Vše nechali za sebou a uprchli, aby nalezli to jediné, po čem celý život skutečně toužili. Zemi dost velkou pro jejich sny... V Irsku roku 1892 se rolník Joseph Donelly (T. Cruise) vydává zabít bohatého statkáře Christieho kvůli bídě, v níž se on i desítky dalších ocitli jeho přičiněním. Právě v Christieho sídle se setkává s jeho vzpurnou dcerou Shannon (N. Kidmanová), otrávenou svazujícími společenskými konvencemi. Tyto rozdílné povahy spojí dohromady stejný sen po nové půdě, která se má rozdávat zájemcům v americké Oklahomě. Společně prchají za oceán, ale brzy po připlutí k americkým břehům se svými plány narazí a jsou nuceni přežívat v nuzných podmínkách bostonské chudinské čtvrti. Odkázáni jeden na druhého překonávají spoustu zkoušek, ale svého snu se nevzdávají… (Česká televize)

PavelZava

Před bohem jsou si všechny hrudníky rovni. S holkama jsme se nemohly vynadívat na tu jeho prdelku. ANEBO Jsem hezká ? Za celej svůj život jsem neviděl nic, co by se ti vyrovnalo. Fajn. No hezká romantika. ()

tranquill

"V Irsku jsem se narodil a v Irsku taky zemřu!...Což bude tak za 15 hodin..." Tomuhle dobrodružnému dramatu nechyběl nadhled, Cruisův boj na krev, ani krásné ženy v čele s Nicol. Spokojenost. ()

Razzor_82

"To je ale složitá vražda!” Howardův poutavý snímek z devadesátek.  Mezi Cruisem a  Kidman to hezky jiskřilo. Jejich popichování vzešlo v uvěřitelnou lásku.  Irská hudba a záběry krásných krajin dokážou rozehřát. Nechybí skvělí humor ani smutek. Závěrečný závod je úžasný. 7/10 ()

chlebos

Není to sice nějaké veledílo, ale mě se prostě líbí už jenom pro tu nádhernou kameru, výpravu a především hudbu Johna Willimse a Tom s Nicole tu nejsou špatní. ()

haWranka

Marně přemýšlím, za co vlastně dávám ty 3 hvězdičky. Hm, určitě za hudbu, možná za ten nápad. Jo a hlavně za to, jak Nicole prala prvně prádlo. Jinak je to naprosto přeslazená sladká slaďárna a v současnosti u mě vzbuzuje spíš úsměv než cokoliv jinýho. ()

Martensson35

Takový nepříliš komplikovaný a konfeční historický velkofilm o rozšiřování USA s ústředním motivem, že každému se může splnit americký sen. Výprava jak od Mosfilmu, celkem spád děje, občas i slušná komedie a super hudba John Williamse. Zkrátka pro každého něco a mozek to nikomu nezavaří. ()

Acrobat

...od mojej mysle a citov pôsobí tento snímok, kotrý sa snaží ukázať romantické súťažné závodenie o získanie pôdy (zeme), na ktorú malo nárok pôvodné americké obyvateľstvo (toho času označovaného ako hrubí nevzdelaní ľudia). Ron chcel o niečom inom, a takpovediac našiel sa až neskôr. Ako účastník akceptovateľné, do cieľovej rovinky víťazou však ani zblúdilou náhodou. ()

Mik_e

První třetina je dost střeštěná, připomínalo mi to spíš něco ve stylu Třech mušketýrů s Michaelem Yorkem, ale zbytek filmu za to vcelku stojí. Nadprůměrná, a patetická, romantika. ()

bearmeedek

Dnes už je tento film opravdu retro. Coby romantické drama ani nepůsobí moc dramaticky, spíše to má úsměvný nádech. To znamená, že se na to dobře dívá. 68%. ()

