Možná kdyby ji měla její matka víc ráda, nemuselo se to stát. Takhle vyrostla malá Carrie v plachou dívku, pro kterou je život ve škole peklo. Spolužačky se jí posmívají a fanatická matka ji rozhodně neutěší. Možná kdyby si dříve všimli, že když se Carrie ocitne ve stavu rozrušení, popraskají v okolí žárovky a věci se dávají do pohybu, byli by mnozí ještě živí. Neustálé ponižování Carrii žene až k hranicím šílenství a když pochopí, že, aniž by se o to jakkoliv zasloužila, má telekinetické schopnosti, je osud jejích trýznitelů zpečetěn...

Nová televizní adaptace stejnojmenného románu Stephena Kinga či remake slavného filmu Briana De Palmy se Sissy Spacekovou v roli Carrie z roku 1976 je v mnohém věrnější slavné předloze než De Palmův film. Natočil jej v roce 2002 zkušený televizní režisér David Carson (seriály Právo v L.A., Star Trek, Návraty Sherlocka Holmese a další) s přesvědčivou Angelou Bettisovou v roli Carrie. (oficiální text distributora)

maddy

Doslovná urážka, urážka knižnej predlohy, urážka Stephena Kinga, urážka pôvodnej Carrie a urážka Briana de Palmy. Síce sa televízna Carrie drží predlohy o trochu viac ako kultový film z roku 1976 (ktorý mám mimochodom v TOPke najobľúbenejších filmov), no inak tu je zle všetko. Keď začali niekde v prvej polovici padať na dom Carrie meteority v ultra-lacnom trikovom prevedení, tak som nevedel, či na to skôr nechápavo pozerať alebo sa chytať od smiechu za brucho. Chápem, že to je televízny film, ale aspoň malá snaha by mohla byť vidieť, pretože takto sprasiť príbeh o šikane a náboženskom fanatizme si zaslúži cenu za celoživotné patlalstvo. To by mali púšťať na filmových školách ako ukážkový príklad zmrveného filmu. Okrem slušných hercov (Patricia Clarkson, Angela Bettis) tu je totiž na figu kompletne všetko, strih, kamera, hudba, efekty ... PS: a keďže som túto televíznu verziu dohnal až o čosi neskôr, tak musím podotknúť, že aj keď ani ten kino remake z 2013 s Chloe Grace-Moretz sa nedá kvalitatívne porovnávať s originálom, ale aspoň to bola neškodná, úplne znesiteľná adaptácia/remake, na rozdiel od tejto hrôzy. Tá jedna hviezda aspoň za tých hercov a za úctu k originálnemu filmu a knižnej predlohe. CELKOVO: 0,5* (1/10) ()

Lenarek

Původní verzi jsem neviděla, ale v téhle jsem poznávala knižní předlohu, kterou jsem četla. Film se jí držel velmi, velmi dobře. Hlavní představitelka zahrála Carrie přímo skvěle. Jen ta její matka... Ta nehrála vůbec přesvědčivě a působila jako milá maminka, což to zkazilo. Náboženství v takovéhle míře může být nebezpečné - to je pravda. ()

demented

Angela Bettis sa pre úlohy mierne labilných, krehkých, zraniteľných a sem tam aj psychicky narušených dievčatiek snáď narodila. Televízna réžia Carrie veľmi neprospieva a vlastne celé to bolo také všeliaké, onaké, miestami dosť divné. Tiež som bol vrcholne pobúrený záverečnými zásahmi do predlohy (prečo zničiť len telocvičňu, keď môžeme zničiť celé mesto, že?) ako aj "happy endom". ()

MM_Ramone

"Carrie" je literárnym debutom známeho amerického spisovateľa Stephena Kinga. Týmto románom odštartoval v roku 1974 svoju úspešnú kariéru. Videl som jeho tri filmové adaptácie. Najlepšiu natočil v roku 1976 režisér Brian De Palma. Titulnú postavu geniálnym spôsobom stvárnila herečka Sissy Spacek. Dal som mu päť hviezdičiek. Videl som aj verziu z roku 2013, kde bola do úlohy Carrie obsadená Chloe Grace Maretz. Tá to vôbec nezvládla a film som ocenil iba jednou hviezdou. Dnes som si pozrel "Carrie" z roku 2002. Na to, že sa jedná o televízny film je to celkom dobre spracované. Škoda, že to dojebali tým príšerne idiotským koncom. ** ()

hero_bk

Poměrně kvalitní adaptace podprůměrné Kingovy předlohy ztroskotává ne až tak na laciném televizním zpracování, ale na obsazení samotném. Angela Bettis je asi nejotřesnější ženská, co jsem kdy viděl, a tak mi tam naprosto chyběla ta proměna mezi původní Carrie a Carrie na plese... To ji nemohli třeba aspoň trošku nalíčit a poslat ke kadeřníkovi? Za druhé se mi do role hlavní záporačky absolutně nehodila moje milovaná Emilie de Ravin, která se mnohem lépe hodí na roztomile kladné role, i když i tady dokázala hrát svini, ale prostě se mi na roli Chris ani trošku nehodila. Celkově z toho vychází průměrný televizní horor, který bude brzo zapomenut (jestli už teď není). ()

• Závěr filmu byl přizpůsobený k navázání seriálu Carrie. Díky nízkému ratingu sledovanosti však seriál nevznikl. (Halloween9)