérium pro výběr životního partnera mi to přijde obstojné. Jako nejlepší partie široko daleko mi teda vychází Daniel Nekonečný, nejenže má krásně znělé er, ale co si tak vzpomínám, tak i jeho sykavky stály za hřích. Daniel miluje žlutou barvu, tygry, papoušky a flitry, což mi přijde úžasný a navíc oceňuji jeho brilantní práci se samoopalovákem. Akorát nevím, jak na tom teď je, jelikož jsem ten jeho rozesmátý kukuč už dlouho na televizní obrazovce neviděla, snad mi tedy moc nesešel nebo nedej bože, aby ztratil něco ze svého optimismu, hafanana. ()

Praxis

Průměrná pohádka ovšem s nezapomenutelnými písničkami a KRÁLOVSKÝM REGGEM!!!! A ten Krampol má tak pošahanou roli až je to strašně vtipný:-) ()

Pierre

Podíval jsem se proto, abych věděl ze které pohádky pochází skvělý song ,,Královské reggé´´, který by neměl chybět na žádné párty. Netušil jsem, že to bude celé tak uzpívané a že si tři songy (byť ten druhý není k zahození) střihne i Čenský ve své další parodii na prince. Tyhlety levné archivní studiové pohádky obecně nemám rádm takže z mé strany mávnutí rukou a nepříliš velký zájem. Opravdu mě to nějak extra nebralo. Kdo ale někdy rráčkoval určitě si rád dvě hvězdy přidá,, kdo nikdy netrpěl žádnou vadou řeči možná si naopak dvě hvězdy uberre, ale pořád zbyde alespoň  supeer Krampolův prrorradný rrádce se svým tanečkem  a ikonické umbabaum. ()

Siegmund

Moderní pohádka s něobyčejným námětem – ráčkování. Bezchybně zahraná všemi svými protagonisty. Myslím, že by měla být pro svou ojedinělost a výjimečnost ve filmotéce každého znalce. ()

Orlau32

Záleží to na vkusu. No.... ačkoliv miluji Ivu Janžurovou v komediálních filmech, v tomto mi lezla příšerně na nervy. Měla jsem dojem, že to ráčkování přeháněla.... ale na mě nedejte, třeba se film bude někomu líbit. ()