Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

DansteR

"Whether you like it or not, you're in the middle of a war that has been raging for the better part of a thousand years. A blood feud between vampires and lycans."....Tenhle film je asi hodně o názoru a vkusu. Je předem jasné, že se za ním nebude skrývat nic duchaplného. Přece jenom válka upírů a vlkodlaků je celkem okoukané téma. V tomto případě však film působí jinak, originálněji než všechny předešlé. Je to asi kombinace slušných hereckých výkonů, atmosféry a prostředí, ale i nějakých těch zvratů v ději a v neposlední řadě se na tom samozřejmě podepisuje samotná Kate, kterou radši komentovat nebudu :-) 90% ()

Eeve

Film plný akcie, latexových kostýmov Kate Beckinsale, modrých očí upírskych a beštií lycanských :) od prírody som vždy držala palce vlkolakom, čiže mi osobne veľmi nesedelo, že jednostaj dostávajú na frak, ale čo už. Škoda len druhej hlavnej role - Scott Speedman absolútne nevýrazný, zopár pekných kukučov, ale to je asi tak z hereckého umenia všetko. Michael Sheen aj Bill Nighy výborní. Zopár scén utkvie v pamäti, nič svetoborného ale nečakajte. Vždy príjemná podívaná, tak na upršané večery :) ()

LeePriest

Nedávno jsem viděl s mým oblíbeným Hugh Jackmanem film Van Helsing, který mě celkem zklamal. Doufal jsem, že tento snímek, ve kterém jsou také upíři a vlkodlaci bude lepší. No, film má sice své plusy, prakticky ke každému však následuje nějaké "ale". Ze začátku vypadá příběh jakž takž slibně, ALE pak z něj vzejde přeplácaná salátina s několika nelogickými chybami. Představitelka hlavní upírky je sice na první pohled sexy, ALE zároveň je studená jak psí čumák. Michael je důležitá postava, ALE jednou je uvězněn u upírů, pak si to vyzkouší naopak s vlkodlaky a nic moc významného tedy nepředvede, na to jak se o něj všichni perou. První akční scéna sice na chvíli zaujme, ALE nic bombastického co by člověka chytilo se z toho nevyvine. ()

LencaN

Docela se mi to líbilo. Zase tak strašné, jak tady mnozí vrčí, mi to nepřišlo. Možná, že jsem zvyklá na Upíří deníky a Stmívání, tak mi to přišlo dost podobné, atmosférou i výpravou. Ale ocenila jsem dostatek akce, temnost a upírku-amazonku. Měla supr trupr postavu, podtrženou jakýmsi latexovým oblečkem a ten její dlouhý kabát se líbil i mně. Děj byl dost podobný zápletkám právě v Upířích denících, takže takové tahanice, podrazy a techtle mechtle mezi upíry a vlkodlaky mně nepřekvapily. Spíš se tady objevilo pár vyložených nelogičností a věcí, které k upírům moc nejdou, viz odrazy v zrcadlech. Ale celkový komiksový hrdinský nádech se mi líbil, takže bych dokonce řekla, že to jsou lepší 3*. ()

kecinotrab

Nechápu, jak někdo může tento film, komentovat negativně. Podle mě naprostá pecka. Sice jsem ho viděla až teď, ale stálo to za to.. Spolu s dvojkou patří mezi mé oblíbené filmy, jsem zvědav jak dopadne pětka :) ()

paddy35

Je to oddychovka, a tak je potřeba k filmu přistupovat. Pokud čekáte něco hlubokomyslného, budete zklamáni. Pokud čekáte přestřelky mezi upíry a vlkodlaky s moderními zbraněmi a v městském prostředí s jednoduchým dějem, budete spokojeni. A tak jsem ke snímku přistupoval i já. Jistě, není to nic světoborného, ale pobaví to, a to si myslím bylo také hlavním záměrem. ()

brasek

Vcelku veľmi slušný hororový snímok. Boj upírov a vlkolakov v modernom šate, koniec sa dal predpokladať, aj keď nie som s ním celkom stotožnený. ()

