• Shit

Dost nudna podivana, Farrell se snazi, ale nema na to(31.1.2005)

• Morien

Ach, když se chlapci baví, co všechno by udělali s prachama, kdyby nechali Martineze jít a nechali si od něj za to zaplatit, tak jeden z nich řekne, že by si najal Halle Berry jako soukromou instruktorku jógy. A opravdický Martinez si deset let poté vzal opravdickou Halle Berry za ženu, no není to osud. A k Martinezovi mám ještě jednu historku. Moje nejlepší kamarádka jednou řekla, že chce od boha důkaz jeho existence. (Mluvím úplně vážně.) A řekla, že uvěří, když potká Oliviera Martineze. A když byla později na výletě v Londýně, tak ho potkala na chodbě Národní galerie. Takže od té doby moje kamarádka věří v boha a také zcela jistě také ví, že bůh existuje. A když přestanu hovořit o bohu a Martinezovi, tak musím říct, že tenhle film ze všeho nejvíc připomíná epizodu seriálu roztaženou na dvě hodiny, čímž také v podstatě je. A v tom špatném slova smyslu, protože všechny postavy a konflikty jsou načrtnuté tak, aby se v nich divák bez ztrácení orientoval, ale nic nemá žádnou hloubku, nic není zásadní. Vystřelené kulky nic neznamenají, problematická rozhodnutí vyšumí naprázdno. Záporáci skapou a hlavní hrdinové přežijí i průstřel hlavy nebo nějaké podobně důležité části těla. Nedostaví se žádný opravdový strach, žádný opravdový vztek. Je to strašně cool ve smyslu chladné, odtažité, neproniknutelné, zbytečné. Já jsem toho názoru, že i žánrový film může odpovídat na otázky o smyslu života, ale tento film to tedy nedělá. Líbí se mi poznámka jakéhosi kolegy komentátora, že je zde přítomna spousta testosteronu, ale žádný adrenalin.(2.11.2014)

• Dudek

Nezáživný film, který se dá snadno předvídat. Rozhodně to není nic nového na trhu... a ve snímku poznáte jistě několik starších filmů, od kterých si sem tam něco vypujčil(24.5.2005)

Průměrný akční snímek, který nedokázal ani svou přítomností Samuel L. Jacksona a Michelle Rodriguez nabídnout nic zajímavého, než jen průměrnou akci.(22.2.2009)

Jako první akční krimithriller v řadě nic moc. Jako osmdesátý osmý akční krimithriller v řadě v mnoha ohledech výjimečné (třeba tím, že se nebojí používat mozek). 80% Zajímavé komentáře: Lima, Tetsuo, Kaka, Hal_Moore, flanker.27, silent cut, Fr(21.2.2005)