Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Zombiepod

S odstupom veku usudzujem, že Grinch vlastne nie je takým zlým filmom, za aký som ho kedysi pokladal. Je pravda že vizuál, kulisy či kostýmy sú občas až odpudivo gýčové (ďalší z filmov, ktorému by pomohla ruka Tima Burtona), no ono to vlastne má svoje príjemné výstredné kúzlo. Howard v tejto dobe veľmi šikovným režisérom síce nebol, no Carrey je výborný, a čo je na filme najlepšie je to, ako vystihuje modernú "podstatu" Vianoc - stále viac a viac uponáhľané a materiálne sviatky. Grinch je proste akási americká vianočná klasika, ktorá nie je pre každého (u nás sa veľkej priazni neteší), ale to vôbec nevadí, pretože v tomto spracovaní ho dnes pozná už snáď každý. ()

RAFT

Jim Carrey jako grinch dobrej. Klasická komedie, která nesmí na vánoční svátky chybět. Prostě vánoční klasika. Je pravda že, moc originálního ve filmu není ale, v tipných scen najdeme.60% ()

HanSolo

Hodně z vás mě teď bude chtít ukamenovat, ale tenhle snímek bude už asi navždy mojí vánoční klasikou. Pokaždé, když jsem to před vánoci viděl (a nejenom v té době), pobavilo mě to a navíc to ve mně vyvolalo tu pravou vánoční náladu, což hodně jiných filmů podobného žánru bohužel nedokáže. ()

Bonavita

Naprosto příšernej film, na kterej mě nalákala moje bejvalá s moji budoucí a znechutili mi tim celej večer!! Fuuuuuuuuj. ()

Dlo'h-osh

Nechutný, kýčovitý, trapný a přeslazený film. Pojmenování kdovíci je odporné, stejně jako uši jmenovaných a příběh je předvídatelný. Kdyby Grinch nenavozoval příjemnou vánoční atmosféru byl by to odpad! ()

Cortesz

Film vyloženě šptatný není, je to zkrátka americká vánoční fantasy komedie, navíc asi pro američany jedna z nejlepších, ale mě kazí dojem Howardova režie. Howard není vyloženě špatnej režisér, na svém kontě má mnoho skvělých filmů, dokonce i oscara, ale zde se pustil do vod, pro něj naprosto cizích a nezvládl to, jeho síla je v ukecaných dlouhých filmech typu Čistá duše, Apollo 13 atd., ale zde je vedle, zkrátka není to Tim Burton, kterej má pro tyto filmy talent, ale Howard bohužel ne. Co se týče masek, tak ty jsou opravdu skvělé, oscar zasloužený, Jim Carrey se sice snaží jak jen může, ale nezachráňuje tuto nudnou rádoby vizuálně krásnou podívanou, která mě sice zklamala, ale dá se na to kouknout a děti to snad baví více než-li mne. ()

Pharlap

Ja jsem tuhle "pohadku" nepochopil. Asi to budu muset shlednout jeste jednou, a pak Vam reknu :-) Protoze napoprve mi to prislo jako sled neskutecnych gagů a slatanin.. A ja se ztracel v tom, v jakem stylu je tento film vlastne myšlen.. a pritom vnitrnim badani, jsem se u jeho sledovani docela nudil :-( ()

Bonniesgun

Ok, asi nikdy nepochopím některé aspekty amerických Vánoc. A asi proto mi na Grinchovi nepřijde nikdy nic extra vánočního. Jedna hvězdička za úžasné vlasové kreace malých holčiček (které vypadají jako mašle na dárku) a druhá za krásně kýčovité kulisy... ale víc ani ťuk! Sorry, Jime v zeleném kožíšku... ()

rob_troy

Jako fanda Jimma Carreyeho sem se těšil, ikdyž jde o vánoce film extra s vánoční atmosférou nebyl. Blbý skřítci s divnýma nosama a zelená obluda, která jim ty svátky kazí. Nijak zvlášť mě to nenadchlo. ()

KateW

Grinch pro mě znamená Vánoce. Není nic lepšího než si pustit Grinche a sednout si do vůní umělého stromečku provoněného pokoje s porcí kupovaného cukroví,které se jako každý rok nedá jíst a samozřejmě i s malinkou hromádkou již otevřených dárků, a vychutnávat si tu ironii Vánoc, se kterou se již narodili ti,kteří mají za matku váženou ženu,která si ale při zabíjejí kapra představí vašeho otce. Jednoduše tento film je perfektní,dodává nám potomkům matek, šílejících o Vánocích, naději,že i my jednou vrátíme všechny dárky těm,komu patří ;) ()

greymon

Film za moc nestojí, ale mě nabudil vánoční náladu a od té doby si film pouštím pokaždé na Vánoce. Na druhou stránku musím alespoň pochválit masky Grinche a Kdovíku. ()

nudla

Grinch je prostě strašnej sympaťák. "16:00 babrat se v sebelítosti, 16:30 zírat do propasti, 17:00 vyřešit hladomor (a nechat si to pro sebe)" ()

Kubi21

Nenechám se sice unést až na pět, ale tenhle film i přes svou zjevnou nedokonalost a tradiční vánoční moralizování je tak zábavný, vtipný a úžasný, že vše hážu za hlavu a nechávám se tou vánoční náladou strhnout každý rok. Dokonalý Carrey. Grinche nemohl hrát nikdo jiný. To co on dokáže svým "držkoherectvím" (omlouvám se, ale považujte to za terminus technicus), je neuvěřitelný. A nemůžu zapomenout zmínit český dabing. Tady je prostě zvládnutý na jedničku. Výborné rýmovačky, které by bez hlasu Zdeňka Svěráka nefungovaly a skvělý mistr Boris Rösner. Prostě tohle u mě patří k tradici Vánoc. ()

DooM94

Grinche jsem měl rád jako malej... :D ale ited je u něj celkem sranda.... a už hlavně proto že Grich vypadá jak náš třídní :DD ()

Sholi

Když to ohodnotím očima dítěte, jako když jsem to viděl poprvé, tak musím dát plný počet. Dnes bych tomu samozřejmě 5 hvězd nedal, ale myslím si, že to bylo točené hlavně pro děti. U nás doma to na VHS běželo jednu dobu stále dokola. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)