Komici s.r.o. The Tour

• angličtina The Tour

Komická roadshow, jaká tady ještě nebyla! Knor, Pavlásek, Kočičková, Matonoha, Nedvěd a Ruda z Ostravy projíždějí republikou. Jejich standup show plní ty největší sály. Film Juraje Šajmoviče Komici s.r.o. The Tour je ale hlavně o tom, co se Komikům po cestě přihodí a jací jsou mimo pódium. Knor, jako impresário téměř zešílí, Pavlásek se stává schizofrenikem, Kočičková prožije několik orgasmů, Matonoha sice baví, ale strašně "prudí", Nedvěd blbne lidi svou trapnou magií, Ruda z Ostravy se zbaví osobnosti a bude z něj Michal Kavalčík. Prostě si uděláte v kině výlet s Komiky s.r.o. tak, jak je neznáte, ani znát nemůžete. A nakonec přijde i tolik ojedinělý moment v kinematografii. Protagonisté jsou konfrontováni se skutečným filmovým kritikem! (Road Movies)

Johnny.ARN

Ako film to nefunguje v žiadnom smere. Kameň úrazu tohto celého snaženia je to, že na mobil nahrávané videjka Jerryho sú vtipnejšie ako celý tento film. Backstage Tour fajn, ale nemalo to žiadnu gradáciu, žiaden nejaký zmysel, žiaden posun a nato, že to má byť o komikoch, to bolo ultra nudné a miestami trápne. Keby niečo také natočili Temné Kecy, bolo by to vtipnejšie, záživnejšie a predpokladám aj lepšie zrežírované a aspoň s nejakým posolstvom. Keď nie, tak by sa človek aspoň zasmial. 1 z 5 ()

Homer Simpson

Místo toho rádoby vtipného blba z Ostravy měly vyrazit s někým vtipnějším a mohlo to dopadnout alespoň o hvezdičku lépe. Než toto znovu, tak radši jejich klasický stand up, ()

klukluka

Michal Kavalčík a Lukáš Pavlásek si dali hodně práce s tím, aby se bylo na co dívat a každý z nich si za to ode mě vysloužil jednu hvězdu. Pokud bych tomu filmu dal ještě třetí, pak by byla za tu Matonohovu skeč o tom, jak potkal Werich Picassa. :) Vysloveně rád mám i Richarda Nedvěda, v tomto stylizovaném dokumentu se ale nijak neprojevoval. Kdo mi naopak nemálo vadí, je Miloš Knor. Ani jeho absence by nepřispěla k tomu, abych to hodnotil lépe, ale ulevilo by se ansámblu, pokud by Komiky nepásl zrovna on. ()

EKLEKTIK

"My jsme prostě nejlepší na světě!" Tomu, že tato vystoupení mají úspěch v Plzni, Brně, Hradci Králové, Karlových Varech, Ostravě, Mladé Boleslavi a Liberci se nedivím, ale tomu, že mají úspěch i v Praze se divím převelice. Tam, kde jsou vtipné pointy nahrazeny lascivními vulgarismy můj smích nikdy nezazní. ()

Hanys_

Mohl to být fain polo/dokument o tom, jak je těžké dělat v Česku humor a že komici, aby se uživili maj vlastně takový nevděčný kočovný život. Jenže ve výsledku tenhle soubor egocentrických individuí udělal svému "řemeslu" spíš medvědí službu. A řekne mi už někdo, co je na tom Rudovi z Ovy tak zábavného? ()

Gogo333

Myslel jsem, že má jít o komedii a tak jsem byl natěšen, že se možná pobavím. Bohužel se ukázalo, že jde spíše o záběry ze zákulisí. Těch 90 minut se děsně táhne, vidíte jak komici jezdí po silnici z jednoho vystoupení na další a mezitím si střihnou někde nějaky trapný fórek. Bohužel je to nudné a nezáživné. A největši podpásovka je, že když už to vypadá, že uvidíme nějakou zábavnou scénku aspoň z jejich vystoupení, tak je to tak divně sestříhané (chápu, chtěj nás donutit, abychom jsme si koupili lístek a zašli na živé vystoupení), že vidíme jen nějakou malou část a nevíme o co jde a čemu se to ti lidi smějou. Škoda času. 30% ()

