Vše nechali za sebou a uprchli, aby nalezli to jediné, po čem celý život skutečně toužili. Zemi dost velkou pro jejich sny... V Irsku roku 1892 se rolník Joseph Donelly (T. Cruise) vydává zabít bohatého statkáře Christieho kvůli bídě, v níž se on i desítky dalších ocitli jeho přičiněním. Právě v Christieho sídle se setkává s jeho vzpurnou dcerou Shannon (N. Kidmanová), otrávenou svazujícími společenskými konvencemi. Tyto rozdílné povahy spojí dohromady stejný sen po nové půdě, která se má rozdávat zájemcům v americké Oklahomě. Společně prchají za oceán, ale brzy po připlutí k americkým břehům se svými plány narazí a jsou nuceni přežívat v nuzných podmínkách bostonské chudinské čtvrti. Odkázáni jeden na druhého překonávají spoustu zkoušek, ale svého snu se nevzdávají… (Česká televize)

cici24

Ale jo, mně se to líbilo....pohledy na přistěhovalce jsou dobré, jejich boj o výsluní taky a že nic není takový jak se může zdát je zde taky dobře pojato....Tady Kidmanka ještě nebyl nic moc, co?.-))))) ()

Radek273

Poměrně těžkopádný snímek, který sice vyniká kulisami, technickým zpracováním či prostředím, ale příběh má někdy takový průběh, až se mu věřit nechce. Ústřední dvojice již nejspíš ozkoušená z filmu "Bouřlivé dny" tu k sobě pasuje celkem hezky. Ovšem Cruise hraje dost ztřeštěného, "pomateného" kluka, který se občas chová rozumně, ale většinou tak naivně až to oči diváka bolí. Obzvláště pro Toma Cruise je to však zlomový bod. Po filmech "Top Gun", "Rain Man", "Narozen 4.července" či "Bouřlivé dny" se dá říct, že se jedná o poslední z oněch bláznivých. Později již začíná nabírat jeho hraní na serióznosti a na kvalitě je to rozhodně znát. I přesto však tento snímek stojí za shlédnutí, obzvláště pak pro svou historickou vložku o kolonizaci amerického kontinentu. ()

PTuranyi

Výborne natočený príbeh lásky a dobývania Ameriky. Veľkolepá výprava a skvelé herecké výkony. Škoda len toho rozprávkového happyendu. ()

nakamura

Jeden z mála povedených romantických příběhů. Někdy možná až trochu moc naivní, ale jinak nemám co vytknout, ústřední dvojice hraje skvěle a působí sympaticky a věrohodně, pěkný příběh,hezké prostředí, zkrátka film pro romantické večery jako stvořený. Člověk z něj má po shlédnutí příjemný pocit, romantika a troška humoru dávkované ve správné míře, prostě pěkný film :-) ()

pavont

Asi prvy z Howardovych malych velkych filmov. Aj ked sa to tvari ako velkofilm, v konecnom dosledku ide len o pohlad na zivot dvoch roznych ludi, ktorych cesty sa pretinaju. Herci sa snazia, hudba je uzasna a dej nam prinasa plno uzasnych momentov. Mozno svojimy filmovymi kvalitami nedosahuje uroven neskorsich snimkov ako cista dusa a pod. Stale sa jedna o skvele dielo. ()

zurivymlok

První dvě hodinky nabízejí velmi slušnou zábavu. Tu kazí posledních deset patnáct minut, kde měl Ron Howard rozhodně šetřit s "cukrem" a také přiškrtit Williamsovo řádění. 80 % /// Za zmínku stojí také český dabing, který je opravdu velmi odfláknutý - hlasy se neustále opakují, což sice není ve filmech té doby nijak ojedinelou záležitostí (např. Vetřelec III.), ale je to tak výrazné a do očí bijící, že to hrozně ruší (hlavně u dabéra, který namlouvá Colma Meaneyho). ()

Mr.Lordi

Velice dobrý film. Já teda osobně romantické filmy nesnáším, ovšem tenhle se dal zhlédnout až do konce. T. Cruise a N. Kidman jsou zajímavý páreček... a samozřejmě konec musí jistit tatík :-) ()

Spike86

Hlavní dvojice Nicole Kidman a Tom Cruise je dobrá, i když Cruise moc nemusím, hlavně ne v českém dabingu... Film je opravdu hodně dlouhý, ne že by to byla nějak moc nuda, ale roztahané to je dost a chtělo to zkrátit. Také je to na mě občas příliš klišoidní romantiáda. 70% ()

akneleH

Některé filmy vám prostě sednou. Ústřední herecká dvojice mi přirostla k srdci, takže jsem o ně měla opravdový strach a opravdu jim přála štěstí. Tak to je, když herci umějí hrát a režisér je v tom podpoří. :-) ()

LemurKata

Průměrný film s několika vtipnými a milými situacemi, ovšem ten konec.....po cestě do Prahy při diskuzi o jeho nehorázné nepravděpodobnosti jsme vymysleli nový a daleko lepší! :) Dával by větší smysl, nebyl by to vyložený happyend, byl by levnější.....no prostě LEPŠÍ. Myslím, že by se od nás hollywoodští scénaristé měli co učit. ()

kejmy

Dost schématický příběh, který těží z irských stereotypů a irské verze amerického snu. Nicméně Howardovi nelze upřít, že ústřední dvojici, jejich vývoj a konflikty zrežíroval obstojně. ()

sarianna

Toma Cruise bytostně nesnáším, v tomto filmu mi ale nevadí. Je to sice taková pohádka a ten konec je fakt nechutně hollywoodskej, naopak scéna závodu je doslaova strhující a na pozadí toho všeho je skutečně skvěle zachycen proces osidlování Ameriky. Proto 4 ()

lubica1995

Krásny príbeh chudobného muža a bohatej ženy. Čo všetko dokáže láska a čo všetko realita. Pekne spracované. Dobre sa na to pozerá a nieje to zdĺhavé. ()

jaanyna

Po těch příšernostech, které jsem v poslední době viděla (Almodovar, viz mé hodnocení), toto byl balzám na duši. Nechápu, jak je možné, že jsem tenhle film ještě neviděla. Písničku ze závěrečných titulků (Enya: Book of Days) jsem v devadesátkách milovala. ()