mira.l

Mně to tak nějak připomínalo takový ty "bonusový" flašky Coca-coly, co bývaj občas třeba kolem Vánoc, dva a čtvrt, někdy snad i dva a půl litru. Člověk se na to docela těší, ono je to veliký, když se to načne, tak je to balzám, lahoda, jo, přesně tak jsem si to představoval, .... ale běda když se to konzumuje moc dlouho. To je z toho pak už jen taková přeslazená vyčpělá sračka na hranici poživatelnosti. Tohle bylo něco podobnýho. Na to, že je to dějově docela jednoduchý, je to strašně dlouhý, a ten konec?? Zmrtvýchvstání? Navíc dvakrát v jednom filmu? No to se moc nepovedlo. A popravdě řečeno, ta závěrečná "davová" scéna závodu o půdu je sice efektní, vypadá to zajímavě, ale já jsem její smysl nějak moc nepochopil. Nemluvě o tom, že se tam vyskytuje několik záběrů, které jsou spíš k smíchu. Jako třeba to, že někteří běží pěšky, je tam k vidění jezdec na vysokém kole (kam by asi tak v té tlačennici a tím terénem dojel??), měl-li to být závod, proč někteří jedou jen na koni a jiní za sebou táhnou vozy naložené vším možným i nemožným?, je přece jasné, že proti jezdci na koni nemají s naloženým vozem šanci... Že by se během filmu nějak zásadně vyvíjel vztah mezi ústřední dvojicí, jsem si taky moc nevšim. Na jedno podívání dobrý, ale druhou takovou láhev Coca-coly už bych asi nedal. ()

Leksland

Celkem příjemný film kde se mi líbil výkon Nicole, nic proti Tomovi, že by špatně hrál, ale u něj se člověk nedočká asi nikdy ničeho navíc. Film vypovídá o Irovi, který dobyje Ameriku a přitom se i stihne zamilovat. Na můj vkus mi přišlo, že film je zbytečně dlouhý. Nicméně dávám 4 hvězdy, ale po pravdě velmi slabé. ()

Izz

Moc hezký film.S prkenným Tomem,éterickou Nicole,silným a fungujícím příběhem.A hlavně s Howardovou režií,která sice nenabízí nic vyloženě nad rámec klasické hollywoodské šablony,ale jako vždy funguje stejně na výbornou.Taková moje slabůstka,ke které se málokdy přiznám,ale stejně ji mám moc ráda. ()

Petus

Tom byl ještě docela sympaťák oplývající mladickým šarmem, Nicole byla kočka (a Toma zcela suverénně přehrávala) a dohromady i coby soukromý pár spáchali velmi příjemnou epicky rozmáchlou romantiku, kterou si jednou za čas docela ráda naservíruju. ()

Shredder

Rozpravocka o chudobnom Irovi, ktory sa vyberie do USA splnit si svoj sen. Po humorne ladenom uvode vsak cele jadro filmu uviazne na mrtvom bode a vlastne sa nic nedeje, vdaka comu sa film neskutocne vlecie. Howardova rezia, Williamsova hudba, vyprava, kamera su na urovni, ale co z toho ked to ma cele ton uspavanky. Zavod v zavere filmu je fantasticky a sam o sebe by si zasluzil 5 hviezd, aj ked mohol byt o nieco menej presladeny a pateticky. ()

Shitonit

Tento film by měl obsahovat výstrahu: Pozor, obsahuje nebezpečnou dávku romantiky, lásky, napětí a dobrodružství !!! Navždy a daleko, je s přehledem --- Jeden z nejhezčích filmů co znám. A tečka. ()

papadoce

Tak Howardovsky krásne naivný dobrodružný príbeh členov IRA na ceste za pôdou, že ho nejde nemilovať. Mám ten film rád, lebo nech sa v ňom dejú aj tie najzamotanejšie veci, vždy to dobre dopadne. V podstate vidíme vraždy, nelegálne zápasy, chudobu a nespravodlivosť a aj tak sa divák po celú dobu usmieva. Howard vždy vedel čo robí. Inak neviem ako vy, ale ja tento spôsob rozdávania pôdy považujem ozaj za pomerne spravodlivý a zároveň si viem predstaviť aký brutal to musel byť. Tam sa zrejme ľudia naozaj aj pozabíjali. Mladý Tomáš svoju rolu žral, bolo vidno, že chce byť raz megahviezdou a Nikola bola ešte bez plastov, a prirodzená krása je vždy tá najkrajšia. Veď viete, kto nemal ryšavú, nevie čo je láska. Ale dobre sa na nich pozeralo. Film na rozmedzí štyroch a piatich, ale že pôsobí pozitívne, tak dám päť. Mám ho rád. ()

mikhail

Tento film to je herecký koncert Cruisa a Kidmanovej pod taktovkou Rona Howarda. Jeden z najlepších romantických filmov 90-tych rokoch. Nedá mi nerypnúť do hlavných predstaviteľov. Škoda, že ich herecké kvality s narastajúcou slávou míňajú na čoraz otrasnejších filmových projektoch. - 3.10.2010 ()