Salvator

V pohádkách by vždycky měl být někdo, koho si oblíbíte. Tady to ale nejde ani s přemáháním. Za hlášku "Vysáta do sucha" si ale film jednu hvězdičku zaslouží. ()

Radek273

Naprostá klasika, která započala dlouhou šňůru temných fantasy snímků. Nicméně někdy se opravdu člověk musí smát naivitě přestřelek, kdy ač proti sobě stojící a střílející o sto šest, netrefí nikdo nic krom veškerého okolí svého cíle. Ale to už se musí brát holt s nadhledem. ()

Karlosik_4

Z nějakého důvodu sem si, ve svych 12 letech po zkouknuti tohoto filmu říkal, že je tohle začátek nového světa. Krasné originy, nejaké záhady, interakce. Doháje, jo bylo to... průměrný.  Nechci soudit film poté, co jsem videl celou sérii takže nechávám 4 hvězdy. Film je akční pecka s upíry a vlkodlaky kde hlavní děj není o dvou školácích co se navzájem snaží zbavit věnečku. Funguje to, ale nic lepšího tu v roce 2003 nebylo. ()

PTuranyi

Čistá žánrovka s temnou atmosférou a B-čkovým rozpočtom. Produkcia sa snaží v rámci možností ale napriek všetkému cez drsnú atmosféru presvitá B-čková ťažkopádnosť. Či už trikmi alebo samotným scenárom. Kostýmy a štýl si upíri požičali z Matrixu, takže každý druhý tu vyzerá ako Morpheus a Selene akoby Trinity z oka vypadla aj choreografiou streľby a premetmi. Mačací štýl mi však akosi k upírom nesedí. Príbeh obsahuje zopár logických dier a nedarí sa mu napriek určitej inovatívnosti, celkom vyhnúť žánrovým klišé. Herci sa snažia vložiť do rolí ale uveril som to len Michaelovi Sheenovi a Billmu Nighymu. Kate Beckinsale je psychologických scénach dobrá, ale v akcii akási váhavá. 50% ()

Mariachi

I dvě hvězdičky jsou v tomto případě moc. Tak ubohý scénář jsem opravdu nečekal. Trailer na Underworld byl úžasný, nabitý akcí, prostě bomba. Možná, kdyby zůstali jen u něj a nepustili do kin tento ubohý nudný pokus o upírský akční film, udělali by líp. Vždyť ani ty "akční" scény nestojí za nic. A hodnotit film jen podle pozadí hlavní hrdinky mi přijdě dost slaboduché. Rozhodně nemůžu souhlasit s tím, že komu se líbil Blade, bude se mu líbit i tohle. Blade (jednička samozřejmě - dvojka byla zhruba na úrovni Underworldu) se mi celkem líbil, ale tohle je vážně slabé. ()

Maverick

Hned na úvod musím pochválit hudbu tohoto filmu. A čtyři hvězdičky jsou spíše za ni. Děj byl jinak velice jednoduchý a chvílemi nebylo jasné o co vlastně doopravdy jde. Jinak Kate Beckinsale hrála výborně a vůbec jsem v ní netušil nadání pro takovýto žánr. Opravdu mě překvapila. Film se v mnoha ohledech inspiroval filmem Blade. Takže za 4. ()

X_B_D

Vzhledem k minimálnímu očekávání po přečtení níže uvedených názorů jsem byl spokojen. Protože je to klasická záležitost ve stylu Blade, musíte být vůči podobným tématům tolerantní, jinak hrozí totální rozčarování. ()

Joee

Toto začínalo jako dobrý film. Ovšem scénárista se snažil diváka neustále překvapovat, což mu právě nevyšlo. Ty špatný jsou střídavě ty, pak zase ty druhý a pak zase ty první a pak zase ty druhý až je vám to nakonec úplně jedno a charaktery jsou v pdachu. Díváte se tedy už jen na obrázky a ani ty pak už nemají čím zaujmout - na jeden film až moc "efektních" scén a k tomu v průběhu filmu neustále se zhoršující scénář... ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize