Kathy Nicol (Jennifer Connelly) je mladá žena, která se zoufale pokouší nalézt nový smysl života poté, co se vymanila ze závislosti na alkoholu. Vinou úředního omylu a lhostejnosti je vystěhována z malého bungalovu v Severní Kalifornii, který pro ni představoval poslední životní jistotu - bezpečný domov. Kathy se ocitá bez střechy nad hlavou a bez pomoci: dům má být hluboko pod cenou prodán v aukci. Mladá žena hledá způsoby, jak tomu zabránit. Jejím protivníkem se stává muž, který má stejně jako ona silné důvody pro to, aby dům získal: íránský imigrant Behrani (Ben Kingsley), bývalý plukovník íránského letectva, který po útěku z vlasti marní své schopnosti ponižující prací, aby manželce Nadi (Shohreh Aghdashloo) a synkovi Esmailovi (Jonathan Ahdout) zajistil alespoň odlesk dávné prosperity. Dům je pro Behraniho zhmotněním amerického snu, o jehož naplnění nepřestával snít. Kathy se však odmítá vzdát bez boje...
Podle románového bestselleru Andre Dubuse III "House of Sand and Fog", který se dostal mezi finalisty prestižní National Book Award, natočil debutující režisér Vadim Perelman strhující psychologické drama. Jeho námětem je soupeření dvou zcela rozdílných lidí, které rozděluje rasa, pohlaví, názory i kultura, v níž byli vychováni. Kathy a Behraniho (v podání oscarových laureátů Bena Kingsleyho a Jennifer Connelly) však spojuje pocit, že jsou vyděděnci a touha svou zoufalou situaci změnit. Soupeření o dům se rychle mění v otevřenou válku plnou dramatických zvratů, ve které nikdo nemůže tak docela zvítězit. (oficiální text distributora)

kedluben

moc dobrý film. vše je sice jasné od samého začátku, jenom nevíme jakými cestami se k tomu dostaneme. silný příběh, výborné výkony. mně se to líbilo. ()

camka

Doslova křehké, komorně vystavěné psychologické drama, které ve vás zanechá silný dojem a velkou dávku deprese. Úžasné herecké výkony Jennifer Connelly a Bena Kingsleyho. ()

david666

Výborné herecké výkony se silným vyvrcholením vyváží vcelku pomalý rozjezd, kdy se téměř hodinu na plátně nic moc neděje. Bez Bena a Jennifer by to ale bylo za ***. ()

matow

Pod slovným spojením moderná dráma si predstavujem takéto niečo,silný príbeh ktorý končí ešte silnejším finále.Je jedno o čo tu išlo obom hlavným postavám,dôležité je ako to celé dopadlo a akým spôsobom to herci zahrali ........skvelý Ben a Jennifer. ()

jpacuta

Skvělý emotivní příběh, který mě vždycky zaručeně rozbrečí. Skvělá Jennifer Connelly a na dlouhou dobu pro mě nejlepší Ben Kingsley, kterého jsem vždy vnímal jen okrajově. Nádherná hudba a pěkná kamera, tenhle film je moje láska. ()

Tredi

dlouho mě žádný film nepohltil, ale tomuto se to povedlo. napjatě jsem vše sledovala až do konce a bušilo mi u toho srdce. postupně se to rozjíždí a najednou člověk nevěří, kolik zvratů se stihne přihodit a kam to všechno směřuje. rozhodně palec nahoru! ()

Procopo

Pokud má něco navodit reálné pocity, tak by to mělo působit reálně. Zápletka neskutečně umělá a nemyslím, že by se něco takového někdy mohlo stát. Začátek a konec výborný, ale prostřední pasáž, kde se vyskytovala postava policajta nedůvěryhodná. Především tato postava mi film pokazila. Jinak výborná kamera, hudba i herecký výkon Bena Kingsleyho (obzvlášť vydařený). 65 %. ()

blezg

Smutek z mlhy a hrad z písku. Nevzpomínám si dlouho, že by ve mně nějaký film vyplavil tolik smutku. Naposled asi Seven Pounds a to už bude pět let. Už ta mlha navozovala takovou melancholickou atmosféru s nepříjemnou předtuchou, a když už to vypadalo, že se všechno vyřeší a dobře dopadne, úplně se to zlomilo... Smutek ze smutku... Jennifer a Ben úžasní. ()

Arehanah

Je neuvěřitelné, kam až může zajít tahanice o jeden dům. Žena na pokraji sil, která už nemá co ztratit vs. fanatický a hrdý plukovník. Tohle nemohlo dopadnout dobře. Napínavý film plný emocí s úžasnými hlavními protagonisty. ()

Repulsion

Nakonec byl tento film poněkud zklamáním. Poměrně značnou část filmu se buduje zápletka, vznikají zajímavé vazby mezi postavami, ale pak to najednou vezme úplně jiný spád a celé se to veze po úplně jiné vlně. Závěr filmu mi přišel hodně křečovitý, zbytečně melodramatický. Myslím, že něco decentnějšího by tomuto snímku slušelo víc. ()

