Tajemný mnich, legendární čínský mistr kung-fu, už šedesát let cestuje po světě s magickým svitkem, jenž dodává svému majiteli neomezenou sílu. Dnes musí najít svého nástupce, zodpovědného člověka, kterému by svitek mohl předat. Kar je mladý, do sebe zahleděný sanfranciský výrostek a pouliční spekulant. Když mnichovi jednoho dne zachrání život, zvolí si ho za svého následníka. To však ještě netuší, co je Kar zač a kolik práce ho bude stát naučit jej zodpovědnosti... Ve snímku plném svěžího humoru a rychlých karate mlátiček si hlavní zápornou roli kung-fu zloducha, usilujícího o magický svitek, zahrál Karel Roden, který kvůli této roli absolvoval tvrdé lekce kung-fu. (TV Prima)

soukyd33

Je to vlastně docela zábava, ale je to spíše průměrné béčko. Dokonce ani Karel Roden zde není TOP. Příběh je dobrý, ale film je slabý. Nápad s uchováním tajemství svitku, byl dobrý. Hlášky: "Ty jsi tak strašně nádherná. Obzvlášť, když se zlobíš." 😄 Soundtrack super. Poznámka: Ta holka byla pěkná. Hvězdiček 3 ()

smilicek

Nečekala jsem od filmu nic, takže se mi docela i líbil. Nejvíce tedy herecký výkon herce Yun-Fat Chowa. Námět filmu se mi zdál zajímavý, ale mohl být lépe propracovaný. Hodnotím za: **** ()

majklfly

Souboje podle mého gusta. Zpomalené a propracované záběry, neobvyklá bojová technika proložená východní kulturou....teda parodii na východní kulturu, ale Segalovku jsem ani nečekal. Co mně však příjemně překvapilo byla hudebně velmi zajímavě podbarvená a zpomalená scéna na červeném autě v nějaké první třetině filmu. Co tomu chybí a na čem jsem trpěl je málo Ďábelská záporná postava. Chtěl jsem šíleného nacistu schopného čehokoliv pro získání svitku a ne starou oklepanou třasotinku s blnckou a partou kravaťáků v brýlích. co se složí po první ráně. Teda Ti kravatáci mi moc nevadili, ale ta bloncka jo... :) ()

dosak

Jako napsal Superpero, je to prijemna kravina. Navic prvni film, ktery jsem shledl na prvnim vlastnim pocitaci, takze mam pro nej slabost. A samozrejme jakozto Cech fandim Rodenovi v kazde zahranicni roli. ()

JARDAHONDA

V pořadí již třetí "americký" padouch Karla Rodena, tentokrát jako hlavní záporná postava genocidou posedlého nacisty.. Ve filmu jsou vidět zajímavé bojové scény, které potěší diváka s podobným nadšením.. Co se týče děje, tak tvůrci se příliš nevytáhli-nicméně snímek je napínavý a koukatelný. ()

Trepak

Bohužiaľ, Scotta mám zakódovaného z Prcičiek a vždy, keď sa pozrel na Jaime King, mal som pocit, že ju chce pretiahnuť. Čo tu ale robí Yun-Fat Chow? Dostal šabľou po hlave počas natáčania Tigra a draka, keď prijal úlohu v takomto filme? ()

Azurka

Včera jsem konečně viděla tento všemi zatracovaný film a musím upřímně přiznat, že jsem asi jediná v tomto státě, komu se líbil. Možná je to mou nekritickou slabostí pro Chow Yun-Fat a Karla Rodena, možná i tím, že jsem moc neočekávala, ale film mě velmi potěšil. Dívala jsem se na něj ne jako na americký či evropský film, ale spíš jako na asijský počin. Tyto filmy jsou prostě jiný naturel a nejde je brát evropskýma očima. Mně oba představitelé dobra a zla moc potěšili a proto dávám plný počet hvězdiček. ()

Smajdallff

Některé filmy je zbytečné brát moc vážně. Tenhle si člověk užije do sytosti, herecky atraktivní (se Stiflerem je vždy sranda). Oddychovka, velmi příjemná a srandovní. ()

RADX1

Možná pro mnohé nic moc Béčko, ale mě se líbí. Silně negativní hodnocení u tohoto dílka moc nechápu, přijde mi jak kdyby se očekávala vysoká realističnost scénáře a triků. Vždyť jde přeci o pohodovou fantasy pohádku zasazenou do doby amerických velkoměst. ()

Imyourmather

Tenhle film je dobrý. I pro to, že se nesnaží tvářit vážně, ale hlavně kvůli Stiflerovi, Chowovi, solidní akci a slušnému tempu s polu s řádným záporákem. Těch 48 procent na hodnocení nechápu, já v klidnu vypnul hlavu a slušně se bavil. Ale proto to taky bylo natočené ne? ()

kinoholik

Jméno Karla Rodena je důvod, proč jsem si film pustil. Jeho výkon byl výborný, ale ten zbytek nějak nefungoval. Takže kdo si chcete užít Rodena, přetočte si na scény, kde hraje, zbytek přeskočte a zapomeňte. Též se o to pokouším. ()

BH7

Dobrodružným filmům sice fandím, ale po chvíli jsem nad přehnanými akčními scénami s létajícím Yun-Fat Chowem začal kroutit hlavou. Když už šlo u mého úsudku nad filmem do tuhého, objevil se Seann William Scott, ale ani ten to už nezachránil. Je to můj oblíbený herec a trochu tento, né příliš scénáristicky povedený kousek, oživil, to se musí nechat, jinak s průměrným hodnocením naprosto souhlasím. ()

LeaFF

trochu víc nadsázky, ale o akci není nouze, nechybí tu ani skvělý humor. S.W. Scott se své role ujal výtečně. miluju tenhle film ()

PhoenixTears

Film plný rozporuplných otázek a ještě více rozporuplnějších odpovědí, Chow Yun-Fat mi zde přišel jako ochotník, z amatérského divadla někde v 60 letech minulého století. Jaime King jako krásný balíček, na který se nedočkavě chcete vrhnout a Seann William Scott ? Jako vždy a všude, potrhlík, popleta a střeštěnec v jednom :D. Famózní výkon Karla Rodena, předčil všechny a nebýt jeho hereckého výkonu, tak je celý film velmi podprůměrným. ()

Zagoraj

Neprůstřelný mnich byl naprostým skvostem. Od filmu jsem měl horší, než nulové očekávání, ale dokázal velmi mile překvapit. Co se mi na něm líbilo nejvíc, bylo to, že jsem nikdy nečekal, co se stane v další scéně. Více random film jsem dlouho neviděl. Vždy, když jste se zamysleli nad největším bullshitem, co se může stát, přesně to, se potom stalo. Herecké výkony byly na takový film na velmi vysoké úrovni, obzvlášť cením výkon rodáka, Karla Rodena, který hrál tak moc presvědčeného nácka, že bych si ho s ním i spletl. Vizuální efekty by mohly konkurovat dnešním výtvorům Marvel Studia (což je bohužel pravda,) a na míru vyrobený soundtrack krásně vykresloval atmosféru čehokoliv, co to mělo být. Jediné, co mě na filmu mrzelo, bylo, že nemá sequel. Také mě srala odpověď na otázku, proč je balení párků po deseti kusech, ale balení housek pouze po osmi. Toto byly jediné dva detaily, které nebyly od výborného režiséra, Paula Huntera, moc dobře promyšleny. Jinak 100% 5/5 *. S radostí se na tento film podívám minimálně jednou ročně. ()

Dračí koule Chowa Yun-Fata

Dračí koule Chowa Yun-Fata

21.12.2007

Uvědomujeme si, že to zní jako laciný fórek, ale pro název kung-fu fantasy Dragonball prozatím nemáme překlad, který by zněl méně dvojsmyslně (jsme docela zvědaví, jak si s tím poradí tuzemský… (více)