Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Sholi

Když to ohodnotím očima dítěte, jako když jsem to viděl poprvé, tak musím dát plný počet. Dnes bych tomu samozřejmě 5 hvězd nedal, ale myslím si, že to bylo točené hlavně pro děti. U nás doma to na VHS běželo jednu dobu stále dokola. ()

Wooke

Jim Carrey je jeden z tých amerických komikov, ktorí poznajú, čo je zábava a sranda. Grinch je na môj v kuse, čo sa týka týchto vianočných klišé-hlúpostí jedna z tých lepších ()

kubas369

Pohádka, která českýmu diváku toho moc neřekne jen mu možná ukáže to že za velkou louží je prostě jinej svět a ten má svoje vánoční pohádky. Už vidím klasickou americkou rodinku, která čučí o vánocích na Popelku a je poměrně neklidná, já se jim nedivím já byl neklidný z Grinche. ()

Zdeenja

Vánoční pohádka, která ničím nenadchne, ale také ničím neurazí. Komické scény zacházejí spíše do trapnosti, nicméně vzhledem k cílovému publiku se to dá odpustit. Závěrečný patos je sice naprosto očekávaný, ale to už prostě k pohádkám patří. ()

george82

Taková pěkná pohádka a se skvělým dabingem. Pan Svěrák jako vypravěč je úžasný. Carrey jako Grinch je vynikající. To, že Kdovíci a další věci kolem jsou už trochu infantilní je věc druhá, ale mě se to celkově líbilo. ()

Bifftekk

Jim Carrey? Jim Carrey? Jako Grinch je zde úžasný a vytváří vcelku snesitelnou americkou vánoční pohádku. PS: (Grinch se mi líbí víc, než naše Popelka) ()

Boudyy

Já tomu musím napálit čtyřku. Je to pro mě už taková vánoční klasika. Nejsem zrovna příznivcem postupující amerikanizace našich vánočních svátků, ale Grinch je moje stálice, hlavně proto, že jsem na tomto filmu tak trochu vyrostl. Howard to zvládl a připravil kouzelný svět, který by spíše seděl k Timu Burtonovi. Rozmanitost barev, kostýmů a prostředí, stejně tak netypický vzhled postav, je rozhodně plusem filmu. Ale tím největším plusem je rozhodně Jim Carrey, který zde řádí v období největší slávy a 100 minut je na hracím poli fakticky jeho. Ksicht za ksichtem, hláška za hláškou. A poselství, se kterým se docela ztotožňuji. Také musím pochválit český dabing, pan Rösner byl kádr. ()

PlayEasy

Nechutný kýč, který nás ani za mák nelákal.... Ale, come on, jsou Vánoce! A proto se nám tato americká blibinka líbila a my u ní strávili docela příjemný čas. Přesto má Ron Howard rozhodně na víc! 60% ()

DoubleJack

Bylo to ulítlý...a to možná až moc. Vše vlastně stojí jen na Jimu Carreym, ale chybí emoce a pro nás vlastně i pořádný důvod si na tenhle film najít skoro 2 hodiny...Dvě hvězdičky ()

Joe16210

Ačkoliv nejsem žádný velký fanoušek Grinche v anglo-americké kultuře, natož pak Jima Carreyho, tak tohle se povedlo. Nádherně vykreslená vánoční atmosféra a i postava "napraveného hříšníka". Celkově se ale obsazení povedlo a i když jsou některé situace značně absurdní, dá se to zde prominout. Film jako takový má ode mě pouze 3*, ale přidal jsem jednu navíc za naprosto bravurní obsazení Borise Rösnera do hlavní role v českém dabingu. ()

Blazkowicz

Nenapadá mě lepší tematický film, na který se podívat během Štědrého dne, než právě Grinch. Vánoční atmosféra a nezapomenutelný, hláškující Grinch aka Jim Carrey. Pro mě vánoční klasika. 5-* ()

adamix

Najlepší gýč spomedzi všetkých ostatných gýčov (nielen vianočných). Všetci scény s chlpatým zeleným Carreyim sú vtipné. A vtip to nestratilo ani po dvadsiatich rokoch. Za mňa 80%. ()

tkey

Vánoční klasika, super Jim Carrey. U nás to nemá asi takovou tradici, ale podívám se na to na vánoce radši než na hromadu komoušskej pseudo-pohádek. A neříkejte, že občas nemáte Grinch náladu. ()

Nathaniell

Vlastně by se o tomhle "veledílu" dalo bez váhání říct, že je to psychopatická sračka. Kdovíci... No, můžete jim vlastně s klidem říkat - Kurvíci - mají starostu, jenž je s přehledem největším kreténem jejich společnosti a který žádá o ruku autem, o kterém uzná, že ho zaplatili jeho obyvatelé. To jsou tam v Kurvicích všichni úplní kreténi?? To si tam v Kurvicích nikdo nepamatuje, co zrovna on provedl Grinchovi? To tam v Kurvicích nikomu nedochází, že pravý zlo není zelené ale starosta? Ach jo... ... Na druhou stranu je tu oproti všem těmhle zhovadělostem Jim Carrey. A nemá chybu. Jeho postava to dá všem těm psychopatickým Kurvíkům sežrat po svém. Což není vůbec zlé. Akorát tomu prostě chybí někdo, kdo není psychopat nebo Grinch. Což asi měla být ta malá holčička. Ale nebyla. Většinu filmu o ni totiž vůbec nejde a závěr to nevytrhne... Měl jsem jít s hodnocením níž? Asi ne, protože i když je to sračka, Carrey nemá chybu a zase se na ni (teď) dívám. No jo... takže 3* a všem přeji veselé Kurvice, táhněte Kurvit se. ()

ostravak30

Grinch je zvláštní film, na kterém se především vyřádili maskéři. Jim Carrey byl namaskován vskutku skvěle a nebylo ho ani píď poznat. Stejně jsou na tom i Kdovíci. U nich už ale masky, nejspíš záměrně, vypadají hodně uměle. Povídka o muži, který nesnáší Vánoce a chce je všem zkazit, pak se ale napraví vlastně není tak originální. Hodně podobný příběh napsal už Charles Dickens. Rozdíl byl pouze ve způsobu napravení se. Jenže Grinch je natáčen v hodně lacině působících exteriérech. Navíc se ve filmu zase tak moc neděje, krom pár záškodnických akcí hlavního hrdiny. Navíc já jsem trochu nepochopil, proč chodí ke Kdovíkům Santa Claus, když ti nedělají nic jiného, než že se v předvánočním shonu shánějí po dárcích. Grinch má působit jako pohádka nebo fantasy s poselstvím? Ať tak či tak, právě kostýmy a masky jsou snad to jediné, co se povedlo. Jinak je to skutečný vánoční úlet. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)