Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

tomtomtoma

Ztřeštěná americká bláznivina pro děti, která je bohužel postavena na typickém bláznovství a mimice hlavní postavy. Výpravné bláznovství se promíchává s přehnaně upjatou a strojenou vánoční americkou atmosférou, zběsilou předvánoční horečkou a dárkovstvím a pomstychtivostí zapšklého jedince. Necitelný Grinch (Jim Carrey, jako malý Josh Ryan Evans) se snaží znepříjemnit vánoční čas všem obyvatelům městečka. Jako pomstu za ústrky z dětství, kdy byl pro svoji odlišnost odstrkován od kolektivu a zesměšňován. Jeho uražená citlivá duše se pak proměnila v samotářskou pomstychtivost, kterou změní až finální a konečná přímá konfrontace s protagonisty z dětství a uvědomění si vlastní podstaty a touhy po lásce a pochopení o vlastní zamilovanosti do vánoc a vánočního běsnění. A dochází k finálnímu happyendu a šťastnému začlenění jedince do společnosti. Z dalších rolí: dotěrná holčička Cindy Lou Who (Taylor Momsen), která Grinche přivede zpět do společnosti, samolibý starosta Augustus Maywho (Jeffrey Tambor, jako malý Ben Bookbinder), Grinchův celoživotní soupeř v lásce a hlavní původce Grinchových ústrků, Grinchova znovunalezená láska Martha May Whovier (Christine Baranski, jako malá Landry Allbright), které nadbíhal i sám starosta, Cindyin otec Lou Lou Who (Bill Irwin), a podmanivý hlas vypravěče (Anthony Hopkins). Ne, že by to byl vyloženě špatný film, ale tento americký způsob vánočních příběhů se svou zběsilostí není mým oblíbeným druhem zábavy. ()

dubinak

Já si to od svých pěti let pouštím každoročně na Vánoce a pořád to bude moje nejoblíbenější červenozelená pohádka plná skvělých hlášek, říkanek, barev, kýčovitých ozdob, zimního prostředí, vtipných zápletek, veselého konce a ponaučení. Jim Carrey byl samozřejmě pro roli Grinche nejlepší volbou. Tento snímek mi dal v dětství opravdu hodně radosti a potěšení. Zdejší hodnocení je podle mého až příliš střídmé. ()

PodPantlofak

Vždy když je čas Vánoc, tak se těším na dva filmy, co pravidelně dávají. A to jsou Sám doma a Grinch. Jim Carrey odvedl skvělou hereckou práci, ale musíme také vyzdvihnout český dabing, díky kterému má Grinch v Česku takovou popularitu. ()

C0r0ner

V jednotlivostech fajn (Carrey, vizuál), ale jako celek mě to kdovíjak nebavilo. Paradoxně se mi víc líbila animovaná verze z roku 2018 než tenhle nejznámější Grinch. Špatný film to ale určitě nebyl, jen takový průměrný a ničím extra objevný. 65% ()

Morzael

Mám rád netradiční humor a toho na mě, vedle nádherné Vánoční atmosféry, Grinch vyvalil hodně. U filmu se pobavíte i zarelxujete, opravdu povedený rodinný film... ()

Fallen_One odpad!

Nehorázně odporná blbost. Je to už trochu déle co jsem to viděl, a tehdy jsem ještě neměl zrovna vytříbený vkus, ale už tehdy mi zvonil zvonec na poplach značící mi že tady je něco hodně špatně! ()

zette odpad!

Odpad nedavam casto, tady ale musim. Uvedomela mala Cindy, ktera mimojine zbroji proti komerci o Vanocich, k tomu protivny zeleny zmrd, na ktereho se neda koukat. Kyc, patos, nevkus, trapas... ()

campix

I když je Grinch poněkud přehnaná slátanina, tak se stává poměrně častou klasikou českých televizních vánoc. Podívat se na něj rozhodně dá, ale že bych to musel praktikovat každý rok to určitě ne. Jinak je Grinch těžce přestylizovaná pohádka bez výrazného nápadu, kterou drží nad vodou hlavně Grinch v podání Jima Carreyho. Žádný zázrak, ale pro děti na vánoce postačí. ()

Pajky3

Grinch je vánoční klasika, letos jsem si jí poprvé dopřál s anglickejma titulkama. Opět mě to pobavilo a to stačí, takže za mě dobrý :) Carreyho grimasy se prostě neokoukaj ()

Juto

Jim Carrey je úžasným Grinchom v tejto temperamentnej, rušnej a hlavne zábavnej vianočnej komédií. 6/10 ()

necisty

Velmi krásná pohádka s poutavým dějem a originálními vtípky, které naštěstí jinde moc nevykrádají. Má to super český dabing hlavně v podání vypravěče pana Svěráka, ale přestože Grinch také není špatně namluvený, tak si myslím, že je škoda, že neslyšíme Jima v originále. Ten tam předvádí neuvěřitelné kreace. ()

WolfR

Rodinná komedie Grinch mi nevadí. Je to taková nevýrazná oddechová zábava. Bohužel, je to vánoční film, a přestože mám Vánoce rád, tohle ve mně žádnou vánoční náladu nevzbuzuje. Ba co víc, jakoby mi to Vánoce odpuzovalo. A i když tam hraje mistr srandy Jim Carrey, přece jen má masku, a zrovna tahle role nebude patřit do jeho síně slávy. Je to vážně asi jen pro dědičky, jako knížka, 2 hvězdy. ()

forsythia

Když jste ošklivá zelená obluda... Ne, jinak, když jste jiní, odlišní, rozdílní, menšinoví a kdovíproč kdovíjací, a budou se vám smát a šikanovat vás, nestane se vám vlastně nic horšího, než že se z vás budou samotáři a budete nesnášet Vánoce. A když jste kdovíproč kdovíjak většinoví, normální atd., rypák nevadí, protože ho mají všichni, a budete se posmívat těm menšinovým, nemůže se vám stát nic horšího, než že vám ti šikanovaní ubožáci trošku pokazí Štědrý den. Pokud teda nechodíte v Americe do školy. ()

otík

Ačkoliv nám tato americká pohádka nic neříká, je to tradiční vánoční pohádka o tom, jak dobré srdce je schopné udělat ze studeného srdce v Grinchově hrudi láskyplné a hřejivé srdíčko. Film staví na dokonalých vizuálních obrazech, výborném humoru a kreativitě Jima Carreyho. Ani jedno nezklamalo a vznikl skutečně povedený pohádkový příběh s pěknými vánočními písničkami a hřejivým motivem. A skvěle zvolený vypravěč Zdeňka Svěráka jen podtrhuje kvalitu této rodinné podívané. ()

moviefilm

Príjemná fantasty rozprávka, ktorú si vždy rád pustím každé Vianoce.Síce sa nikdy nenudím ani chvíľku, niečo tomu chýba... ()

charge odpad!

Neuvěřitelná hovadina, která mi dojem z Vánoc spíš kazí, než umocňuje. Už jen samotná představa pohledu na pamrdího zlosyna a prasečí rypáky místních přiblblých obyvatel je přímo úděsná. Jednoznačný odpad! ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)