Kozlowski8

Mladá žena je kvůli úřednímu omylu ze dne na den vystěhována ze svého domu a tím ztrácí jedinou životní jistotu - domov. Bojuje ze všech sil, aby ho dostala zpět, ale má proti sobě silného protivníka, který o dům usiluje rovněž... Zajímavě vystavěný příběh, který postupně graduje a divák se rozhodně nenudí. Přesto se nemohu zbavit pocitu jakési křečovitosti a neupřímnosti ve vyprávění a stejně tak i v projevu herců a jejich postav.Především u Jennifer Connelly mám problém (nejen v tomto snímku) s jejím hraním, v němž často vidím upjatost a přehrávání. Je to však jen subjektivní názor neznalce a možná je to objektivně zcela naopak a Jennifer je ta nejskvělejší herečka. Velikou pochvalu zaslouží výborná kamera a stejně výborná pomalá, ponurá, zádumčivá hudba. Zajímavý a hezký film, od kterého jsem však očekával ještě víc. 70%. ()

F2003F

Trochu divný scenár postavený na kope nereálneho sledu udalostí bizarne sa stupňujúcich do zmäteného vyvrcholenia, v ktorom sa snaží tlačiť na city, no funguje iba zľahka. Ben Kingsley už neraz predviedol, že emočné výlevy nie sú jeho silná herecká stránka a tu to nanajvýš potvrdil. Celý potenciál záveru zrazil dole v podstate až k telenovelovému vyzneniu. Inak samozrejme v rámci možností výborný výkon. Nezaostáva ani fantastická Jennifer, ale väčšie úsilie na dojem zanechala určite napríklad v pamätne majstrovskom Requiem for a Dream. Film má pomerne dosť sľubný rozbeh a značne ho narúša len postava fízla, ktorá neni vôbec charakterovo ani zázemím vykreslená a pôsobí svojím nelogickým správaním nadmieru nevhodne. Filmársky vynikajúce, atmosférou (deprimujúco) pôsobivé a dejovo udržateľné nevyvážené dielo. Ako debut silné. ()

Treble

Taková naivní kravina už tu dlouho nebyla. Všechny postavy ve filmu jsou šíleně nesympatický všichni jendají totálně vyšinutě. Proboha co mi tím kdo chtěl říct, opravdu nechápu.... ()

estella

Trochu Shakespearovský konec, ale jinak film s osobitou atmosférou. Místy příliš těžký, depresivní a přímočarý. Osobně dramata tohoto stylu moc nemusím, ale tohle se mi líbilo. Zaujal mě motiv přistěhovalectví a 'moderního muslimského manželství'. ()

Koffe

U tohoto filmu jsme naprosto a zřetelně cítila to co hlavní hrdinka, tu bezútěšnou beznaděj a samotu, snažíc se zachránit jediný světlý bod, který jí v životě ještě zbyl, a na druhé straně jsem stejně silně prožívala osud jejího oponenta, iráckého imigranta snažícího se udržet svou rodinu pohromadě a nevyčlenit se ze světa, který znali ale do kterého už se nemohou vrátit. Oba se snaží získat nějaký cíl, postavit se na nohy. Oba chtějí to co jim náleží ale co oba dohromady nemůžou mít. Malý boj dvou lidí. Skvěle zrežírované a výborně zahrané drama, které tak nějak zaleze pod kůži, zavrtá se tam a usadí. Nevím jestli si tento filmový zážitek někdy zopakuji, v nejbližší době určitě ne, přesto nemůžu jinak a musím dát vysoké hodnocení, neb jak už jsme výše zmínila se mi dostalo po kůži. ()

Lucyane

Drama jak má být...Jednoduchá zápletka, která se vyvine v citlivý a silný příběh, ve kterém nevíte na čí straně stát...Nicméně avšak přes přesvědčivé výkony, tento film se nestal tím, který bych brzy nevypustila z paměti, proto pouhé 3hvězdičky. ()

Karja

Asi se trošku trhnu od zdejšího hodnocení, ale mě tento film opravdu moc nenadchl. Divák v podstatě o nic nepřichází, když jej neuvidí, snad je jen chudší o pohled na několik sebevražedných pokusů, dokonanou sebevraždu, hádky, nevraživost a hlavně přijde o nikterak lákavé téma, čímž je honička o dům. Pardon, ale 30 %. ()

Korina

Neobyčejné lidské drama obyčejně lidsky kruté. Opravdu silný příběh, který člověka donutí zamyslet se nad svým údělem. ()

Mangus

Niet co vytknut. Film ma udrzal hore a v napati do tretej hodiny vecer, ziadne driemanie, nic. Hned idem kuknut csfd, ake ohlasy ma film tu, a cakal som viac percent. Kazdopadne ja davam plne hodnotenie. Ci uz herci, rezia, kamera fakt skvela a hmliste scenerie. Len by ma zaujimalo, ci tam tej hmly skutocne tolko mali, alebo bola umelo vytvorena. Dalej zapletka, ktora nuti premyslat, ziadne ciernobiele videnie sveta a delba na zlych a dobrych. Teda mozno na jednu postavu, viete/zistite ktoru myslim. Hudba James Horner, konstantna kvalita, ale hudba tu nehrala tu hlavnu ulohu, skor vytvarala len jemny sum na pozadi ticha. Este spomeniem krasnu Jennifer a neskutocne dobreho herca Bena Kingsleyho. Fakt neviem co komu chybalo do plneho hodnotenia. Z dramy tohto typu sa viac snad ani neda dostat. V ramci zanru absolutna jednotka. 10/10 ()