Pawlisman

koukat se na to dá, ačkoliv je někdy stydno. Nedá se o jednotlivých osobnostech generalizovat. Do hlavy jim nevidíme, také jakou mají motivaci. Určitě by neuškodilo trošku skromnosti a méně egoismu. Ale tak humor je to ve vetšině případů v českých aktuálních podmínkách nadprůměrný. ()

Olík

Na stojáka, Comedy Club, Komici s.r.o., Undeground comedy. Sečteno - podtrženo, originální český stand-up. Fenomén, který si svou pracovitostí vydobyl své místečko na malém tuzemském sluníčku a jako takový považuji nápad o jakési roadshow těchto věrozvěstů moderního humoru za hodný palce nahoru. Bohužel realizace samotná až příliš závisí na samotných aktérech a když se Vám to sejde tak, že defakto pouze jeden (tedy vlastně dva - Pavlásek a Jožo Kysucký) dokáže bavit, tak to potom máme problém. Pavlásek maže, o tom žádná....hlavním kamenem úrazu je fakt, že druhou nevětší porci minut si pro sebe uzmul pražský Ostravák Kavalčík aka Ruda z Ostravy, kterého popularitu jsem nikdy nepochopil ani jedním procentem. Pak tu máme Knora, který působí spíše jako jakási šedá eminence, Kočičkovou, na kterou mám lékařem potvrzenou alergii, Nedvěda, kterému se bohužel prostoru nedostává a Matonohu, který je celoživotně totálně nevtipný. Takže, když do auta posadíte jednoho trapného, jednoho upozaděného, jednoho přehrávajícího, jednu nesympatickou, jednoho rádoby šéfa a jednoho Jožo Kysuckého, tak výsledek je? ()

Hapretor

... připojuji se k názoru, že je to celé strašně trapné a blbé ... daná parta lidí působí jako úplně zbytečná individua, která ničím užitečným nejsou schopna přispět ostatním ... vyjma těm, kteří se na to dívají přímo v hledišti ... já bych za to platil jen s pistolí u hlavy ... nejlepší úsek byl, jak se bavili nad kritikou ... tak snad musejí vždy počítat s tím, že když se pohybují za hranicí vkusu, etiky, a používají nadměrné množství sprostých slov, přičemž jsou opravdu vtipní minimálně, vždy někdo to shodí a někomu se to prostě vůbec nelíbí ... kouknul jsem na to jako sondu do jejich soukromí, a teď jsou mi ještě víc protivní než jen z obrazovky ... být sprostý ... často ... není prostě vtipné ... nejtrapnější byl Kovalchčík ... Pavlásek působí jak mentál - na pěst ... Matonoha je červenej jak rak ... neměl by tolik chlastat ... Kočičková spíš jak pičičková - nechápu, že si nepřijde nemožná - pořád kníkat to samé ... a jediný koukatelný byl snad ten Medvěd ... jen mám obavu, aby se tak nebavil i normálně ... bylo by to taky na pěst ... p.s. ta holka, co vzala tu oslintanou kartu do ruky byla snad vadná ... suma sumárum ... přehlídka mentálů ... ne komediantů ... p.s.s když sem si pustil nějaké video s panem Černochem a Wimmerem - to jsem až kuckal smíchy ... bez jediného sprostého slova, s dobrou myšlenkou, i příběhem, nápadem a skvěle předvedené ... tohle se už prostě nevidí ... nutěj nám Pavláska s vykulenýma očima... jak kdyby měl pět dní zácpu ... jak mele kraviny jak na anestetikách ... hrůza velebnosti .. ()

DAPDO

Komici s.r.o. je vlastně dokument o jednom turné, ve kterým se střídaj scénky z vystoupení a cesta autem. Luxusní Pavlásek s Nedvědem, dobrej Knor, kterýho jsem až doteď moc nemusel, Kočičková pořád dokola s jednou scénkou o orgasmu, nic moc Matonoha a neskutečně trapnej Kavalčík, kterej se snaží bejt vtipnej za každé situace, akorát mu to nejde. ()

