Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

MoiJe

Znovu pozerete po kreslenom Grinchovi (2018), kedze ma prepadla nostalgia na poriadnu mimiku. Clovek si ma davat pozor na to, co si zela, zas tolko som si jej veru nepamatala. :) Pekne masky, mala roztomila, Max nic moc... ()

Lyli

Je to pocit, jako když si dáte platíčko brufenu, nalijete na to flašku vodky a dva energeťáky. Docela jistě umřete nebo hodíte šavli století. Jo, tak tohle ve mně vyvolal Grinch. Veselé Vánoce. ()

joehot

Mně se to docela líbilo a tak si troufám tvrdit, že ta nízká hodnocení jsou z důvodu nepochopení a vlivem neznalosti a nezažitosti pohádek o Grinchovi. Jim Carrey je tu naprosto dokonalý, vánoční příběh je to hezký, se vším, co takový vánoční příběh potřebuje.. ()

corpsy

Tak trochu priemerná vianočná rozprávka, v ktorej si zaslúži vašu pozornosť hlavne výtvarná stránka a skvele zamaskovaný Jim Carrey. Ináč nič moc. ()

liquido26

Třetí film podle knihy Dr. Seusse, co jsem viděl. Ty první dva byly veršované. Musím říct, že se mi během jeho sledování ten přísně veršovaný jazyk a speciální výrazy už dost zajídaly. Carrey je jako vždy skvělý. I v zeleným kostýmu je bezpečně podle svch výrazů i gest poznat. ()

ConanVJ

Tak tahle pohádka mě vůbec nebavila. Celý mi to přišlo takový o ničem. Grinch se choval jako nějakej pošuk, Kdovíci mě taky vůbec nezaujali. Jediná postava, co ušla byla ta malá holčička. Ještě ten pes byl vtipnej. Kreace Jima Carryho mě tady vůbec nepobavily a spíš mi přišly trapný. Navíc jsem to viděl v cz dabingu a to vyprávění Z. Svěráka mi přišlo suchý. Za mě 5% :) ()

Astaroth12

Začalo to nezáživne, nudne a i dialógy neboli zábavné, ale ako film postupoval, začal byť zaujímavý, zábavný a bodoval aj u vtipných dialógoch. Dobré spracovanie, svieži scenár, vynikajúce herectvo J.Carreyho , pekné vianočné posolstvo a parádne vyrozprávanie, ten hlas čo povedal, to aj dávalo zmysel. ()

Kryton

Mě se to líbilo. Bylo to veselé , dokonce jsem se i několikrát zasmál. A do toho ty rýmy. Rozhodně si to na Vánoce umím představit. ()

Džany

Naprosto bezchybně nasnímané. Po straně režiséra nemám výtky. Navíc i Jim, kterému osobně moc nefandím, se předvedl a dokonce scény bez něho jsou k uzoufání nudné. Ano, sice přehrává, ale je to pohádka pro děti. Grinche si určitě pustím znova a pravděpodobně půjde nahoru i hodnocení. ()

FFilipCZ

Po dlouhé době jsem ho opět viděl, v HD kvalitě a v originálním znění. Zážitek naprosto odlišný - Jim Carrey je ve své roli perfektní. ()

Lokutus

Solidní vánoční pohádka, která je však pro našince nepříliš poutavá. Zároveň vše zachraňuje krátká stopáž a Jim Carrey. Dabing sice není vyloženě špatný, ale originál to prostě ani zdaleka není a nikdy ani být nemůže.. ()

bublajsa

Docela jsem se na film těšila, ale byla jsem zklamána. Příběh sám o sobě docela roztomilý i když neoriginální, ale dojem mi naprosto zkazil samotný Grinch. Dodnes ho vidět nemusím. Tohle je pohádka pro děti? ()

depony

Bohužel jeden z filmů, který vážně nebyl úspěšný, přesto si myslím, že byl vtipný. Viz hláška, která je na úvodní stránce. Přišlo mi to velmi komické, Grinch a jeho grimasy:)) jinak některé scény byly poněkud kýčovitější, přesto, bráno v potaz, že se jedná o film pro děti, já byl celkem spokojený:)) nic jsem nečekal a pobavil se. To je pro mne hlavní. A to, že film jako takový stál za prd? Ale no tak... lidi chodí na tolik hovadin, které jsou komerčně tak zprofanované, že se to musí líbit už kvůli reklamě. A u tohoto jsem si skvěle odpočinul. ()

Zayl

Pro mě kultovní vánoční film, kde Jim Carrey opět předvedl svůj um v roli Grinche (těžko by ho zahrál někdo lépe). Jeho hlášky jsou nezapomenutelné. Prostě velká vánoční klasika na kterou se vždy znovu rád podívám a bez které si nedovedu představit vánoční svátky. ()

zdepapepa

Americký folklór jsem nikdy příliš nemusel - velikonoční lovy na vajíčka, koledování ve strašidelných maskách, rozbalování dárků ráno a v neposlední řadě ani tento výtvor Dr. Seusse ani jinou jeho tvorbu. Vzniká tu ale pomyslné prázdné místo - chtěl bych totiž vidět velkofilmové ztvárnění nějaké naší dětské postavy. Třeba Horáčka a Pažouta z Macha a Šebestové, žádní další ikoničtí záporáci mě nenapadají. Dát jim taky nějakou motivaci k jejich činům a na konci filmu by mohli být všichni kamarádi, nějaký aesop navrch. Grinch u mě bohužel ale má pouze slabé dvě hvězdičky. ()

KIT.HL

Americká blbůstka vyšperkovaná fórkama a narážkama, to vše podtrženo úžasným dabingem .Tentokrát bez Alzáckého hlasu pana Tůmy !! Boris nemá chybu! Třešnička je pan Zdeněk Svěrák jako vyprávěč... ()

Jillen odpad!

Howarda mám rád, je to sice průměrný režisér, ale sympaťák, ovšem tohle se mu vymklo z rukou nehorázným způsobem. Takový patos, kýč a zhovadilost jsem dlouho neviděl, tohle dávat na Štědrý večer, chci pod stromek kýbl a budu se modlit aby se rozbalovalo ještě před usednutím k pohádkám. Jim Carrey je trapný, ale ještě trapnější je to co na něj navlékli...Rone, tohle se nepovedlo, už nikdy více kostýmové komedie! Dávám 0% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)