Výborný policejní thriller ze staré školy, který se jen tak neokouká. Samuel L. Jackson a Colin Farrell jsou bezvadně sehraní stejně jako vlastně celý tým. No a záporák Jeremy Renner si mě prostě získal. 100 milionů je 100 miliónů.(24.3.2006)

První půlka mě víceméně dost nudila, druhá akční zase nadmíru pobavila, ovšem za to, že jsem při té první neusnul může opět vynikající Colin Farrell!!! Hodnocení spíše 3 1/2*(20.12.2003)

::::::::::::::::::: Skvělý akční film ! Místy, hlavně na konci jsem se trochu ale nudil. Skvělé hlášky, akční scény, hudba. Trochu se mi zdálo, že někdy herci trochu přehrávali ( vyjímaje Samuela L. Jacksona ). Každopádně je to super film u kterého se zaručeně pobavíte ! ::::::::::::::::(11.12.2007)

Po prvním shlédnutí před dvěma lety jsem tento film hodnotila vysoko - 5*. Nyní, když jsem jej viděla znovu, musím dvě hvezdičky ubrat. Z toho, co napoprvé budilo "cool" dojem kvalitní akce, zůstal jen dokonalý dojem průměrnosti. Téměř žádné hlubší proklreslení postav či hloupé dialogy sráží skutečně poměrně dobrou akci a dynamičnost filmu. Sice to dobře odsípalo a nenudila jsem se a na Colina Farrella je vždycky dobrý pohled, ale to stačí jen na ty současné 3*.(28.5.2005)

rozpočet : $80 million tržby celosvetovo : $207,725,639(10.1.2007)

• - Auto Alexova (Olivier Martinez) strýce, které získal po jeho zabití, má stejnou poznávací značku 2WAQ233 jako vůz, který Cindy Cambell (Anna Faris) ve filmu Scary Movie 2 (2001). (Listeroman)

• - Jedna z písní, která ve filmu zazní, se jmenuje "Samuel Jackson". (Fifan)

• - Jako banka pro úvodní scénu posloužila stará budova na odpis, ve které si štáb mohl dělat prakticky co chtěl. (don corleone)