Harry_

Jako televizní dokument na pozadí nějaké smysluplné činnosti (např. domácí práce) je to na hraně, ale jít na toto do kina, tak mě asi jebne a smíchem to nebude. ()

Lumberjack

Film táhne Pavlásek o tom žádná ! Jeho Jožo Kysucký je téměř geniální. Nedvěd mile překvapil, ale moc prostoru tam bohužel neměl. Knor se dá přežít, ale zbytek ansámblu je tam naprosto zbytečný. ()

Knor

Ale jo, pobavil jsem se. Sice malinko zbytečnost, ale pokud máte rádi Na stojáka, budou vás komici bavit. ()

kslaww

Očekávaní zda film splní předpoklady a zaútočí na mou bránici ho nejen splnil ale ještě předčil. Dát dohromady komické neřízené střely u kterých nevíte co a kdy vlastně řeknou či provedou a ve finále z útržků a scének z celé tour vytvořit kvalitní road show která v Čechách nemá obdoby...pane Šajmoviči máte moje uznání. Miloš Knor jako táta všech účinkujících se snaží tour vést alespoň na hranici zdvořilosti a seriozního jednání, což mu kolegové v žádném případě nedovolí. Ruda z Ostravy s Lukášem Pavláskem jsou dvojka která mě dostala nejvíc. Každá Rudova hláška je lepší než druhá a Lukášům Jožo Kysucký mě rozesměje i ve snu. Orgasmus Ester Kočičkové je červenou nití filmu u kterého se znova a znova budete za břicho popadat. I Tomáš s Richardem přispějí svými kousky k dílu a když to všechno namícháte máte dokonalý koktejl zábavy. Ano zřejmě to nebude zábava pro každého a některé výstřelky mohou přijít trapné ale u Komiků jde především o zábavu. A té se mi dostalo! ()

hrumsrt

Není tomu dlouho, co jsem objevil český stand-up, respektive našel zalíbení v Comedy Clubu. Ale dělat z toho "dokument" takovýmto způsobem mě nějak nezasáhlo. Většina záběrů jakoby mimo jeviště, tedy z cest, na mě působí hrozně uměle. Co ale stojí za to je samozřejmě to oč jde, tedy samotná vystoupení. Jakože dělat z toho film podle mě není dobrá cesta, zvláště když existují divadelní záznamy Komici s.r.o.. Je super, že celkově 3 z 6 komiků poté přestoupili i do již zmíněného Comedy Clubu, ale co by naprosto sedlo, tak kdyby tam přešli všichni... 65% ()

Prubner

Únavná a jednotvárná přehlídka vulgarit a trapných pokusů o humor. Protagonisté šaškují neustále, aniž by to jen jednou jedinkrát bylo vtipné. Nechápu smysl tohoto filmu. I dvacet minut tohoto by bylo moc. ()

Alden_Larson

Tento film byl moje první zkušenost s touto skupinkou komiků, jednotlivě je všechny znám, ale ještě jsem je neviděl pracovat spolu. A musím říct, že mně moc nenadchli. Možná je to tím, že už jsem z jejich stylu humoru vyrostl, ale tento film mi zkrátka nepřišel moc vtipný, Pavlásek a Kavalčík mi přišli hrozně snaživí, kvůli čemuž byli právě oni dva nejslabším aspektem celého filmu. Nedvěd, Knor a Kočičková byli fajn, nejvíc se mi líbil Matonoha, jeho poslední vystoupení bylo z celého filmu nejlepší. Film má jakýsi děj, ale zároveň žádný nemá, má začátek a konec, ale mezi nimi se neděje nic moc, co by je spojovalo dohromady. Prezentace byla zajímavá, ale ocenil bych jí mnohem víc, kdyby byl film pojatý stylem mokumentu jako například seriál "Kancl". Hudba byla extrémně nevýrazná, zněla, jako by jí vytvořil nějaký zastaralý algoritmus. 6/10 ()