Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

darkrobyk

Komentáře opovržlivé, ale mě film pobavil. Nepřemýšlet a jen sledovat obrázky za doprovodu hudby.... na přemýšlení je třeba Bergman, že. Roden si zaslouží hvězdičku, nacisti mu fakt jdou. A šťastný konec mile překvapil v době, kdy to bývá nejasné a často některá z hlavních postav zařve... ()

LiVentura

Sympatický obličej pana Chowa nic neskryje, tupost této slátaniny je jednoznačná už z názvu filmu.!!! Ani pan Roden tomu příliš nepomohl... :-( ()

Fiftis

Toto je typický film, pri ktorom si po dopozeraní poviete, o čo tu vlastne išlo. Veľká zlátanina s evidentne digitálnymi bojmi a okrem Seanna Williama Scotta s veľmi nesympatickými hercami, predovšetkým teda Jaime King. Najviac čo pokazilo film je strašne pocukrovaný koniec. Posledný klinec do rakvy už potom dávajú strašné dialógy - postavy konajú viac ako nelogicky. Nepriestrelný mních ma stál takmer 2 hodiny môjho života, ktoré nikdy nedostanem späť. ()

forsberg

Umím si představit příjemný večer v obsazení: pár přátel, joint a Neprůstřelný mnich. Jsem si jistá, že nejpozději potom, co Yun-Fat Chow pronese: "You defeated an army of enemies while a flock of crane circled above" pochopíte naplno význam zkratky ROTFLOL. PS: I bez jointa jsem se pobavila náramně. ()

Paldini odpad!

Lidi, já se Vám divím. Zvyšovat hodnocení téhle sračky jen proto, že tam hraje Karel Roden. Kde jste dali oči? ()

ChewieDC

Když se adoptuje nepříliš dobrý comics, je tu problém. Dějově neuvěřitelně slabé, trikově pár let zpátky. Ale Karel Roden je bůh! Vždycky když hraje záporáka, fandím mu. Když ho porazí, jsem zklamaný. Damn. ()

mzss1

Celkem zábavná akční komedie s různými prvky sci-fi atd. Velký problém s filmem nemám. Byla to pohodička, vtipné scéný, výborný příběh a výborný herec Seann William Scott. I ostatní herci dobří. Jen to bylo takové až moc jednoduché. Mohlo zde být více nápadů. Přesto ale nadprůměrný film, který se dá vidět tak 2x až 3x. Hodnotím na 67% = *** ()

kingik

Chow Yun Fat musí hledat svého nástupce, odpovědného člověka, kterému by svitek mohl přenechat. Kar je mladý, do sebe zahleděný výrostek, a když jednoho dne mnichovi zachrání život, mnich si ho zvolí za svého následníka. To však netuší, že s Karem budou jenom potíže. Tahle dobrodružná komedie má velmi triviální scénář a nechce se ani věřit, že se místy na ni dá dívat. Spousta momentů je zaobalena do rádoby dobrodružného hávu a herci v čele s náckem Karlem Rodenem pěkně přehrávají a nic se tady nedá moc pochválit. Je to nenáročný film s podprůměrným scénářem. Podle toho taky vypadá. ()

Campbell

No abych řekl pravdu, líbilo semi to. Dobří herci hlavně tedy klasik Fat, příjemný Scott a sexy King, a navrch Roden. Efekty jsou na celkem klasické úrovni, prostě takové jakou by jste u takového filmu čekaly. Nejvíc na tomhle filmu rozhodně ztrácí příběh. Ale zase jsou tu poměrně dobře zvládnuté akční pasáže. Takže za ty herce, akci, atd... 4*. ()

Slartibarkfast

Veliké zklamání, protože na tomhle filmu se podepsali i moji oblíbení herci a dost jim to poškodilo reputaci. Propadáky se budou točit stále, ale jsem zvyklý, že v nich účinkují neznámé tváře, které takříkajíc vzali producenti z ulice. Tohle je ale moc. Pokus o "Amerického ninju" trochu jinak? Nevím. Ale na mne to dojem neudělalo. 30% ()

Slarque

Tomuhle filmu nejvíc chybí komiksová nadsázka. Všechny akční scény jsou natočeny, jakoby byly myšleny smrtelně vážně, přestože v nich prakticky všichni porušují minimálně gravitační zákony. Kdo neví, že předlohou byl komiks, z filmu to nemá šanci poznat. Nejvíc holt film pohřbil neschopný režisér. Že je to profesionální klipař z výsledku ovšem taky nepoznáte. ()

SeBig

Vtipný William Scott, příběh trochu uchází ale jinak je to docela dobrý. Roden se skvěle hodí na záporáka. ()

honajz

Pořád je to můj oblíbený film, jak jsem zjistil (edit píšu 22. 4. 2020), i když objektivně je pořád na 3*. Ale uznejte, kde jinde uvidíte Karla Rodena bojovat kung-fu souboj! Navíc je to nesmírně pohodový a místy i vtipný film a hlavně Yun-Fat tu působí jako nesmírný pohodář. Akční části zhusta stojí za starou belu, ale o tom ten film vlastně nakonec vůbec není. --- Původní komentář: V rámci svého žánru pohodový film, kde mi sice vadí zdržování a všechny ty "podzemní" scény s "podzemním" hnutím, ale Yun-Fat Chow i Karel Roden jsou dokonalí, zápletka jasná a přímá, jak u těchto filmů bývá zvykem, a dokonce i Scott a jeho herectví se dá zkousnout. Příjemná akční oddychovka s mystickým nádechem, na kterou se rád znovu podívám. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)